Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пристрій заземлення та занулення




 

Для заземлення електроустановок у першу чергу повинні бути використані природні заземлювачі. Якщо при цьому опір пристроїв, що заземлюють, чи напруга дотику має припустимі значення, а також забезпечуються нормовані напруги на пристрої, що заземлює, то штучні заземлювачі повинні застосовуватися лише при необхідності зниження щільності струмів, що протікають по природних заземлювачах чи стікають з них у грунт.

У якості природних заземлювачів рекомендується використовувати: прокладені в землі водопровідні й інші металеві трубопроводи, за винятком трубопроводів пальних рідин, пальних чи вибухових газів і сумішей; обсадні труби свердловин; металеві і залізобетонні конструкції будинків і споруджень, дотичні з землею; металеві шпунти гідротехнічних споруджень, водоводи, затвори та інші; свинцеві оболонки кабелів, прокладених у землі (алюмінієві оболонки кабелів не треба використовувати в якості природних заземлювачів); заземлювачі опор ПЛ з'єднані з пристроєм електроустановки, що заземлює, за допомогою блискавко захисного троса ПЛ, якщо останній не ізольований від опор ПЛ; нульові проводи ПЛ до 1 кВ із повторними заземлювачами при кількості ПЛ не менш двох; рейкові шляхи магістральних неелектрофікованих залізниць і під'їзні колії при наявності навмисного пристрою перемичок між рейками.

Для штучних заземлювачів варто застосовувати сталь, вони не повинні мати фарбування, для них використовують сталеві некондиційні труби довжиною 2,5-3 м, діаметром 35-50 мм; кутову сталь з товщиною полиць не менш 4 мм (50x50 чи 60x60 мм); стрижневу сталь не оцинковану діаметром не менш 10 мм і оцинковану діаметром не менш 6 мм: пластини сталеві чи з казанового заліза площею не менш 0,75 м2 і товщиною не менш 5 мм, сталеві смуги перетином не менш 48 мм2 і товщиною не менш 4 мм. У якості що заземлюють і нульових захисних провідників можуть бути використані:

§ спеціально передбачені для цієї мети провідники, розміри яких в електроустановках до 1 кВ приймаються згідно ПУЕ(1985);

§ металеві конструкції будинків (ферми, колони та інші); арматура залізобетонних будівельних конструкцій і фундаментів; металеві конструкції виробничого призначення (підкранові колії, каркаси розподільних пристроїв, шахти ліфтів та інші); сталеві труби електропроводок; алюмінієві оболонки кабелів;

§ металеві кожухи й опорні конструкції шинопроводів, металеві короби і лотки електроустановок; металеві стаціонарні відкрито прокладені трубопроводи всіх призначень, крім трубопроводів пальних і вибухонебезпечних речовин і сумішей, каналізації і центрального опалення. В вибухонебезпечних зонах у якості нульових захисних (заземлюючих) провідників повинні бути використані провідники, спеціально призначені для цієї мети. Нульові захисні провідники у всіх ланках мережі повинні бути прокладені в загальних оболонках, трубах, коробах, пучках з фазними провідниками. В електроустановках до 1 кВ і вище з ізольованою нейтраллю провідники, що заземлюють, допускається прокладати як у загальній оболонці з фазними, так і окремо від них. Магістралі заземлення повинні бути приєднані до заземлювачів у двох місцях чи більш і по можливості з протилежних кінців приміщення. Використання металевих конструкцій будинків, конструкцій виробничого призначення, сталевих труб, електропроводки, металевих оболонок кабелів та інші у якості нульових захисних (заземлюючих) провідників допускається як додатковий захід. В електроустановках до 1 кВ і вище з ізольованою нейтраллю провідність провідників, що заземлюють, повинна складати не менш 1/3 провідності фазних провідників, а перетин в електроустановках до 1 кВ - не менш приведених у табл. 1.7.1(ПУЕ, 1985). Не потрібно використання мідних провідників перетином більш 25 мм2, алюмінієвих – 35мм2, сталевих - 120 мм2. У виробничих приміщеннях з такими електричними магістралями заземлення зі сталевої смуги повинні мати перетин не менш 100 мм2. Допускається застосування круглої сталі того ж перетину.

Використання землі в якості фазного чи нульового провода в електроустановках напругою до 1 кВ забороняється. В електроустановках до 1 кВ із глухозаземленою нейтраллю повна провідність нульового захисного провідника у всіх випадках повинна бути не менш 50% провідності фазного провідника. Провідність фазних і нульових захисних провідників вибирається розрахунком так, щоб при замиканнях на корпус електроустановки чи на нульовий захисний провідник, виникав струм короткого замикання, що забезпечує значення згідно ПУЕ (1985) і спрацьовування захисту від коротких замикань.

Жили проводів і кабелів, використовувані для заземлення чи занулення переносних електроприймачів, повинні бути мідними, гнучкими, перетином не менш 1,5 мм2 для переносних електроприймачів у промислових установках і не менш 0,75 мм2 для побутових переносних електроприймачів.

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 363 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Большинство людей упускают появившуюся возможность, потому что она бывает одета в комбинезон и с виду напоминает работу © Томас Эдисон
==> читать все изречения...

2529 - | 2189 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.