Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Право на голосування з використанням бюлетенів.




Голосування на загальних зборах акціонерного товариства з питань порядку денного може проводитися з використанням бюлетенів для голосування.

У товариствах, що здійснили публічне розміщення акцій, та, в яких кількість акціонерів- власників простих акцій становить понад 100 осіб голосування з питань порядку денного загальних зборів проводиться виключно з використанням бюлетенів для голосування.

При голосуванні щодо обов’язкового викупу акціонерним товариством акцій на вимогу акціонерів використання бюлетенів є необхідним.

Згідно з ст.ст. 46, 47 та 49 Закону України «Про господарські товариства» акціонер має право на участь в діяльності наглядової ради, виконавчого органу чи ревізійної комісії за умови його обрання або призначення до цих органів загальними зборами акціонерів чи засновником, якщо акціонерне товариство створене одною особою.

У роботі наглядової ради з правом дорадчого голосу беруть участь представники профспілкового органу або іншого уповноваженого трудовим колективом органу, який підписав колективний договір від імені трудового колективу.

Водночас, члени наглядової ради акціонерного товариства не можуть бути членами виконавчого органу та ревізійної комісії. Членами ревізійної комісії не можуть також бути члени правління та інші посадові особи.

 

- Корпоративні правовідносини, які виникають у зв’язку із здійсненням контролю за діяльністю акціонерного товариства.

Відповідно до ч.1 ст. 76 Закону України «Про акціонерні товариства» акціонери, які сукупно є власниками не менше ніж 10 відсотків простих акцій товариства можуть вимагати від ревізійної комісії проведення спеціальної перевірки фінансово-господарської діяльності акціонерного товариства.

Ревізійна комісій доповідає про результати проведених нею перевірок загальним зборам акціонерного товариства або наглядовій раді товариства прог що складається відповідний висновок.

Відповідно до ч.2 ст. 162 ЦК України на вимогу акціонерів, які в сукупності володіють не менш як 10 відсотками простих акцій, у будь-який час має бути проведена аудиторська перевірка діяльності акціонерного товариства, у тому числі такого, що не зобов’язвне публікувати для загального відома документи.

Витрат, пов’язані з проведенням такої перевірки, покладаються на осіб, на вимогу яких проводиться аудиторська перевірка, якщо загальними зборами акціонерів не буде ухвалене рішення про інше.

 

- Корпоративні правовідносини, які виникають у зв’язку з одержанням інформації про діяльність акціонерного товариства.

Відповідно до ст. 78 Закону України «Про акціонерні товариства» акціонер має право одержувати інформацію про діяльність товариства. На вимогу акціонера товариство зобов’язане надавати йому для ознайомлення усі документи, які підлягають зберіганню в товаристві. До таких документів належать:

1) статут товариства, зміни до статуту, засновницький (установчий) договір, свідоцтво про державну реєстрацію товариства;

2) положення про загальні збори, наглядову раду, виконавчий орган та ревізійну комісію, інші внутрішні документи та зміни до них;

3) положення про кожну філію та кожне представництво товариства;

4) документи, що підтверджують права товариства на майно;

5) принципи (кодекс) корпоративного управління товариством;

6) протоколи загальних зборів;

7) матеріали, з якими акціонери мають (мали) можливість ознайомитися під час підготовки до загальних зборів;

8) протоколи засідань наглядової ради та колегіального виконавчого органу, накази і розпорядження голови колегіального та одноосібного виконавчого органу;

9) протоколи засідань ревізійної комісії, рішення ревізора товариства;

10) висновки ревізійної комісії (ревізора) та аудитора товариства;

11) річна фінансова звітність;

12) документи бухгалтерського обліку;

13) документи звітності, що подаються відповідним державним органам;

14) проспект емісії, свідоцтво про державну реєстрацію випуску акцій та інших цінних паперів товариства;

15) перелік афілійованих осіб товариства із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій;

16) особлива інформація про товариство згідно з вимогами законодавства;

17) інші документи, передбачені законодавством, статутом товариства, його внутрішніми положеннями, рішеннями загальних зборів, наглядової ради, виконавчого органу.

Акціонерне товариство забезпечує кожному акціонеру доступ до документів, що підлягають зберіганню у товаристві, крім документів бухгалтерського обліку, які не стосуються значних правочинів та правочинів у вчиненні яких є заінтересованість, якщо інше не передбачено законами.

Протягом 10 днів з моменту надходження письмової вимоги акціонера корпоративний секретар, а в разі його відсутності – виконавчий орган акціонерного товариства зобов’язаний надати йому завірені копії документів. За надання копій документів товариство може встановити плату, розмір якої не може перевищувати вартості витрат на виготовлення копій документів та витрат пов’язаних з пересиланням документів поштою.

Будь-який акціонер, за умови повідомлення виконавчого органу товариства не пізніше ніж за два робочі дні, має право на ознайомлення з відповідними документами у приміщенні товариства за його місцезнаходженням у робочий час.

Акціонери можуть отримувати додаткову інформацію про діяльність товариства за згодою виконавчого органу товариства або у випадках і порядку, передбачених статутом або рішенням загальних зборів акціонерного товариства.

Публічне акціонерне товариство зобов’язане мати власну веб-сторінку в мережі Інтернет, на якій розміщується інформація, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства та інша інформація, яку зобов’язано зберігати товариство.

Акціонер має право ознайомитися з документами, відкритими для ознайомлення, які прийняті не лише в поточному році, але й будь-якого строку давності, за умови, що вони зберігаються в архіві АТ.

- Відповідно до Положення «Про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 17.10.2006 року № 1000, акціонерне товариство на вимогу акціонера або його уповноваженого представника зобов’язано надати для ознайомлення дані реєстру акціонерів.

Зареєстрована особа має право на отримання інформації, що міститься на її особовому рахунку, та про всі зафіксовані в системі реєстру зміни, що виникали щодо цієї зареєстрованої особи та належних їй цінних паперів.

Зареєстрована особа має право на отримання інформації про викуплені емітентом цінні папери.

Зареєстровані особи не мають права на отримання інформації щодо інших зареєстрованих осіб та належних їм цінних паперів.

4. - До майнових корпоративних прав в акціонерному товаристві належать:

1) право на участь у розподілі прибутку акціонерного товариства (право на одержання дивіденду);

2) право на участь у розподілі активів акціонерного товариства у разі його ліквідації;





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 366 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2270 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.