Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Рух авіаційних бомб при відсутності опору.




Передбачимо, що бомба скидається з літака, що летить горизонтально на висоті Н і зі швидкістю V.

Якщо опір повітря відсутній, то як і раніше, на бомбу діятиме лише одна сила - сила тяжіння, але різниця від попереднього закладається в тому, що у момент скидання бомба матиме початкову швидкість, рівну швидкості літака і направлену горизонтально. Рух бомби складається з двох рухів: рівномірного руху в горизонтальному направленні і рівномірно-прискореного руху по вертикалі. Інакше кажучи вертикальна швидкість бомби за кожну секунду зростатиме на 9,81 м/сек як і при скиданні з нерухомої точки, а горизонтальна швидкість буде незмінною і у будь-який момент дорівнюватиме швидкості літака у момент скидання бомби. Таким чином, бомба скинута з літака, що горизонтально летить, описує в просторі криволінійну траєкторію, що є параболою.

Основними елементами, що характеризують траєкторію бомби, є:

- віднесення АБ, А;

- кінцева швидкість АБ, Vс;

- кут падіння бомби Qс, в деяких випадках - λ.

 

Віднесенням бомби, А називається переміщення бомби по горизонту з час її падіння. На малюнку №1 показаний ключ НЛ-10 для розрахунку А (віднесення АБ).

 

A=VT- Δ


S – шлях, пройдений літаком за час падіння АБ;

Мал.1


Кінцевою швидкістю бомби, Vc називається швидкість бомби у момент її падіння (у момент зустрічі з точкою цілі).

Кутом падіння, Qс називається кут нахилу вектора швидкості АБ до горизонту в точці падіння.

tgQc

 

 


Таким чином, траєкторія бомби скинутої з літака, що горизонтально летить в порожнечі є гілкою параболи, вид якої залежить від початкової швидкості скидання (і не залежить від геометричних і вагових даних). Горизонтальна швидкість, Vг бомби залишається постійно рівною відносно швидкості літака у момент скидання. Вертикальна швидкість, Vв рівномірно зростає. Всі вище перечисленні елементи можна побачити на малюнку 2.

 

=

 

= gT=g =

 

=

Мал.2

Виникнення сили опору повітря

При русі в повітряній середі бомба піддається силі опору (R). Суть цієї протидії полягає в тому, що головна частина бомби стикається з частками повітря. В результаті створюються сила тиску, що гальмує рух бомби.

Сила тиску створюється і в хвостовій частині бомби при зімкненні повітряного потоку. Ця сила тиску буде протилежна силі, що виникає в головній частині бомби, але по величині менше її.

Тому спільна рівнодійна сила тиску буде направлена протилежно руху. Окрім цього між поверхнею бомби і шарами повітря виникає сила тертя, яка також гальмуватиме рух бомби. Сила тиску і сила тертя разом утворюють одну спільну силу - силу опору повітря.

R=Rт+Rтеp

 

Сила опору повітря направлена протилежно направленню вектора швидкості бомби. При малих швидкостях руху АБ сила тиску (Rт), яка виникає в головній частині АБ при розмиканні потоку повітря, в значній мірі компенсується силоміць тиском, що утворюється в хвостовій частині АБ при зімкненні потоку повітря. Тому спільна R залежить від сили тертя (Rтеp).

При збільшенні швидкості руху АБ настає такий момент, коли плавне обтікання АБ повітрям порушується. У хвостовій частині АБ утворюються завихрення, спостерігається явище зриву потоку повітря, що забезпечує обтікання АБ. Зрив потоку повітря супроводжується утворенням розрядженого простору позаду АБ. Внаслідок чого в хвостовій частині АБ при зімкненні потоку повітря сили тиску не утворюється і сила тиску повітря, що виникла в головній частині АБ, залишається некомпенсованою. Ця обставина приводить до помітного збільшення сили опору повітря причому найбільшого значення набуває сила тиску, а не сила тертя, вплив якої при цьому другорядний.

По своїй фізичній суті сила опору повітря аналогічна аеродинамічній силі лобового опору, вона має наступне аналітичне вираження:

 

R=S Cx, (I)

 

де Сх - коефіцієнт опору повітря, що залежить від типу АБ;

S - площа найбільшого поперечного перетину;

- динамічний тиск (швидкісний натиск).

Із співвідношення (I) виходить, що при даних розмірах бомби (при даній величині поперечного перетину) сила опору повітря зростатиме із збільшенням швидкості і коефіцієнта опору повітря Сх.

Коефіцієнт опору повітря Сх характеризує у якому ступені зустрічний потік повітря надає опір рухомій бомбі. Він визначається дослідним шляхом. Кожна авіаційна бомба характеризується своїм коефіцієнтом опору.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 254 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

2282 - | 2104 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.