Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ІІІ. Характеристика класу




Для проходження практики я обрала 11 клас Бердичівської ЗОШ I-III ступенів № 7, в якій вивчається предмет «Основи економіки». В класі 17 учнів. Дані про успішність учнів наведені в таблиці:

Прізвище, ім’я учня Успішність
1. Гаврилюк Анастасія відмінниця
2. Галіс Анжела задовільно
3. Гранковська Вероніка відмінниця
4. Григорович Євгенія задовільно
5. Мединська Анастасія відмінниця
6. Мироненко Марія задовільно
7. Петрова Анастасія задовільно
8. Петрушина Христина відмінниця
9. Поліщук Олена задовільно
10. Польшаков Андрій задовільно
11. Сапун Ігор відмінник
12. Сніжко Влад хорошист
13. Тюлєнєва Наталія відмінниця
14. Шашлюк Оксана відмінниця
15. Шевчук Валерія хорошистка
16. Шостак Давід вибув
17. Штеревер Марія хорошистка
18. Ястремська Анна хорошистка

Рівень успішності класу вище середнього, знання учнів дуже диференційовані. Є «кістяк класу» - учні, що мають високий рівень знань і стійку мотивацію до навчання. Ці учні претендують на відмінні результати та майбутній вступ до вузів (у класі 7 учнів-відмінників). Одночасно ряд учнів (Галіс А., Григорович Є, Петрова А., Польшаков А., Мироненко М., Поліщук О.) мають початковий і середній рівень знань з предмету, вони пропускають заняття, погано орієнтуються в навчальних предметах. Характерним для класу є те, що лише 4 учнів є хорошистами.

Лідерами класу є вже згадуваний вище «Кістяк класу»: Шашлюк Оксана (староста), Гаврилюк Оксана, Гранковська Вероніка. Хлопців в класі мало, вони ведуть себе більш пасивно.

Поведінка учнів на уроці добра, учні активні, висловлюють власну думку. Найкраща успішність в класі з таких предметів як українська мова, українська література, історія України, географія та інші гуманітарні науки.

На деяких заняттях з ними також можна подискутувати, якщо наштовхнути на правильну думку. Дуже подобається учням вчити вірші, мають почуття гумору.

Учні активні у позакласій роботі, а саме: робота у керівництві шкільним парламентом, участь у відкритих загальношкільних заходах, таких видах спорту як волейбол, баскетбол, біг (особливо дівчата, які входять в збірну команду школи). Слід також згадати Ястремську Анну, яка серйозно займається в цирковій студії Залевського, готується до нових виступів і майже не відвідує заняття.

Для визначення типу темпераменту учнів і, відповідно, вдало спланувати свій урок, я протягом 2 уроків спостерігала за учнями і дійшла таких висновків: в класі переважають сангвініки, їх кількість становить 10 чоловік (59%), друге місце зайняли флегматики та меланхоліки - по 3 учнів або по 17,5% кожного типу темпераменту, на третьому місці опинився холерик - 1 учень (6%)[1]. Тож, як виявилось, більшість учнів - це товариські, живі, безтурботні, говіркі, відкриті та ініціативні люди з сильною, врівноваженою, рухливою нервовою системою. Проте в класі також є й тихі, спокійні, старанні, пасивні, миролюбні, добрі учні, а також 1 людина з такими рисами, як: наполегливість, імпульсивність, агресивність та збудженість.

Для заохочення до навчання учнів-сангвініків викладач має творчо підходити до підбору завдань, з метою підтримання цікавості та високого рівня працездатності, а також ставити нові завдання, які б вимагали від учнів зосередженості та високого рівня концентрації уваги. Учнів-флегматиків необхідно залучати до активної діяльності, зацікавлювати, не переключати їх з одного виду діяльності на інший. Для оптимізації навчальної діяльності учнів-меланхоліків варто вчасно оцінювати їх успіхи та рішучість, а негативну оцінку необхідно використовувати з великим застереженням, пом'якшуючи її негативну дію. Учні-холерики продукттивно працюють за умов неординарності дій, зміни способів або типів роботи.

При розробці уроку я врахувала ці особливості учнів класу, на мою думку, це стало одним з основних чинників успішності мого уроку.

Розподіл учнів 11 класу за типами темпераменту:

Сангвінік Холерик Флегматик Меланхолік
Гаврилюк Анастасія Гранковська Вероніка Григорович Євгенія Мединська Анастасія Петрова Анастасія Петрушина Христина Сапун Ігор Сніжко Влад Шашлюк Оксана Шевчук Валерія   Польшаков Андрій   Галіс Анжела Мироненко Марія Ястремська Анна   Штеревер Марія Тюлєнєва Наталія Поліщук Олена
59% 6% 17,5% 17,5%

 


 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 575 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.