Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правове забезпечення безпеки життєдіяльності

І. Актуальність теми

· Екологічно чистий світ можливий лише при відсутності загрози з боку природних об'єктів чи при умові недопущення виникнення джерел техногенної безпеки. Із зазначених позицій основне місце посідає законодавство у галузі регулювання відносин з охорони здоров'я людини та навколишнього середовища, безпеки в надзвичайних та повсякденних ситуаціях, тобто безпеки життєдіяльності. Ці відносини регулюються нормативними актами різної юридичної сили: конституцією, законами, урядовими підзаконними актами, галузевими інструкціями вимог і правил безпеки життєдіяльності та відповідними актами місцевих органів влади. Зв’язку с цім необхідні   знання правових та законодавчих актів для кваліфікованого їх застосовування для запобігання небезпечних ситуацій та ліквідації їх наслідків

· Велике значення має правильне та чітке управління, організація планування, контроль та нагляд безпеки життєдіяльності населення в промисловій та побутовій сфері, а також чіткі, злагоджені оперативні дії органів управління та об’єктів господарювання. Майбутні спеціалісти повинні знати структуру управління, задачі БЖД для застосування скоординованих методів та засобів захисту під час НС та володіти знаннями прийомів  ліквідації їх наслідків

.

II. Мета лекції:

а) навчальна: ознайомити студентів з законодавчою базою, структурою управління безпекою життєдіяльності, організаційно-функціональною структурою захисту населення у НС, моніторингом, управлінням оперативними діями під час НС.

б) виховна: виховати у студентів відповідальність за додержання  законодавчих і нормативних актів з безпеки життєдіяльності.

 

 

 

III. План та організаційна структура лекції.

№ п/п Основні етапи лекції та їх зміст Цілі в рівнях абстракції Тип лекції, ме- тоди та засоби активації, оснащення Розподіл за часом
1 2 3 4 5

Підготовчий етап.

1. Присутність, наявність форми     2 хв.
2. Постановка навчальних цілей   Комплексна лекція 3 хв.
3. Забезпечення мотивації Відповідальність за безпеку життедіяльності   2 хв.

Основний етап

3. Викладення лекційного матеріалу, план: 1.Менеджмент безпеки, правове забезпечення. Правове забезпечення безпеки життєдіяльності. Основи національного законодавства з безпеки життєдіяльності. Управління  безпекою життєдіяльності. 2. Організаційно-функціональна структура захисту населення на АТО(адміністративно-територіальних одиницях) людини в Україні. у НС. Система правового захисту та нагляду за дотриманням правової безпеки. Планування заходів безпеки. Контроль та нагляд в Україні. Загальні засади моніторингу та порядок його здійснення. Система управління безпекою та захистом у НС в галузі, як складова державної безпеки, її місце і значення в системі управління функціонуванням галузі. 3.Управління силами та засобами під час Організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт в районах лиха. Особливості проведення деяких невідкладних робіт у районах лиха. Обеззараження споруд техніки, предметів та спеціальна обробка людей.   Опорний конспект (Додаток 1).   73 хв.

Заключний етап.

1. Закріплення матеріалу. Усна відповідь на контрольні запитання.   Додаток 2 5 хв.
2. Відповідь на можливі запитання. Підведення підсумків.     3 хв.
3. Завдання для самопідготовки студентів   В.С.Тарасюк, Г.Б. Кучанська Охорона праці в лікувально-профілактичних закладах. Безпека життедіяльності. Стр.388-399, Є.П. Желібо Є.П., Заверуха Н.М. Зацарний В.В. Безпека життєдіяльності, навчальний посібник.2002 р. ст.295-311. Самостійні роботи №7,№8 2 хв.

 

 

Додатки:

1. Опорний конспект лекцій на 18 аркушах.

2. Перелік контрольних запитань

 

1

Додаток 1.

 

Менеджмент безпеки, правове забезпечення

Правове забезпечення безпеки життєдіяльності

Правове забезпечення безпеки життєдіяльності в Україні орієнтовано на державну політику щодо забезпечення життєдіяльності населення у техногеннобезпечному й екологічному чистому світі. Екологічно чистий світ можливий лише при відсутності загрози з боку природних об'єктів чи при умові недопущення виникнення джерел техногенної безпеки. Із зазначених позицій основне місце посідає законодавство у галузі регулювання відносин з охорони здоров'я людини та навколишнього середовища, безпеки в надзвичайних та повсякденних ситуаціях, тобто безпеки життєдіяльності. Ці відносини регулюються нормативними актами різної юридичної сили: конституцією, законами, урядовими підзаконними актами, галузевими інструкціями вимог і правил безпеки життєдіяльності та відповідними актами місцевих органів влади. Суспільство і держава відповідальні перед сучасним і майбутніми поколіннями за рівень здоров'я і збереження генофонду народу України, забезпечують пріоритетність охорони здоров'я в діяльності держави, поліпшення умов праці, навчання, побуту і відпочинку населення, розв'язання екологічних проблем, вдосконалення медичної допомоги і запровадження здорового способу життя.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Характеристика отруйних речовин. | Основи національного законодавства з безпеки життєдіяльності
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 179 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2152 - | 2108 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.