Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ІV. Викладацька діяльність




В 11 класі ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 ім. Віктора Пастуха урок економіки – один раз в тиждень по понеділках. Згідно з календарним планом вчителя економіки Мельничук О.І., 11 березня було мною був проведений комбінований урок з економіки за темою: Безробіття й зайнятість трудових ресурсів.

План заняття:

1. Загальна характеристика поняття «безробіття» і «зайнятість»

2. Причини безробіття

3. Визначення рівня безробіття

4. Види (форми) безробіття

5. Наслідки безробіття

6. Шляхи подолання безробіття

Хід уроку:

I. Організаційний момент (3 хв.):

Я привіталась, нагадала, що сьогодні я буду вчителем економіки, наголосила, як до мене можна звертатись. Потім я повідомила тему й мету заняття (навчитися враховувати вплив безробіття на макроекономічні процеси в країні за умов змішаної економіки), наказала записати тему в зошит. Поки учні записували, я перевіряла присутніх в журналі (11 учнів з 17, 6 учнів відсутні з невідомих причин).

Я повідомила завдання на сьогоднішнє заняття:

· Засвоїти основні поняття уроку;

· Навчитися розв’язувати задачі;

· Бути уважними під час розповіді мною нового матеріалу, оскільки набуті знання допоможуть вам бути активними при опитуванні і заробити гарні бали, адже на занятті буде накопичувальна система балів: 2 бали за «літучку» по попередній темі, 3 бали за роботу в групі, 5 балів за тест та 2 бали за активність під час викладу нового матеріалу.

ІІ. Початкова мотивація (3 хв.): При вступі я для мотивації наказала учням записати тему уроку, а після я застосувала метод комунікативної атаки, прийом – незвичайна дія: розділила учнів на 2 варіанти і наказала 1 варіанту написати формулу розрахунку ВВП за доходами, другому – за витратами, через 1,5 хвилини зібрала листки і віддала на перевірку (за домовленістю) вчителеві. Формули були прості, тому майже всі отримали позитивні бали.

IІІ. Виклад нового матеріалу (20 хв.):

Я повідомила учням план заняття:

1. Загальна характеристика поняття «безробіття»

2. Причини безробіття

3. Визначення рівня безробіття

4. Види (форми) безробіття

5. Наслідки безробіття

6. Шляхи подолання безробіття

Я почала міні-лекцію з того, що пов’язала безробіття з економічними циклами, які вивчались на попередньому занятті, звернула увагу на графік на дошці, спитала думку учнів про те, коли безробіття зростає: під час економічного спаду чи піднесення.

Далі, для встановлення взаємозв’язку між макро- і мікроекономікоюу свідомості учнів, я запропонувала намалювати графік попиту та пропозиції на дошці і викликала на це завдання Галіс Анжелу, яка запізнилась і ніяк не могла заспокоїтись після перерви. Допомігши їй, я розповіла і показала на графіку надлишок й нестачу робочої сили залежно від рівня зарплати..

Далі я розповіла і продиктувала визначення «зайнятості» і «безробіття», написала формулу робочої сили на дошці, розповіла різницю між зареєстрованим і незареєстрованим безробіттям, проілюструвала це на графіку № 2.

Після я запитала учнів, які, на їх погляд, є причини безробіття. Вислухавши їх думки, я розказала і наказала записати причини. Після цього ми звернули увагу на поняття «рівень безробіття», учні записали формулу і пояснення до неї.

Одним з найцікавіших для учнів стало питання про види безробіття. Я звернула увагу на те, що є три основні й три похідні від них види безробіття, ми записали формулу кожного з 3 видів, навела приклади. Також я розтлумачила детальніше поняття природного й фактичного рівня безробіття, оскільки в підручнику написано дещо заплутано, вказала формулу природного рівня безробіття.

Я запитала думку учнів щодо наслідків безробіття, потім наголосила, що виділяють економічні й соціальні наслідки, звернула увагу на дошку, де вони перечислені, учні записали основні.

Дуже зацікавило учнів як прізвище вченого, так і сам закон Оукена, який я пояснила і задиктувала після наслідків безробіття.

Потім ми зупинились на заходах держави для подолання безробіття, у формі бесіди з’ясували і занотували шляхи державного регулювання безробіття, я зазначила, що існують пасивні й активні державні програми зайнятості, визначила їх відмінності. Насамкінець міні-лекції я звернула увагу, що регулюванням безробіття займаються служба зайнятості і біржа праці.

ІV. Закріплення нового матеріалу (9 хв.):

Для закріплення нового матеріалу я запропонувала поділитись на 3 групи: «аналітики», «практики», та «соціологи». Учнів було мало, і вони швидко координувались і пересіли по міні-групах. Я указала на правила роботи в групах на дошці і на виконання завдання відвела учням 7 хвилин. Також зазначила, що вони можуть консультуватись зі мною за потребою. Найшвидшими були соціологи, але вони допустили помилки, я пояснила, в чому їх помилки. Аналітики просили допомоги в мене, оскільки в цій групі зібрались учні з середнім рівнем знань. Практики також зіткнулись з труднощами при розв’язанні другої задачі, я допомогла їм розв’язати її.

V. Контроль (5 хв.): Я наказала закрити усі зошити й підручники і роздала кожному індивідуально тест з 5 питань й відвела на його виконання 5 хвилин. Учні впорались з завданням неодночасно з різницею приблизно у 2 хвилини.

VІ. Підбиття підсумків (2 хв.):

Я підсумувала виконане за урок, повідомила, що оцінки вчитель оголосить на наступному занятті, ще раз по журналу перевірила учнів, виставила бали за активність.

VІІ. Повідомлення домашнього завдання (3 хв):

Я задала учням додому вивчити конспект в зошиті з даної лекції, прочитати параграф 23 за підручником Л.П. Крупської, розглянути приклади задач в кінці параграфа.

В кінці уроку подякувала за співпрацю, хорошу поведінку, уважність і активність учням, попередила про контрольну, яка відбудеться через заняття, попросила поділитись враженнями щодо заняття, спитала, чи є в когось запитання, попрощалась.

 


 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 568 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2298 - | 2047 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.