Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вибачте, цей сайт містить фрейми. Скористайтесь іншим броузером для його перегляду.




Теоретичні відомості.

Поняття про фрейми. Якщо матеріали web-сайту структуризовані логічно за темами і мають базуватися на декількох сторінках з навігацією за допомогою гіперпосилань, то такий сайт реалізовують із застосуванням фреймів. Фрейм у перекладі з англійської означає кадр, рамка, прямокутна область. Фрейми поділяють вікно броузера на частини, в яких відображають зміст сторінок сайту. Кожній сторінці має відповідати свій html-файл. Кожна сторінка повинна мати логічний заголовок.

Наприклад, типовим є сайт, де вікно браузера поділене на дві вертикальні області. У вужчій (до 25% від ширини вікна браузера) лівій області відображають зміст сайту у вигляді гіперпосилань на конкретні сторінки, а в іншій - вибрану користувачем сторінку. Такий підхід до конструювання сайту дає змогу постійно бачити зміст сайту і переглядати його сторінки у будь-якій послідовності. Зміст чи у цьому випадку увесь лівий фрейм називають навігаційною панеллю. Навігаційну панель можна створити у верхній частині вікна броузера, справа чи де завгодно. Часто у верхній частині створюють третій вузький фрейм, де розташовують заголовок сайту, логотип фірми, рекламу, елементи WordArt, ActiveX чи Flash тощо.

Важливо на етапі конструювання сайту заздалегідь продумати фреймову структуру, визначитися з кількістю фреймів, їхніми розмірами, розташуванням і стартовим виглядом.

Файлова структура сайту з фреймами. Для створення сайту із застосуванням фреймів потрібно скласти як мінімум три html-файли: один основний і два чи більше допоміжні. Один допоміжний файл потрібний для заповнення стартовою інформацією лівого фрейму, інший - правого. Основний файл призначений для опису розташування фреймів у вікні броузера. Тут описується структура фреймів, зазначаються адреси html-файлів для кожного фрейму, а також пояснюється, що має відображатися на екрані, якщо якийсь давній броузер не підтримує фреймів.

Приклад. Розглянемо типовий вигляд основного файла:

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Це мій сайт з фреймами </TITLE>

</HEAD>

<FRAMESET COLS="25%,75%">

<FRAME SRC="шлях до HTML-файлу лівого фрейму"

NAME="left"

SCROLLING="no"

FRAMEBORDER="1"

BORDER="12"

MARGINHIGHT="10"

MARGINWIDTH="10"

NORESIZE

BORDERCOLOR="blue">

<FRAME SRC="шлях до HTML-файлу правого фрейму"

NAME="right"

</FRAMESET>

<NOFRAME> <!--Текст, що відображатиметься у броу-зері, який не підтримує фреймів, наприклад:-->

Вибачте, цей сайт містить фрейми. Скористайтесь іншим броузером для його перегляду.

</NOFRAME>

</HTML>

Пояснимо дію використаних тегів та їхніх параметрів. Для поділу вікна броузера на декілька частин використовують тег-контейнер

<FRAMESET параметри>... </FRAMESET>

Параметрів є два: COLS і ROWS. Параметр COLS призначений для поділу вікна на вертикальні області (колонки), а ROWS - на горизонтальні. Розміри областей задають у відсотках до всього вікна, фіксовані - у пікселях. Наприклад, COLS = "25%, 75%" означає, що лівий фрейм займатиме чверть вікна на будь-якому моніторі.

Більш складні конфігурації фреймів створюють шляхом поділу на фрейми деякого раніше створеного фрейму. У цьому випадку теги FRAMESET вкладають один в одний, наприклад, так:

<FRAMESET COLS = "25%, 75%">

<FRAME описуємо лівий фрейм>

<FRAMESET ROWS= "25%, 75% >

<FRAME описуємо верхній правий фрейм>

<FRAME описуємо нижній правий фрейм>

</FRAMESET>

</FRAMESET>

У тезі <FRAME параметри> користувач описує конкретний фрейм. Обов'язковими тут є параметр SRC зі значенням адреси стартового html-файлу і NAME, значенням якого є назва фрейму. Цю назву придумує користувач, запам'ятовує її, оскільки вона використовуватиметься далі як значення параметра TARGET тега <А>.

Призначення деяких інших параметрів такі:

SCROLLING   Задає наявність чи відсутність смуг прокручування у вікні Фрейду (yes, no, auto)  
FRAMEBORDER   Задає наявність меж між фреймами  
BORDER   Задає ширину межі у пікселях  
MARGINWIDTH MARGINHEIGHT   Задають величину відступів зверху і від бокових меж фрейму  
NORESIZE   Забороняє змінювати розміри фрейму у вікні броузера.  

4. Допоміжні HTML-файли. Коли основний файл спроектовано, створюють файли для кожного фрейму.

Нехай файл leftframe.html призначений для підтримки лівого фрейму і нехай він містить зміст сайту у вигляді текстових чи графічних гіперпосилань. Тег гіперпосилання має містити параметр TARGET, значенням якого є назва фрейму,, що була зазначена в параметрі NAME з основного файлу. Цей параметр дає змогу пояснити броузеру, у якому фреймі слід відображати деяку сторінку сайту, що відповідає цьому гіперпосиланню. Нехай деяка сторінка має відображатися у правому фреймі. Гіперпосилання можна оформити різними способами: у вигляді звичайних текстових абзаців, заголовків, списків чи одностовпчикової таблиці.

Файл leftframe.html може мати такий вигляд:

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Це мій лівий фрейм</TITLE>

</HEAD>

<BODY>

<H3> Сайт Васі Квакіна</H3><BR>

<H4>

<A HREF="filel.html" TARGET="right">Моя біографія </A> <BR>

<A HREF="file2.html" TARGET="right">Мої захоплення </A> <BR>

<A HREF="file3.html" TARGET="right">Мої університети </A> <BR>

<A HREF="file4.html" TARGET="right">Моя адреса </A> <BR>

</BODY>

</HTML>

другий допоміжний файл, нехай rightframe.html, визначає зміст правого фрейму у момент відкривання сайту. Цей файл може містити будь-який текст чи графіку. Тут варто подати красиво оформлений заголовок сайту, рекламну інформацію тощо. Як такий файл можна, наприклад, використати filel.html. Тоді у правому фреймі у момент відкривання сайту буде відображатися перша сторінка проекту.

ХІД РОБОТИ

Створити сайт, поділений на три фрейми. У першому фреймі відобразити заголовок сайту, у другому – посилання на виконані лабораторні роботи (№4 – №8), а в третьому відображати ці роботи по активізації гіперпосилання. Структура сайту показана на малюнку





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 219 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2457 - | 2326 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.