Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальна характеристика видів рухової активності, які використовуються в якості ігор




План

11.1.Загальна характеристика видів рухової активності, які використовуються в якості ігор.

11.2. Історичні аспекти розвитку дворового спорту.

11.3. Рекреаційні рухливі ігри як популярний і масовий вид оздоровчо-рекреаційної рухової активності.

Загальна характеристика видів рухової активності, які використовуються в якості ігор

Загальна характеристика видів РА, які використовуються в якості ігор:

1.Навички та ігри з м’ячами різних розмірів. Розмір та тип м’яча може привести до нововведення, наприклад футбольний м’яч може використовуватися замість баскетбольного. Прикладами інших м’ячів є тенісні, волейбольні, гандбольні.

2. Види активності з інвентарем. Прикладами є фрісбі, ракетки з лопатями, скакалки, «кільця для метань», резинові амортизатори. Хулахупи (назва «хула-хуп» утворено від назви гавайського танцю хула і англійського слова «hoop» (у перекладі з англ. – «обруч»). Обруч має одну з найефективніших здібностей зганяти надлишки маси з талії і стегон, і в цілому схуднути. Адже крім навантаження в руховій активності він ще й безпосередньо впливає на ці області. Обручі зустрічаються самих різних модифікацій.

3. Ігри з переслідуванням. Прикладами є гра у квач, гра у квач за ланцюжком, «гуси-гуси», і передача м’яча зі зміною напрямку.

4. Естафети з м’ячем і без нього. Приклади – біг, підскоки, перевороти, переповзування та ведення м’яча руками та ногами.

5. Вправи і змагання. Включаються вправи на збереження рівноваги, перевороти вперед, силові вправи («півнячі бої»).

6.Гра, що «підводить» до основних спортивних ігор. прикладами є футбол, теніс, баскетбол, американський футбол. Часто правила підводять до рівня підготовки і здібностей учасників.

7. Дитячі ігри. Таки види активності як скіттл-бол, лазіння навпочіпки і баунс-бол.

Спортивні ігри широко застосовуються у фізкультурно-оздоровчих заняттях, окрім оздоровчого ефекту вони супроводжуються зміною середовища діяльності, різноманітністю непередбачуваних ситуацій, викликають позитивні емоції, забезпечують активний відпочинок.

До групи спортивно-оздоровчих ігор належать: волейбол, баскетбол, футбол, бадмінтон, теніс, настольний теніс, городки, кеглі, гольф.

Масове захоплення спортивними іграми в зонах відпочинку стало приводом для виникнення таких видів: пляжний волейбол, стритбол, пляжний футбол.

Класифікація рухливих ігор: за цілевим призначенням (освітня мета, оздоровча, відпочинку); ігри за віковими групами (для дошкільників, молодшого шкільного віку, середнього шкільного віку, ігри для дорослих та молоді); ігри за характером організації та взаємодією граючих (командні, некомандні)

Рухливі ігри використовуються у виді засобів виховання фізичних якостей людини. Це пов'язано з тим, що відпочиваючі і туристи у себе вдома ведуть в основному малорухомий, сидячий спосіб життя, який негативно позначається на їх зовнішньому вигляді, стані здоров'я. Рухливі ігри є засобом комплексного удосконалення рухових якостей людини, таких як швидкість, сила, спритність, гнучкість тощо. Метою спортивних рухливих ігор в анімації є не досягнення значних спортивних показників відпочиваючими, а скоріше надання послуг активного відпочинку, підбадьорення, спонукання туриста до активних дій, відновленню сил, розвитку швидкості, витривалості і, головне, працездатності.

З метою виховання сили необхідно підібрати ігри, що впливають на групи м'язів, які без спеціальних вправ розвиваються дуже слабко. В іграх, які сприяють розвитку сили, відпочиваючі повинні переборювати власну вагу або робити протидію своєму супернику. У цих іграх використовують такий інвентар, як набивні м'ячі, гантелі, ослони або просто партнери з групи занять. Для вправ з подолання власної ваги застосовують гімнастичні стінки, бруси, канати тощо. Дуже корисно проводити ігри з пляжного волейболу, естафети на пляжному піску, переборюючи перешкоди зовнішнього середовища з піску, узимку – зі снігу. В ігри можна включати ті вправи, які сприяють збільшенню сили менш розвинутих кінцівок, наприклад, в іграх зі стрибками необхідно приділяти увагу менш розвинутій правій нозі, а в іграх з перетяганням канату – лівій руці.

