Угода про Асоціацію, як і будь-яке доленосне рішення має не лише прихильників, але і супротивників, які вважають за недоцільне підписувати угоду, і взагалі європейський курс вважають хибним для України. Зовнішні справи Україні обговорюються у багатьох мас-медіа у тому числі закордонних, політичних колах, і їх позиція достатньо чітко прослідковується за регіоном. Таким чином європейські та американські заяви містять стурбованість внутрішньою ситуацією в Україні, проте цілком схвально ставляться до підписання угоди про асоціацію:
"Ми не можемо втратити Україну" - Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Європейського союзу Кетрін Ештон
"Ми не можемо погодитися з селективним правосуддям, і Україна вже робить кроки для вирішення цієї проблеми" – прем'єр міністр Естонії Андрус Ансип
"Американський і український народи поділяють славну історію як партнери і друзі. Кожен день ми працюємо разом над загальними важливими питаннями, починаючи від сприяння економічному зростанню та диверсифікації джерел енергетики до співробітництва з питань ядерної безпеки та нерозповсюдження" - із заяви державного секретаря Джона Керрі, яке він зробив від імені президента США Барака Обами і американського народу.
У той час, як їх російські колеги, а зокрема радник Президента Росії Сергій Глазьєв, висловлюють дещо інші позиції, стурбованість перспективами України із підписанням Угоди
"Все вопросы торговых отношений с Украиной мы вынуждены будем обсуждать не с Киевом, а с Брюсселем. Именно это происходит сейчас в отношениях с Прибалтикой, Чехией, Словакией, Венгрией. Полноправные члены ЕС могут на что-то влиять, а Украина не будет полноправным членом, она будет выполнять директивы из Брюсселя, но влиять не сможет. И ужесточения будут происходить совсем в другой плоскости – между Таможенным союзом России, Казахстана и Беларуси и Евросоюзом"
"Граждане Украины, которые ратуют за европейский выбор, думают, что подписание соглашения об ассоциации с Евросоюзом даст Украине безвизовый режим с Европой. В соглашении об этом ничего не сказано. Но поскольку следствием соглашения станет резкое ухудшение экономического положения на Украине, то, естественно, украинские политики будут настаивать на безвизовом режиме с Европой в качестве компенсации. Есть вероятность, что Европа, заинтересованная в дешевой украинской рабочей силе, пойдет на этот шаг. И, возможно, даже предоставит возможность войти в шенгенскую зону. В этом случае Украина будет вынуждена вводить визовый режим с Россией. Это логика интеграции"
Проте більшість інформації, якою оперує Сергій Глазьєв не відповідає дійсності. Зокрема про Росію, як найбільшого кредитора України (15 млрд $ проти 750 млн $ у 2013 р. – Інф http://glavcom.ua, http://focus.ua/economy/282915/) та про втрату Україною суверенітету у разі підписання Угоди про асоціацію(див. текст Угоди)