Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Схема фізичних з’єднань мережі




Налаштування та використання локальної комп’ютерної мережі у комп’ютерному класі.

Вступ.

Майже в усіх школах України комп'ютери, встановлені в комп’ютерних класах, у кабінетах адміністрації, бібліотеці, кінолекційній залі та інших кабінетах, об'єднані в локальні мережі. В більшості випадків це децентралізовані мережі у яких немає виділеного сервера, будь-який комп'ютер може бути як сервером, так і клієнтом. Такі мережі ще називаються одноранговими та створюються за технологією «зірка». Як клієнт, комп'ютер в одноранговій мережі може здійснювати запит щодо доступу до ресурсів інших комп'ютерів мережі. Як сервер, комп'ютер повинен обробляти запити від інших комп'ютерів мережі та надавати потрібні дані.В одноранговій (Мал. 1) мережі всі комп'ютери мають однакові права (ранги) щодо доступу до ресурсів кожного й до периферійних пристроїв. Таки мережі мають як переваги, так і недоліки.

 


(Мал. 1) Пасивна зірка.

Перевагою однорангових мереж є працездатність мережі при виході з ладу будь-якого з комп'ютерів.

Недоліками:

• неможливість розподіляти права клієнтів щодо роботи в мережі,
• незручність адміністрування.

У централізованих мережах (Мал. 2) виділяється один потужний комп'ютер — виділений сервер, що виконує основні функції з організації роботи мережі. Такі мережі ще називаються «клієнт-виділений сервер». На сервері встановлюється спеціальна операційна система (сімейства MicrosoftWindowsServerXXXX). Операційна система дозволяє організувати і контролювати роботу комп'ютерів і користувачів у мережі, надавати кожному користувачеві певні права доступу до ресурсів і даних цієї мережі. Для цього кожен користувач отримує ім’я користувача (логін) та пароль для входу до мережі.

 


(Мал. 2)Активна зірка

 

Така побудова мережі має суттєвіпреваги, на сервері, можуть зберігатися:

• логіни та паролі користувачів,
• профілі користувачів,
• загальні ресурси,
• дані про учнів, розклад уроків, гуртків, факультативів,
• електронні журнали успішності учнів,
• практичні завдання до уроків; мультимедійні уроки; архіви учнівських робіт,
• програми тестування учнів.

Працюючи в мережі, учні й учителі мають доступ до цих даних для підготовки до уроків, написання рефератів, створення презентацій, колективної роботи над проектами тощо.

Дуже суттєвою перевагою є те, що така схема забезпечує:

• високу ступінь керованості робочих станцій,
• безпеку даних,
• дисципліну користувачів,
• економію робочого часу адміністратора.

2 Приклад побудови мережі комп’ютерного класу з використанням сервера - контролера домену.

2.1 Необхідне обладнання

У звичайний комплект комп’ютерного класу входить 8 робочих станцій, комп’ютер вчителя, концентратор або комутатор та принтер.

Кабелі «вита пара» вже прокладені вид комп’ютера вчителя та робочих станцій учнів до комутатора.

Доступ до Інтернет за забезпечує провайдер за допомогою маршрутизатора, який також з’єднаний «витою парою» з комутатором.

Якщо в Вашої мережі використовується концентратор, бажано замінити йогокомутатором, це суттєво вплине на швидкість передачі даних.

Бажано також збільшити оперативну пам’ять сервера (комп’ютера вчителя) що найменш до 4 Гб.

В комп’ютер вчителянеобхідно вставити додаткову мережеву картуFast Ethernet — 100Мбіт/с, або Gigabit Ethernet — 1000Мбіт/с.

Схема фізичних з’єднань мережі.

Зміни фізичних з’єднань в мережі незначні, треба тільки від’єднати кабель, що з’єднує маршрутизатор с комутатором від роз'ємукомутатора та приєднати його до роз'ємудодаткової мережевої карти комп’ютера вчителя, показано на мал. 3.

2.3 Встановлення та налаштування операційної системи.

На сервері має бути встановлена одна з операційних систем родини Windows Server, наприклад Windows Server 2008 Standard.

Одразу після установки Windows Serverвимагає призначення ролей сервера.

Найпростіший варіант - контролер домену (ActiveDirectory), дали AD.В доменної мережі Ви отримуєте централізований контроль над всіма обліковими записами у мережі та автоматично стаєте адміністратором для кожної робочої станції.За для цього за допомогою «Майстра створення домену» треба створити домен, наприклад class.sch166.

 


Мал. 3 Мережа з сервером.

 


Робочі станції мають бути налаштовані як члени домену. У WindowsXPце можливо зробити на вкладці «Мій комп’ютер - Властивості системи - Ім’я комп’ютера - Змінити»Крім IPадреси кожна робоча станція буде мати доменне ім’я наприклад ws1.class.sch166; ws2.class.sch166;.....; ws10.class.sch166.

За для того, щоб користувачі мали доступ до робочих станцій не треба створювати облікові записи на кожному комп’ютері, достатньо зареєструвати їх на сервері в AD. Таким чином Ви будете в змозі створити облікові записи для кожного учня, що дозволить контролювати їх роботу.

Сервер дає можливості забороняти чи дозволяти доступ до ресурсів Інтернет, запуск програм, контролювати робочий час, змини налаштувань користувачів, права користувачів тощо.

Можливо також налаштувати інші роли сервера, таки, як сервер пошти, WEBсервер, серверDNS, серверDHCP,сервер застосувань, файловий сервер та інші.

3 Додаткові програми керування комп’ютерами в мережі.

3.1 Стислий огляд.

Зараз на ринку є багато програмного забезпечення, що може суттєво допомогти вчителю в керуванні робочими станціями в комп’ютерному класі та полегшити викладання предметів.

Частина з них дозволяє спостерігати на моніторі комп’ютера вчителя за діями учнів на робочих станціях але не має розвинених інструментів керування та демонстрацій. Прикладом може бути LANVisor - система спостереження в локальній комп'ютерній мережі.


Мал. 4 LANVisor - система спостереження в локальній комп'ютерній мережі.

Деякі програми таки, як Radminта TeamViewerє інструментами - віддаленого управління комп'ютерами та не адаптовані для завдань освіти.


Мал. 5 Екран Radmin.


Мал. 6 ЕкранTeamViewer.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 582 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2418 - | 2130 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.