Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Акушерсько-гінекологічна диспансеризація самок

Міністерство аграрної політики України

Державний агроекологічний університет

Державний агроекологічний університет

 

Факультет ветеринарної медицини

Кафедра акушерства та хірургії

 

Методична розробка

на т ему:Акушерська, гінекологічна та андрологічна диспансеризація, заходи профілактики і терапія ускладнень в період родів та післяродовий період

 

 

 

Житомир – 2008

Укладачі:

доцент Ревунець А.С., асистент Грищук Г.П.

 

Відповідальний за випуск: професор Калиновський Г.М.

Р ецензент: доцент Кропивницький Ф.І.

Методичні розробки розглянуто та схвалено на засіданні кафедри акушерства та хірургії протокол № від “ “ __________ 2008 року.

 

Методичні розробки розглянуто та схвалено на методичній комісії факультету ветеринарної медицини протокол № від “ “ ______ 2008 року.

Акушерська, гінекологічна та андрологічна диспансеризація. Лікування неплідних самок

Мета заняття: засвоїти основні прийоми акушерсько-гінекологічної диспансеризації корів, навчитись правильно аналізувати результати клінічних і лабораторних досліджень та пов’язувати їх з технологією ведення тваринництва, організацією зоотехнічної і ветеринарної роботи; оволодіти методикою визначення відтворювальної функції самців, набути навиків клінічного дослідження плідників з метою виявлення їх значення в порушенні плодючості самок; навчити студентів основних способів відновлення відтворювальної функції у самок і самців, диференційованому підходу та вибору препаратів з врахуванням показань і протипоказань для їх використання.

Об’єкти дослідження і обладнання: гумові і поліетиленові гінекологічні рукавички, піхвові дзеркала, корнцанги, кружки Есмарха, стерилізатори, ватні і марлеві тампони, вата, спиртові тампони, фізіологічний розчин, розчини перманганату калію, фурациліну, етакридина-лактату, вазелін, стерильні пробірки, прилади і реактиви для проведення аналізу крові, сечі, вмісту статевих органів, шприци, катетери для введення розчинів, порошковдувач, ножиці, антибіотики, готові лікарські форми, розчини новокаїну, шприци і голки для парентерального введення.

Акушерсько-гінекологічна диспансеризація самок

Мета диспансеризації - створення здорових, високопродуктивних стад для збільшення виробництва і підвищення якості продукції тваринництва.

Акушерська-гінекологічна диспансеризація являє собою безперервний комплекс планових діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів, які допомагають попереджувати та завчасно виявляти і лікувати тварин з захворюваннями статевих органів, підвищують заплідненість та продуктивність.

Проводять її в кілька етапів:

• Знайомляться з веденням тваринництва господарства.

• Розділяють корів за фізіологічним станом на групи (вагітні та ті що знаходяться в післяродовому періоді).

• Теличок розділяють на 3 вікові групи: (1 рік, старше 19-ти місяців та які не проявляють статевих циклів чи їх осіменяють повторно).

• Досліджують неплідних корів і теличок, а також телиць віком 1 рік, знайомляться з технологією ведення тваринництва в господарстві, що дозволяє визначити роль організаційно-господарських причин в етіології неплідності.

Необхідно вивчити такі питання:

• Організація годівлі і утримання тварин (раціон, порядок годівлі,

результати хімічного аналізу кормів і біохімічного аналізу сироватки крові, ветеринарно-санітарний стан приміщень для тварин; організація моціону і пасовищного утримання корів).

• Продуктивність корів.

• Стан пунктів штучного осіменіння і організація осіменіння тварин.

• Організація рододопомоги (родильні відділення чи бокси, їх робота).

• Штат робітників тваринництва.

• Ветеринарна благополучність (частота виникнення інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин та їх профілактика).

• Організація селекційної роботи.

 

Аналіз цих даних дозволяє встановлювати чи виключати такі форми неплідності як аліментарну, експлуатаційну, кліматичну та симптоматичну.

Акушерська і гінекологічна диспансеризація взаємопов’язані. Так, рання акушерська диспансеризація профілактує не тільки розвиток акушерських хвороб (затримання посліду, субінволюція матки, післяродовий ендометрит та ін.), але і хронічного ендометриту, персистентного жовтого тіла, гіпофункції яєчників та ін. В той же час завдяки своєчасному лікуванню хворих тварин, не тільки підвищує заплідненість самок, але в певній мірі попереджаються приховані аборти та інші патологічні процеси, що розвиваються у вагітних самок.

Головними завданнями ветеринарних спеціалістів під час сухостою є профілактика патологічних процесів при вагітності, своєчасна діагностика акушерських захворювань і терапія хворих, а також підготовка корів та нетелів до отелу і лактації, профілактика маститу у корів та хвороб новонароджених телят.

Завданням ветеринарних лікарів під час отелу є профілактика патологічних процесів, своєчасна діагностика їх і надання кваліфікованої акушерської допомоги породіллям, спостереження за перебігом післяотельного періоду та своєчасне лікування післяотельних хвороб, а також профілактика і лікування хвороб новонароджених телят, профілактика маститу у корів.

Головну гінекологічну диспансеризацію слід проводити двічі протягом року: восени - в жовтні-листопаді і весною - в березні-квітні. Виключення повинні складати тільні корови та корови, що недавно отелилися (гінекологічну диспансеризацію яких, рекомендується проводити за 2 тижні до отелу, а також на 3-4 і 14-15 день після отелу).

Весняна сезонна гінекологічна диспансеризація покликана мобілізувати зусилля зооветспеціалістів та робітників тваринництва на максимальну роботу з покращення організації відтворення стада і підвищення запліднюваності корів в майбутній пасовищний сезон.

Під час осінньої гінекологічної диспансеризації, поряд з аналізом відтворення стада, ставиться завдання визначити рівень обміну речовин у корів перед стійловим утриманням і провести ретельну вибраковку всіх тварин, що мають незворотні патологічні зміни в статевих органах чи тканинах молочної залози.

Сезонні гінекологічні диспансеризації потрібно проводити в зв'язку з загальною диспансеризацією, враховуючи дані характеру обміну речовин та порушення діяльності різних органів і систем, виявленні в результаті досліджень.

Поточна гінекологічна диспансеризація проводиться в останніх числах кожного місяця. Вона передбачає конкретне вирішення задач, поставлених перед тваринниками по відтворенню стада найближчим часом.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Фізіологічні основи та техніка одержання сперми. | Андрологічна диспансеризація
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 356 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2159 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.