МІIНIІСТЕРСТВО ОСВIТИ і науки УКРАЇНИ
Національний УНІIВЕРСИТЕТ "ЛЬВIВСЬКА ПОЛIІТЕХНIІКА"
Інститут енергетики та систем керування
розрахунок струмів трифазних коротких замикань
Методичні вказівки для опрацювання теоретичного матеріалу, підготовки до практичних занять та самостійного виконання розрахункової (контрольної) роботи з дисципліни "Електромагнітні перехідні процеси" студентами базового напрямку 6.0906 "Електротехніка" спеціальностей 7(8).090601 «Електричні станції», 7(8).090602 «Електричні системи і мережі» та 7(8).090615 «Системи управління виробництвом та розподілом електроенергії» всіх форм навчання
Затверджено
на засіданні кафедри
електричних систем та мереж
Протокол №8 від 26.02.2009 р.
Львів 2009
Розрахунок струмів трифазних коротких замикань. /Методичні вказівки для опрацювання теоретичного матеріалу, підготовки до практичних занять та самостійного виконання розрахункової (контрольної) роботи з дисципліни "Електромагнітні перехідні процеси" студентами базового напрямку 6.0906 "Електротехніка" спеціальностей 7(8).090601 «Електричні станції», 7(8).090602 «Електричні системи і мережі» та 7(8).090615 «Системи управління виробництвом та розподілом електроенергії» всіх форм навчання.
Укл. Г.Н. Міркевич, Н.В. Букович, А.Я. Яцейко - Львів:
Вид-во Національного університету "Львівська політехніка" 2009 - 32 с.
Укладачі: Г.Н.Міркевич, ст. викладач.
Н.В.Букович, к.т.н.,доцент.
А.Я. Яцейко, к.т.н., асистент.
Відповідальний за випуск: Г.М.Лисяк, к.т.н., доцент
Рецензент: А.В. Журахівський, докт. техн. наук, професор
1. Мета розрахункової роботи
Мета розрахункової роботи - поглиблене вивчення теоретичного матеріалу дисципліни "Електромагнітні перехідні процеси в електроенерге-тичних системах" та набуття практичних навиків застосування інженерних методів розрахунку струмів коротких замикань в елементах електроенергетичних систем, а також закріпити теоретичні знання, одержані студентами під час вивчення розділу «Перехідний процес трифазного короткого замикання синхронного генератора».
Розрахунок струмів коротких замикань та залишкових напруг здійснюється для вибору апаратів та проводів, проектування та настройки релейного захисту та автоматики, оцінки впливу високовольтних ліній електропересилання на лінії зв'язку, сигналізації, вибору кількості заземлених нейтралей в системі тощо.
Для того, щоб розв'язувати важливі енергетичні задачі, інженер повинен мати глибокі теоретичні знання, уміти творчо їх застосувати у своїй практичній діяльності.
Для вивчення даної дисципліни необхідно мати відповідну підготовку з вищої математики, фізики, теоретичних основ електротехніки, електричних машин, математичних задач енергетики тощо.
Виконання розрахункових робіт дасть змогу студентам глибоко вивчити та засвоїти відповідний матеріал дисципліни і набути навики самостійного практичного вирішення поставлених задач, навчитись аналізувати отримані результати і робити відповідні висновки та рекомендації.