Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Класифікація диференціальних рівнянь в частинних похідних (ДРЧП), рівняння гіперболічного, параболічного й еліптичного типів, приведення їх до канонічного вигляду




МЕТОДИ МАТЕМАТИЧНОЇ ФІЗИКИ - 2011 рік

Перелік запитань для підготовки до іспиту

Хвильове рівняння та його властивості, хвильове поле. Фізичні системи, що описуються хвильовим рівнянням: одновимірне пружне середовище, коливання струни, приклади з механіки суцільного середовища та електродинаміки. Фізичний смисл хвильового поля, його похідних та хвильового рівняння.

Рівняння в частинних похідних (РЧП) і задача для РЧП. Класичний розв’язок диференціального рівняння. Коректно поставлена задача для РЧП, приклади некоректно поставлених задач з курсу. Перша крайова задача для хвильового рівняння на відрізку, межові та початкові умови, вимоги до розв’язку задачі. Дані задачі й вимоги до них. Межові умови I, II і III роду та їх фізичний смисл у різних моделях, однорідні й неоднорідні межові умови. Фізична постановка задачі та співвідношення між фізичною і математичною постановками.

Поле в резонаторі. Основна допоміжна задача методу відокремлення змінних. Алгоритм відокремлення змінних, задача Штурма-Ліувілля, власні моди та їх фізичний смисл. Моди найпростіших одновимірних резонаторів, перевірка правильності знаходження власних функцій, використання осциляційної теореми.

Задача про вільні коливання поля в резонаторі при заданих початкових умовах. Постановка, загальний розв’язок і формальне задоволення початкових умов. Ортогональність власних функцій задачі Штурма-Ліувілля. Ряд Фур’є за системою ортогональних функцій.

Рівняння теплопровідності. Дифузія на прямій, рівняння дифузії і теплопровідності, їх можливі узагальнення.

Постановка задач для рівняння теплопровідності, загальні властивості розв’язків.

Рівняння Лапласа і Пуассона. Фізичні системи, що описуються цими рівняннями. Задачі Діріхле і Неймана.

Принцип суперпозиції в лінійних задачах МФ: поле і його джерела, характер зв’язку між ними. Розкладання розв’язку на складові за видами джерел поля, зведення загальної задачі до задач з окремими видами джерел. Методи розв’язання задач математичної фізики як варіанти реалізації принципу суперпозиції (самостійно підібрати приклади з практичних занять).

Метод частинних розв'язків, взаємозв'язки між задачами з різними видами джерел, перетворення одних задач в інші. Приклади застосування.

Метод розкладання за власними функціями, нормальні координати поля. Два варіанти реалізації на прикладі задачі з неоднорідним рівнянням і задачі з неоднорідними межовими умовами для хвильового рівняння на відрізку. Метод розкладання за власними функціями у багатовимірних задачах (див. §32).

Метод характеристик. Загальний розв’язок одновимірного хвильового рівняння та його фізична інтерпретація як суперпозиції хвиль з протилежними напрямками поширення, основні властивості хвиль в даній моделі та їх причини. Модова і хвильова картини поля.

Задача про вільні коливання нескінченної струни. Постановка задачі, формула Даламбера, її фізична інтерпретація, фазова площина, характеристичний трикутник, причинність, поняття про світловий конус.

Збереження парності для нескінченної струни і метод непарного продовження для напівнескінченної струни, його застосування до інших рівнянь і задач, приклади (підібрати самостійно).

Використання загального розв’язку хвильового рівняння у вигляді суперпозиції зустрічних хвиль до задач для напівнескінченної струни: про поширення межового режиму і про відбивання імпульсів(частково за матеріалами практичних).

Інтегральне перетворення Фур’є та його властивості. Приклад застосування: задача про поширення тепла на необмеженій прямій, особливості її постановки та розв’язок у вигляді інтеграла Фур’є.

Представлення розв'язків деяких одновимірних задач через функцію Гріна (ФГ). ФГ одновимірної задачі про поширення тепла на необмеженій прямій, її фізичний смисл та властивості. Поняття про - функцію (формальне означення і властивості) та узагальнений розв'язок. Приклади ФГ одновимірних задач, розв’язаних методом відокремлення змінних і методом характеристик. Представлення розв’язку задачі з неоднорідним рівнянням через ФГ.

Інтегральне перетворення Лапласа і його властивості. Означення і механізм дії на прикладі функції, аналітичні властивості зображення, приклади зображень окремих функцій. Спільне й відмінне між перетвореннями Лапласа і Фур’є, зв’язок між ними.

18. Приклад застосування перетворення Лапласа: крайові задачі з неоднорідними межовими умовами. Метод Дюамеля, поверхневі функції Гріна.

Класифікація диференціальних рівнянь в частинних похідних (ДРЧП), рівняння гіперболічного, параболічного й еліптичного типів, приведення їх до канонічного вигляду.

Приведення до простішого вигляду лінійних ДРЧП другого порядку зі сталими коефіцієнтами, 5 лінійних рівнянь з двома змінними, які не зводяться до простіших. Приведення рівнянь до самоспряженого вигляду.

21. Властивості ортонормованої послідовності функцій, ряд Фур’є за системою ортогональних функцій, нерівність Бесселя, замкненість і повнота ортогональної системи функцій. Достатні умови збіжності ряду Фур’є даної функції до тієї ж функції.

22. Одновимірна задача Штурма-Ліувілля. Її походження (механічна модель, квантова механіка), загальна постановка, обмеження на коефіцієнти і їх фізичний смисл. Встановлення співвідношення ортогональності, загальні властивості власних функцій і власних значень.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1045 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2294 - | 2065 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.