Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Внутрішня пам’ять комп’ютера.

Уся пам’ять комп’ютера поділяється на два види. Перший вид пам­яті називається оперативною пам’яттю або оперативним запам’ятовувальним пристроєм (ОЗП), який призначений для читання та запису інформації.

Другий вид пам’яті називається постійним запам’ятовувальним пристроєм (ПЗП) і характерізується тим, що дозволяє тільки зчитувати інформацію.

Системна шина виконує функцію зв’язку між процесором, внутрішньою пам’яттю, стандартними та периферійними пристроями введення-виведення. У системній шині виділяють адресну шину та шину даних. Адресну шину використовують для зв’язку мікропроцесора з пам’яттю, а шину даних для зв’язку з пристроями введення-виведення.

Зовнішня пам’ять – це, як правило, накопичувачі.

Усі пристрої введення-виведення з точки зору порядку їх використання можна розділити на дві групи: стандартні (дисплей, клавіатура) і нестандартні (магнитні та оптичні накопичувачі, принтери, сканер, модем, миша).

Клавіатура призначена для введення до ПК символьної інформації (літер, цифр, розділових знаків та ін.), а також для управління роботою ПК. Для кожного символа виділяється клавіша, натискуючи на яку ми вводимо код символа в ПК.

Дисплей призначено для відображення інформації на екрані електронно-променевої трубки. Він керується відеоконтролером (відеоадаптером), який знаходиться у системному блоці та містить свою особисту пам’ять (відеопам’ять). Все, що ми бачимо на екрані дисплея, знаходиться у відеопам’яті.

Відеоконтролер може задавати текстовий або графічний режим роботи. В текстовому режимі на екран виводяться тільки символи, які закодовані кодами, звичайно на екрані розміщується 25 рядків по 80 символів. Поточне місце екрана, куди виводитиметься черговий символ, відмічається мерехтливим значком, який називають курсором.

В графічному режимі на екран виводиться будь-яке зображення. Елементами його є точки (пікселі).

Основні характеристики дисплея:

 роздільна здатність (кількістю точок по вертикалі та горизонталі екрана, чим більша кількість точок, тим вища якість зображення);

 кількість кольорів (палітра);

 розмір екрана (його вимірюють по діагоналі в дюймах (2,54 см). Найпоширенішими є 14-дюймові екрани (також бувають 15-,17-,19-,20- та 21-дюймові екрани.

     Пристрої друкування призначені для виведення на папір символьної та графічної інформації. Принтери бувають матричні, струминні та лазерні.

Будь-який принтер має дві характеристики: швидкість друкування та якість. Лазерні принтери забезпечують найвищу швидкість і найкращу якість друку, в порівнянні з іншими типами принтерів.

     До ручних маніпуляторів відносять: мишу, кульковий маніпулятор, джойстик. Ручні маніпулятори призначені для швидкого переміщення курсора в задану точку екрана та для виконання інших дій (наприклад, запуску програми).

     Сканери призначені для введення в комп’ютер графічних об’єктів (малюнків, фотографій та ін.). Сканери поділяють на ручні, планшетні, роликові і проекційні.

     Для підключення комп’ютера до комп’ютерної мережі існує пристрій, який має назву модем. Підключення здійснюється через телефонну мережу. Модем – це пристрій, що призначений для перетворення сигналів телефонної мережі в сигнали комп’ютера, і навпаки. Найважливішою характеристкою модема є швидкість передачі даних. Ця величина вимірюється кількістю бітів, що передаються за одну секунду (біт/сек).

Класифікація ЕОМ.

ЕОМ за своєю структурою можна розділити на такі групи:

- настольні;

- портативні;

Настольні ЕОМ – персональні ЕОМ. Особливість – гнучкі функціональні можливості для рішення задач загального призначення.

Портативні ЕОМ – переносні. Особливість – призначені для роботи поза приміщенням. Головний критерій цих комп’ютерів - їх компактність. Другий - це стійкість до перепадів електричного струму. Однак портативні комп’ютери мають клавіатуру меншу, ніж у звичайного комп’ютера, що викликає малу швидкість роботи програм, також монітор своїм розміром поступається розмірам звичайного. І головне, ці комп’ютери своєю вартістю перевищують у 1,5-2 раза вартість звичайного комп’ютера.

ЕОМ за призначенням.

- загального;

- промислового;

- спеціального.

Загального призначення – для рішення задач загального призначення.

Промислового призначення – для рішення вузького різновида задач. Потребує додаткового обладнання та програмного забезпечення.

Спеціальні – для рішення не більш однієї задачі.


Лекція

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Таким чином, пам’ять зберігає інформацію, а ЦП здійснює її обробку. | Пам’ять комп’ютера. Види пам’яті.
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 198 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2477 - | 2272 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.