Для розвитку швидкості часто використовують ігри розвитку реакції на об'єкт, який пересувається, що важливо в єдиноборствах і спортивних іграх. Вправи для розвитку швидкості в іграх за характером дуже різноманітні. Наприклад, широко використовують силові вправи. У зв'язку з тим, що швидкісні показники більш ефективні при оптимальному порушенні нервової системи, аніматору варто планувати їх на першу половину дня, до початку утоми. Вправи на розвиток швидкості з активним змаганням двох сторін такі: „Мисливці на качок”, „Боротьба за м'яч”, „Карасі та щуки” і т.д.

Необхідність розвитку спритності пов'язана з освоєнням різних рухів і координації їх у різних сполученнях. Ігри на швидкість і точність, виконання дій на рівновагу і координацію створюють гарну основу для виховання спритності. Високий рівень розвитку спритності необхідний у тому виді рухливих ігор, де рухи мають ациклічний характер, а умови виконання постійно змінюються. В іграх удосконалюється „почуття розрахунку часу”. Ігри, які спрямовані на виховання спритності, пов'язані з виконанням вправ, що вимагають сполучення тонких і чітких м'язових зусиль. Тому вони недостатньо ефективні при настанні утоми. Їх рекомендують застосовувати також перед перервами і проводити, коли немає ознак стомлення підопічних. Ігри, які спрямовані на розвиток спритності, - це „Переправа на гімнастичних ослонах”, „Біг командами”, „Захист укріплення”, „Передав – сідай”, „Естафета з повзанням”.

В іграх витривалість виявляється не в статичних, а в динамічних умовах роботи м'язів, в яких чергуються періоди напруги і розслаблення. Існує ряд прийомів, за допомогою яких можна регулювати навантаження в грі:

· зменшення кількості гравців при збереженні розмірів ігрової площадки;

· збільшення розміру площадки, ускладнення прийомів гри і правил при незмінній кількості гравців.

Вправи для розвитку витривалості, особливо циклічного характеру, які вимагають високої активності в роботі нервової системи; можуть викликати утому, зниження працездатності. Такі вправи добре поєднувати з рухливими іграми, вони не тільки фізично, але й емоційно розвантажують учасників.

Насправді вправи для збереження і розвитку гнучкості складають основу рухливих ігор. Іноді підбираються відповідні ігри для цілеспрямованого впливу на окремі групи м'язів, зв'язки і суглоби. Такі ігри часто виконують зі спортивними снарядами за допомогою збільшених навантажень, збільшення амплітуди рухів, додаткових розтягань м'язів і зв'язок. Активна гнучкість залежить від сили м'язів. Тому доцільно включати в ігри елементи силової боротьби, перенесення ваги тощо, у яких виключені статичні навантаження. Варто розуміти, що еластичні якості м'язів можуть змінюватися під впливом центральної нервової системи. Так, при емоційних підйомах (з чим пов'язана участь у рухливих іграх) гнучкість тіла значно поліпшується. Перед іграми, які спрямовані на розвиток гнучкості, необхідно проводити невеликі розминки, щоб уникнути розтягання зв'язок і розривів м'язових волокон. З цією метою пропонується декілька фізичних вправ зі звичайного комплексу ранкової фіззарядки. Непродуманий вибір рухливих ігор для розвитку гнучкості може привести до негативних наслідків. Включаючи в ігри той або інший елемент спортивної техніки, аніматор зобов'язаний стежити за тим, щоб основна частина структури рухів не порушувалася. Немає необхідності, наприклад, у грі закріпляти рухи за допомогою максимальних зусиль, якщо це не було зроблено на заняттях до того при формуванні звичок. Для розвитку гнучкості рекомендуються такі ігри: „Передача м’ячів”, „Регбі на колінах”, „Естафета з повзанням”.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 598 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2230 - | 1968 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.