Одним із найважливіших завдань менеджменту ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» є створення механізму приведення в дію всіх ланок організаційної структури фірми, який би забезпечував координацію діяльності працівників і заохочував їх до ефективного виконання заданих функцій згідно з визначеними цілями і завданнями. Таким механізмом є обґрунтована система мотивування, яка дає змогу цілеспрямовано впливати на поведінку людей відповідно до потреб організації.
Характерним на підприємстві ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» є обмеженість системи мотивації високоефективної праці. Більшість працівників не прагнуть проявляти ініціативу і творчість у своїй діяльності, повною мірою брати на себе відповідальність за прийняті й реалізовані на практиці рішення. Як відомо, є два види залучення людини до виконання певної роботи ‑ примус і мотивація. Загальновизнаним є те, що примус малоефективний в рішенні задач управління і досягнення результатів. Тому, особливо останнім часом, активно розвивається мотиваційний механізм.
На ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» діє система матеріальної мотивації робітників, але матеріальні чинники далеко не завжди виходять на передній план і не можуть служити єдиною формою винагороди за працю.
На основі проведеного дослідження системи нематеріальної мотивації персоналу підприємства ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» можна зробити висновок, що система мотивації персоналу на підприємствах потребує вдосконалення з урахуванням нових підходів і тенденції кадрового менеджменту.
Різні види нематеріального стимулювання існують розрізнено, не можна сказати про дію єдиної системи нематеріального стимулювання, тому основним напрямком удосконалення нематеріального стимулювання ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» має стати створення єдиної системи нематеріального стимулювання. Основними етапами створення такої системи мають стати:
- Управлінська підготовка та перепідготовка керівництва організації;
- Створення програми соціальної політики організації, організація культурно-масових і спортивних заходів, додаткового навчання і т.п.;
- Створення підсистеми морального стимулювання.
Комунікаційний процес
Основна мета комунікативного процесу ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» — є забезпечення розуміння інформації, яка є предметом обміну між організацією й зовнішнім середовищем, між рівнями, підрозділами та працівниками, між різними підрозділами, а також менеджером та його робочою групою.
Процес комунікацій ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода»складається з таких елементів:
-формування, або вибір, ідеї (зародження ідей);
-кодування і вибір каналу (перетворення ідеї на повідомлення за допомогою слідів, жестів, інтонації, вибір способу передачі за допомогою телефонного чи електронного зв'язку, відеострічок тощо);
-передача ідеї;
-декодування (переклад символів відправника в думки отримувача);
-здійснення зворотного зв'язку (відправник і отримувач міняються).
Таким чином, у процесі обміну інформацією ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» можна виділити чотири базових елементи.
‒ Відправник ‑ особа, яка генерує ідеї або збирає інформацію й передає її.
‒ Повідомлення ‑ власне інформація, що закодована за допомогою символів.
‒ Канал ‑ засіб передачі інформації.
‒ Одержувач ‑ особа чи особи, яким адресована інформація і які інтерпретують її.
Для прийняття управлінського рішення ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» потрібні планові, нормативні, інструктивні, правові, статистичні, облікові, наукові та інші джерела інформації. Незалежно від виду, інформація має бути точною, повною, достовірною, надійною, зручною для сприйняття та оцінки. Носіями інформації, для прийняття рішень може бути документ, креслення, схеми, графіки, газети, журнали, книги, кінофільми, записи на магнітній стрічці та інше. Важливими джерелами інформації є особисті спостереження, бесіди із спеціалістами і працівниками, опитування експертів.
По рівню узагальнення інформації документи ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» ділять на первинні і вторинні. Первинний документ містить інформацію, яка є викладом (описом) результатів вивчення, дослідження, розробок і т.д. і оригінальна по своєму характеру. Такий документ є результатом безпосереднього віддзеркалення управлінської діяльності. Його задача полягає в забезпеченні первинною інформацією. Вторинний документ є результатом аналітико-синтетичної переробки одного або декількох первинних документів.
Класифікації, що враховують особливості знакових засобів фіксації, передачі і сприйняття людиною інформації, відносяться до розряду формальних класифікацій. У них розрізняють текстові і нетекстові документи.
ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» складається з багатьох підрозділів, тому обмін інформацією між ними потрібний для координації задач і дій. Оскільки організація — це система взаємно пов`язаних елементів, керівництво повинно домагатися, щоб спеціалізовані елементи працювали пов`язано для просування організації в необхідному напрямі.
В організації ділової наради ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» можна виділити три етапи:
1) підготовка наради;
2) проведення наради;
3) підведення підсумків наради.
10. Керівництво, влада, лідерство в менеджменті:
На ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» діє типи керівників який називається " Регламентатор ". Ідеал такого керівника - повна регламентація діяльності підлеглих згідно зі службовими інструкціями, розпорядженнями, нормативами тощо. Вважається, що все це саме по собі дозволяє раз і назавжди налагодити машину управління. Така над-регламентація призводить до того, що не залишається місця для творчої діяльності: при виникненні будь-яких проблем працівники кидаються на пошуки відповідей на них до всіляких документів і приписів. Це неминуче породжує не оптимальність рішень, що приймаються в нестандартних ситуаціях, адже вони "підробляються" під раніше випущені циркуляри. До того ж, будь-яка регламентація, якою б досконалою вона не була спочатку, з часом безупинно застаріває. Керівник-регламентатор, який намагається сховатися за паперами, підмінити ними реальний процес управління, як правило, погано контактує з людьми. А це створює несприятливий психологічний клімат у колективі.
Діапазон управління — це та кількість осіб, які є або можуть перебувати в безпосередньому підпорядкуванні керівника. ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» в діапазон управління потрапляють всі працівники, окрім вищого органу управління – генерального директора.
До лінійних належать керівники (менеджери), які спрямовують, координують і стимулюють діяльність учасників виробничого процесу (це директори підприємств, цехів, участків тощо).
До функціональних керівників відносять спеціалістів, котрі самостійно керують інженерно-технічними, планово-економічними, соціальними та іншими функціональними службами (головні спеціалісти, начальники відділів, бюро, секторів, груп і т. д
На ТОВ «Кондитерська фабрика «Лагода» застосовується автократичний тип керівника. Він відрізняється схильністю до одноосібного керівництва, надмірною централізацією влади, особистим вирішенням абсолютної кількості питань, свідомим обмеженням контактів з підлеглими. Керівник такого типу догматичний, хоче підпорядковувати весь колектив, не виносить заперечень і не прислуховується до думки інших, часто втручається в роботу підлеглих і жорстко контролює їх дії, вимагає пунктуального виконання вказівок. Критики і власних помилок не визнає; працює багато, примушує працювати й інших, у тому числі в позаурочний час.