Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Енергетичні забруднення навколишнього середовища




Теплове забруднення – біосфери являється наслідком конвективного і радіаційного теплообміну між нагрітими викидами або технологічними установками (джерелами теплоти) і навколишнього середовища, яке проявляється у підвищенні температури атмосфери, води або грунту, характерне для всіх виробництв. Особливе значення мають теплові викиди у водоймища. Теплове забруднення машинобудівних виробництв не значне.

Шум, вібрація і ультразвук – являють собою хвилеподібно розповсюджуваний періодично коливальний рух частинок пружного середовища (газоподібного, рідкого або твердого). Вони відрізняються за частотою коливання і характером сприйняття їх людиною.

Коливання з частотою 16÷20000 Гц, яке передається через газоподібне середовище, виробляє звуки або шуми і сприймаються органами слуху. Коливання з частотою нижче 16 Гц називаються інфразвуками, а вище 20 кГц – ультразвуками; органами відчуття людини вони не сприймаються, однак чинять на неї негативний вплив. Коливання твердих тіл або коливання які передаються 30 через тверді тіла (машини, конструкції) називаються вібрацією. Вібрація сприймається організмом як струс при загальній вібрації з частотою від 1 до 100 Гц, а при локальній (наприклад, при роботі з віброінструментом) від 10 до 2000 Гц. Промисловий шум великої інтенсивності не тільки уражує органи слуху, але також чинить загальний від’ємний вплив на організм людини, втомлює, знижує продуктивність праці, сприяє росту браку і травматизму, викликає хронічні захворювання.. Тривала дія вібрації на людину призводить до так званої «вібраційної хвороби». Крім того вібрація чинить руйнівну дію на різні споруди та конструкції.

Електромагнітні поля високої частоти. За їх допомогою здійснюють індукційне нагрівання металів при термообробці, плавлені, паянні та зварюванні.

Впливають негативно на функціональний стан нервової та серцевосудинної системи і залежать від інтенсивності, тривалості та діапазону опромінення.

Світлове випромінювання як видимої так і невидимої частоти спектру (інфрачервоне або теплове і ультрафіолетове випромінювання). Для зварювання і розмірної обробки матеріалів в промисловості широко застосовуються – лазери (оптично-квантові генератори), які охоплюють практично весь оптичний діапазон (від ультрафіолетової до інфрачервоної зони спектра). Всі вони негативно діють на організм (шкіру, а особливо на зір).

Йонізуюче випромінювання – використовується для виконання різних контрольних операцій (радіоізотопна дефектоскопія) – альфа, бета, гама, рентгенівське, нейтронне випромінювання. Від дії іонізуючого випромінювання може виникнути променева хвороба.

Більшість енергетичних забруднень Н.С. діють лише під час їх виробництва й не акумулюються у природі. Вони не розповсюджуються за границі виробництва, цеху, установки. Завдання зводиться до охорони праці людей. Хоча зона дії шуму, вібрації обмежена, але вона розповсюджується і на інші дільниці, цех, і навіть на населення найближчого району. Особливо багато «шумних» технологій на машинобудівних і металообробних підприємствах. Шуми механічні, аеро- і гідродинамічні шуми, електромагнітні шуми.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 734 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2486 - | 2180 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.