Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Хвороби яйцепроводів і яєчників

Хвороби яйцепроводів. До ненормальностей в яйцепроводах, які обумовлюють неплідність, відносяться запальні процеси, ослаблення скорочень м'язевої оболонки яйцепроводів (атонія), порушення функції слизової оболонки, звуження просвіту яйцепровода або повне закриття його.

Діагностика патологічного стану яйцепроводів важка. Вона провадиться шляхом виключення захворювань піхви, шийки матки, яєчників та ін.

Прогноз - сумнівний.

Лікування. Основними лікувальними заходами є тканинна терапія і аутогемотерапія в комплексі з антибіотиками внутрім'язево при достатній годівлі та правильному утриманні тварин. Слід застосовувати масаж яйцепроводів через пряму кишку.

Хвороби яєчників. До захворювань яєничків відносяться: гостре і хронічне запалення яєчників, персистентне (перестояле) жовте тіло, кісти, гіпофункція та афункціональний стан яєчника.

Запалення яєчників розвивається на грунті проникання мікробів як наслідок ускладнення запалення матки, труб, очеревини та інших органів, після видавлювання персистентного жовтого тіла, кіст та інших травматичних пошкоджень яєчників.

При гострих запаленнях яєчника в залежності від характеру процесу відповідно змінюється загальний стан (настає загальне пригнічення, зменшення або відсутність апетиту, підвищення температури тіла тварин, не проявляються статеві цикли). При ректальному дослідженні яєчники збільшені, болючі.

Прогноз — сумнівний.

Лікування. Повноцінна годівля, внутрішньом'язево антибіотики, тканинна терапія.

При хронічному запаленні яєчників (склероз яєчників) загальний стан не змінюється, апетит збережений, порушуються статеві цикли. При ректальному дослідженні яєчники збільшені, тверді з нерівною поверхнею.

Прогноз. Якщо обидва яєчники вражені, то тварина вибраковується, якщо вражений один яєчник, тварина може бути здатна до розмноження.

Персистенте жовте тіло. Жовте тіло статевого циклу або вагітності, яке затримується в яєчнику після статевого циклу або після родів довше 25-30 днів, називають персистентним. В жовтому тілі, що довгий час затримується в яєчнику, може в деяких випадках утворюватись кіста жовтого тіла.

За гістологічною будовою і фізіологічним впливом на організм тварини персистентне жовте тіло не відрізняється від жовтого тіла вагітності або статевого циклу.

Причини затримки жовтого тіла бувають різні – висока молочна продуктивність, захворювання матки, порушення годівлі, утримання тварин після родів без моціону.

Наявність жовтого тіла або кісти його в яєчнику гальмує розвиток фолікулів, прояв тічки та охоти і цим призводить до неплідності. У тварин з перестоялим жовтим тілом статеві цикли не проявляються або проявляються слабо з подовженими міжтічковими періодами.

Діагноз на персистентне жовте тіло або кісту жовтого тіла встановлюється по довготривалій відсутності прояву статевих циклів та при ректальному дослідженні.

Прогноз - при своєчасному застосуванні лікування сприятливий.

Лікування. Повноцінна годівля і правильне утримання з достатнім моціоном сприяє розсмоктуванню жовтого тіла. Застосування тканинної терапії значно пришвидшує розсмоктування жовтого тіла, варто провадити масаж яєчників.

Не слід застосовувати видавлювання жовтого тіла і гормональні препарати.

Кісти яєчників. Кісти яєчників поділяються на два види: фолікулярні кісти і кісти жовтого тіла. Вони складаються з капсули і серозного або колоїдного вмісту.

Кісти бувають поодинокі або 2-3 і більше пухірців. Вважають, що кісти фолікулярні утворюються з нерозірваних фолікулів, а кісти жовтого тіла - з нерозірваних фолікулів з лютеїнізацією клітинних елементів.

Основними причинами утворення кіст є порушення годівлі і правил утримання.

Фолікулярні кісти з’являються в період статевої збудливості, що часто повторюється (через 2-6 днів) або в постійній статевій збудливості (німфоманія). В подальшому, якщо кісти розвиваються на обох яєчниках, відбувається зникнення елементів, які продукують фолікулін, атрофуються всі зародки фолікулів у яєчнику і німфоманія змінюється анафродизією - відсутністю охоти і тічки, а якщо розвивається кіста одного яєчника, а другий залишається без зміни, то німфоманія змінюється відновленням нормальної статевої циклічності. Нелактуючі тварини з ураженням обох яєчників кістами повинні вибраковуватись.

При кістах жовтого тіла відсутність статевої циклічності або цикли проявляються слабо з подовженими міжтічковими періодами.

Лікування. Для ліквідації кіст яєчників слід застосовувати масаж і роздавлювання кіст через пряму кишку, тканинну терапію та аутогемотерапію.

Гіпофункція (пониження функції) або афункціональний (відсутність функції) стан яєчників настає внаслідок порушення годівлі, правил утримання і експлуатації. Основні ознаки - тиха охота або відсутність прояву тічки та охоти.

Для відновлення функції яєчників необхідно в першу чергу поліпшити годівлю і утримання. Поряд з цим застосовувати масаж яєчників, тканинні препарати, сиворотку жеребних кобил та інші препарати. У корів з нормальною функцією яєчників не слід застосовувати гормональних препаратів, в тому числі сиворотку жеребних кобил, тому що вони при нормальному стані яєчників призводять до утворення кіст.

 

Закордонні препарати, зареєстровані в Україні,



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Результати акушерсько-гінекологічного дослідження | які застосовуються при вітворенні
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 148 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2283 - | 1989 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.