Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Технолог і ч н а карта урок у української мови  в 6 клас і




Учитель:

Клас: 6

Тема. Прикметник як частина мови: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.    

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: проектор, електронна презентація, картки з буквами, підручник.

Мета: поглибити й систематизувати знання учнів про прикметник, формувати вміння відрізняти прикметник від інших частин мови, визначати рід, число, відмінок та синтаксичну роль прикметників; розвивати усне та писемне мовлення, логічне та образне мислення.   

Задач і:

оволодіння  новою інформацією  про прикметник, узагальнення та систематизація знань про прикметник, закріплення умінь вживати прикметники в усному та писемному мовленні.

виховання інтересу до предмета, поваги до української мови, комунікативних якостей особистості;

Розвиток мовлення, мовленнєвого етикету, мислення, уяви, спостережливості, вміння аналізувати і робити висновки.

П едагог і ч ні технолог ії: ігрова, здоров`язберігаюча, різнорівневе навчання.

Форм и р о бот и: фронтальна робота, індивідуальна, робота в групах.

М іжпредметн і зв’язки: образотворче мистецтво, музичне мистецтво.

 

Етап уроку Мета   Діяльність учителя Діяльність учнів Час УНД, що формуються.
1 Організа-ційний момент, мотивація до навчальної діяльності. – створення  доброзичливої атмосфери, мотивація на навчання, створення ситуації успіху     1 хв. Принцип психологічної комфортності УНД: особистісні, комунікативні.  
2 Актуалізація знань - створити проблемну ситуацію; спрогнозувати навчальну діяльність. Інтерактивний метод «Кіт у мішку» Учні з’ясовують роль прикметників у мові: називати ознаку предмета 2 хв. Принцип цілістності. УНД: пізнавальні (пошук і виділення необхідної інформації), комунікативні (уміння слухати і брати участь у диалозі), регулятивні (прогнозування своєї діяльності, самостійне формулювання мети і задач, планування)
3 Цілепола-гання й мотиву-вання Сформулюва-ти тему уроку, самостійно визначити мету. - З якою частиною мови ми сьогодні будемо знайомитись? Так, сьогодні ми розпочинаємо вивчення теми «Прикметник». Згадайте все, що ви знаєте про прикметник. Робота з текстом. Інтерактивний метод «Мікрофон») - Що ви очікуєте від вивчення розділу «Прикметник»? - Заповніть таблицю «Знаю-Хочу дізнатися - Дізнався»
З Х Д
     

 

        

Учні визначають тему уроку, формулюють мету.     Читають текст на проекторі, вибирають потрібну інформацію, Повторюють орфографічні правила     4 хв УНД: Комун і кативн і (уміння слухати і  брати участь у  діалозі), регулятивн і (постановка мети навчальної  задачі)
4 Вивчення  нового матеріалу Актуализація знань, вибір власного шляху вивчення теми. Заповнення таблиці. Самостійная робота з використанням  матеріалу підручника   Учні самостійно заповнюють таблицю,  використовуючиматеріал підручника 7 хв УНД: Комунікативні, пізнавальні (пошук і виділення потрібної інформації, структурування знань, аналіз об`єктів), регулятивні (планування своєї діяльності)
5. Первинне закріплення   Фіксація знань.   Робота біля дошки Впр. Переписати подані речення. Визначити рід, число і відмінок прикметників. Використовують матеріал підручника і таблиці для пошуку відповідей, проводять аналіз вивченого матеріалу 4 хв. УНД: Пізнавальні: -уміння  добувати інформацію, представлену у різних формах уміння робити висновки Комунікативні: -саморегуляція емоційного стану; Особистісні: -уміння установлювати зв’язки між метою навчальної діяльності, її мотивом і результатом
6. Фізкультхвилинка (вправи виконують під музику)   Застосування  здоров`я- зберігаючих технологій. Фізкультхвилинка Отже, фізкультхвилинка. Але граматична. Якщо я називаю прикметник, то ви піднімаєте руки вгору, якщо іменник – витягуєте уперед, якщо слова належать до тих частин мови, які ми з вами не вивчали – розводите у сторони, Електронний, щоденник, записувати, ввічливий, старанний, підручник, читати, малювати, сімдесятий, вісім, зошит, плавати, яскравий, шість тисяч вісімсот двадцять чотири. Виконують рухи відповідно до запропонованого завдання, визначають основні відмінності між різними частинами мови, роблять висновки щодо правопису слів 2 хв. УНД: п і знавальн і (пошук і виділення необхідної інформації), співвіднесення її із завданням
7. Застосуваня нових знань унестандарт-ній ситуації Виявити творчі здібності учнів Редагування тексту. Прочитайте подані речення. Виправте помилки, які трапляються в мовленні, поясніть, у чому суть таких недоречностей. Запишіть правильний варіант речень. І група: Я відчинила цікавий журнал і почала читати. Лікар лічив хвору бабусю. Ластів’яча отара знялася і полетіла. ІІ група: Перше місце у конкурсів читців посіли наш однокласник і учень із сусідньої школи. Він одержав цінний подарунок. Він усім сподобався. Учні працюють у групах.     Групи зачитують отримані тексти, корегують їх за  необхідності. 4 хв. УНД: комунікативні (уміння слухати і вступати у діалог, інтегруватися у групу), п і знавальн і (пошук і виділення необхідної інформації), регулятивн і (планування своєї діяльності для вирішення поставленої задачі, контроль отриманого результату, його корекція, саморегуляція)
8. Контроль знань                                                                                                                                                                                                                                                            Самооцінка учнями результатів своєї навчальної дія льності. Слухання музики П.І.Чайковського «Пори року». «Зима» Робота над текстом. Евристичне завдання.     Учні слухають музику. Самостійно опрацьовують завдання в зошитах. Учні працюють у парах.     8 хв. Регулятивні (оцінка проміжних результатів і саморегуляція для підвищення мотивації навчальної діяльності)
9. Домашнє завдання Закріпити вивчений матеріал;   §-опрацювати, впр. (письмово) 2) Усне повідомлення про прикметник. Учні записують домашнє завдання 2 хв. УНД: Пізнавальні, регулятивні
10 Підведення підсумків Узагальнити  отриману інформацію. Бесіда за темою. За в дан ня: заповнити недостатню інформацію у схемі «З-Х-Д» Учні визначають,що вони дізналися  на цьому уроці,   3 хв УНД: Комунікативні, пізнавальні, регулятивні
11 Оцінювання Самооцінка результатів своєї діяльності і всього класу Учитель пропонує оцінити свою роботу і роботу сусіда по парті, оцінює найбільш активних учнів за 5-бальною шкалою. Учні дають оцінку діяльності за її результатами, самооцінка 2 хв УДН: Комунікативні, регулятивні (оцінка своєї діяльності під час уроку)                                                                            
12 Рефлексія Усвідомлення  учнями своєї навчальної  діяльності. Учитель пропонує оцінити рівень розуміння даної теми и свої враження від уроку висловити за допомогою малюнків. Учні малюють смайлики. 1 хв Регулятивні УНД

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-14; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 266 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2380 - | 2132 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.