ПОЛОЖЕННЯ ПРО ВСЕУКРАЇНСЬКУ СТУДЕНТСЬКУ ОЛІМПІАДУ
Згідно Наказу Міністерства освіти і науки України № 1495 від 09.12.2016 року Запорізький державний медичний університет визначено як базовий ВМНЗ для проведення II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «патологічна фізіологія» серед студентів медичних університетів та медичних факультетів.
Дане Положення розроблено на основі Положення Міністерства освіти і науки України про Всеукраїнську студентську олімпіаду.
Загальні положення
1.1. Всеукраїнська студентська олімпіада (Олімпіада) – система очних змагань у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок з патологічної фізіології серед студентів медичних та стоматологічних факультетів вищих навчальних закладів України III - IV рівнів акредитації.
1.2. Олімпіада проводиться з метою виявлення, відбору та підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку і реалізації здібностей студентів, стимулювання творчої праці студентів, педагогічних та науково-педагогічних працівників, підвищенню якості підготовки фахівців різних клінічних спеціальностей, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів, системного викладання патологічної фізіології, як базової дисципліни для підготовки майбутнього лікаря, а також удосконалення навчального процесу на кафедрах патологічної фізіології, формування команд для участі в міжнародних олімпіадах.
1.3. Олімпіада з патологічної фізіології проводиться серед вищих навчальних закладів України III - IV рівнів акредитації, де здійснюється підготовка медичних фахівців з вищою освітою.
Олімпіада з патологічної фізіології – це творче змагання студентів, що вивчали її в поточному або в минулому навчальному році.
Олімпіада з патологічної фізіології – це змагання з теоретичної і практичної підготовки студентів, яка передбачає вміння висвітлити особливості життєдіяльності людини, розглядаючи організм на всіх рівнях організації. Кількість студентів, які беруть участь у Олімпіаді, повинна бути не меншою ніж 15 осіб.
1.4. Олімпіада з патологічної фізіології проводиться у два етапи.
I етап – у вищих навчальних закладах України III - IV рівнів акредитації серед студентів медичних та стоматологічних факультетів, які в ньому навчаються.
II етап – у Запорізькому державному медичному університеті, який затверджений наказом Міністерства освіти і науки України базовим ВНЗ.
1.5. В Олімпіаді можуть брати участь громадяни зарубіжних країн. Умови їх участі узгоджуються з оргкомітетом Олімпіади у Запорізькому державному медичному університеті, які не суперечать міждержавним та іншим угодам.
1.6. Учасники Олімпіади отримують олімпіадні завдання та дають на них відповіді державною або російською мовами (для іноземних громадян). У разі необхідності, оргкомітет може дозволити підготовку завдань та відповіді на них іншими мовами.
Керівництво олімпіадою
2.1. Керівництво, організацію та проведення Олімпіади з патологічної фізіології у Запорізькому державному медичному університеті здійснює організаційний комітет, персональний склад якого затверджений наказом по ЗДМУ № 52-Адм від 10 лютого 2017 року.
2.2. Організаційний комітет:
· забезпечує організацію та проведення Олімпіади;
· розробляє Порядок, Положення та методичні рекомендації щодо організації та проведення Олімпіади;
· забезпечує вищі навчальні заклади необхідними інформаційними матеріалами;
· аналізує і контролює хід проведення Олімпіади на всіх її етапах;
· надає оперативну практичну допомогу вищим навчальним закладам в організації Олімпіади, виданні методичних рекомендацій та завдань з відповідної навчальної дисципліни, спеціальності (напряму);
· підводить остаточні підсумки Олімпіади;
· здійснює нагородження переможців;
· готує інформацію з метою узагальнення та розповсюдження здобутого досвіду, використання його для вдосконалення навчального процесу вищими навчальними закладами відповідними департаментами Міністерства освіти і науки України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.
2.3. Організаційно-методичне забезпечення Олімпіади та підведення її підсумків покладається на Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
2.4. Для організації і проведення Олімпіади у вищих навчальних закладах створюються організаційні комітети, журі, мандатні та апеляційні комісії.
2.5 До складу оргкомітетів Олімпіади входять провідні науково-педагогічні працівники, вчені, представники галузевих установ, підприємств, профспілок базового вищого навчального закладу тощо. Головою оргкомітету призначено ректора Запорізькому державного медичного університету ЗДНТ, д.мед.н., професора Колесник Ю.М.
2.6. Оргкомітет базового вищого навчального закладу:
· розробляє Положення про проведення Олімпіади з відповідної навчальної дисципліни, спеціальності (напряму) на основі даного Порядку проведення Всеукраїнської студентської олімпіади;
· розробляє програму заходів Олімпіади та забезпечує її проведення 20-22.04.2017 р. Цей термін, визначений наказом Міністерства освіти і науки України;
· організовує зустріч, розміщення, харчування, культурно-пізнавальні заходи тощо;
· організовує і проводить нагородження переможців;
· складає звіт про проведення Олімпіади;
· готує довідки-подання щодо відзначення активних організаторів Олімпіади;
· сприяє висвітленню результатів Олімпіади у засобах масової інформації та періодичній пресі.
2.7. До складу журі II етапу Олімпіади запрошуються (за згодою) провідні науково-педагогічні працівники базового вищого навчального закладу, члени відповідних комісій Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, вчені наукових установ Національної академії наук України та галузевих академій наук України, науково-педагогічні працівники споріднених кафедр, факультетів інших вищих навчальних закладів, працівники виробничої сфери тощо. Кількість представників базового вищого навчального закладу в журі не повинна перевищувати 50% від загальної кількості членів журі.
2.8. Журі:
· розробляє конкурсні завдання та критерії оцінки їх виконання;
· перевіряє роботи учасників і визначає переможців;
· аналізує якість виконання студентами завдань, виявляє характерні помилки та оцінює рівень підготовки студентів до відповідної Олімпіади;
· готує рекомендації щодо вдосконалення навчального процесу з відповідних дисциплін, спеціальностей (напрямів);
· готує збірники конкурсних завдань та методичні рекомендації для підготовки студентів до відповідної Олімпіади.
2.9. До складу апеляційної комісії входять представники базового вищого навчального закладу та споріднених кафедр, факультетів інших вищих навчальних закладів тощо. Апеляційна комісія оперативно розглядає звернення учасників щодо вирішення суперечливих питань, пов'язаних з оцінкою виконання олімпіадних завдань, і виносить відповідні пропозиції на обговорення журі.
2.10. До складу мандатної комісії входять представники базового вищого навчального закладу та громадських організацій. Мандатна комісія перевіряє повноваження учасників, проводить їх реєстрацію, здійснює шифрування та дешифрування робіт, контролює виконання даного Порядку.
Порядок організації і проведення ІІ етапу олімпіади
3.1. II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з патологічної фізіології включає три тури.
I тур розв’язування ситуаційних задач та відповідь на теоретичне питання.
1) Розв’язування задач (2 задачі) - за кожну правильно розв’язану задачу 20 балів.
Критерії оцінки розв’язування ситуаційних задач:
- правильне визначення патології із обґрунтуванням – 10 балів
- правильне визначення патології без обґрунтування – 5 балів
- неправильне визначення патології – 0 балів.
Відповідь на друге питання задачі
- правильна – 5 балів
- частково правильна – 3 бали
- неправильна – 0 балів
Відповідь на третє питання задачі
- правильна – 5 балів
- частково правильна – 3 бали
- неправильна – 0 балів