С. Стимулює скорочення непосмугованих м’язів; стимулює лактацію
D. Стимулює розслаблення непосмугованих м’язів; пригнічує лактацію
Е. Стимулює скорочення непосмугованих м’язів; сприяє реабсорбції води в ниркових канальцях.
33. У хворої ушкодження задньої долі гіпофізу призвело до збільшення добового діурезу до 10-15 л. Що є головним механізмом у розвитку поліурії?
А. Дефіцит вазопресину
В. Надлишок альдостерону
С. Дефіцит кортикотропіну
D. Надлишок вазопресину
Е. Надлишок натрійуретичного фактора
34. До пологового відділення госпіталізували жінку зі слабкістю пологової діяльності. Який засіб необхідно використати для стимуляції пологової діяльності. Який засіб необхідно використати для стимуляції скорочень матки?
A. Окситоцин
B. Соматостатин
C. Вазопресин
D. Кортиколіберин
E. Гонадоліберин
35. У хворого 28-ми років тривале блювання призвело до зневоднення організму. Підвищена секреція якого гормону перш за все сприятиме збереженню води в організмі?
A. Вазопресин
B. Альдостерон
C. Соматостатин
D. Тироксин
E. Кальцитонін
36. Жінка 26-ти років поступила у пологове відділення в терміні вагітності 40 тижнів. Шийка матки розкрита, але скороченння матки відсутнє. Лікар дав засіб гормональної природи для посилення пологової дяльності. Назвіть засіб:
A. Окситоцин
B. Гідрокортизон
C. Естрон
D. АКТГ
E. Тестостерон
37. Хворий скаржиться на поліурію (5 л сечі на добу) і спрагу. Біохімічні показники: вміст глюкози в крові – 5,1 ммоль/л, питома густина сечі – 1,010. Глюкоза та кетонові тіла відсутні. Яка можлива причина такого стану?
A. Нецукровий діабет
B. Мікседема
C. Стероїдний діабет
D. Цукровий діабет
E. Тиреотоксикоз
38. Хворий 20 років скаржиться на виснажливу спрагу і підвищене сечовиділення (до 10 літрів на добу). Концентрація глюкози крові в межах норми, в сечі глюкоза відсутня. Нестача якого гормону може викликати таку клінічну картину?
А. Вазопресину
В. Кортизолу
С. Інсуліну
D. Окситоцину
Е. Трийодтироніну
39. У людини внаслідок втрати 1,5 л крові різко змінився діурез. Посилена секреція якого гормону спричинила зміни діурезу?
A. Вазопресину
B. Натрійуретичного
C. Паратгормону
D. Кортизолу
E. Кортикотропіну
40. Укажіть, який гормон регулює водний баланс і осмотичний тиск у плазмі крові, а також стимулює скорочення непосмугованих м’язів?А. Вазопресин
В. Соматостатин
С. Кортиколіберин
D. Пролактин
Е. Кініни
41. Укажіть, який з перерахованих гормонів синтезується в гіпоталамусі та накопичується в нейрогіпофізі?
A. Окситоцин
B. Тиреотропний
C. Паратгормон
D. Тироксин
E. Прогестерон
42. Пацієнт скаржиться на постійне відчуття спраги, втомлюваність. Добовий діурез становить 3 – 4 л, концентрація глюкози в крові знаходиться в межах норми. Нестача якого гормону призводить до вказаних змін в організмі?
А. Вазопресину
В. Глюкагону
С. Інсуліну
D. Тироксину
Е. Адреналіну
43. Унаслідок посиленого потовиділення та зневоднення організму у пацієнта зросла осмолярність сечі та зменшився діурез. Зміна продукції якого гормону забезпечує в першу чергу компенсаторну затримку води?
А. Антидіуретичного
В. СТГ
С. Альдостерну
D. Тироксину
Е. Інсуліну
44. Гормони синтезуються залозами зовнішньої і внутрішньої скреції. Вкажіть, які гормони синтезуються острівцевою тканиною підшлункової залози?
A. Глюкагон і інсулін
B. Тиреоїдні
C. Вазопресин
D. Окситоцин
Адренокортикотропін
45. Який гормон є білком і містить 51 амінокислотний залишок, що утворюють два поліпептидні ланцюги із молекулярною масою 6000 Да?
A. Інсулін
B. Глюкагон
C. Кортикотропін
A. Тиреотропін
B. Кальцитонін
46. Гальмування ліполізу в адипоцитах жирової ткании зумовлене зниженням концентрації цАМФ, яка неохідна для активації тригліцеридліпази. Який із перерахованих гормонів знижує швидкість ліполізу в жировій тканині?
A. Інсулін.
B. Гідрокортизон.
C. Адреналін.
D. Соматотропін.
E. Норадреналін.
47. Інсулін – гормон підшлункової залози, який впливає на обмін вуглеводів. Укажіть, як він впливає на активність глікогенфосфорилази (ГФ) і глікогенсинтетази (ГС)?
A. Пригнічує ГФ, активує ГС
B. Активує ГФ і ГС
C. Пригнічує ГФ і ГС
D. Активує ГФ, пригнічує ГС
E. Не впливає на активність ГФ і ГС
48. У хворого діагностовано інсулінозалежний цукровий діабет. Який з наведених метаболічних шляхів може активуватися в печінці внаслідок нестачі інсуліну?
A. Посилення глюконеогенезу