ЗВІТ
студента 10-ї групи 3-го курсу юридичного факультету
денної форми навчання
Київського національного університету імені Т. Шевченка
Костреба Дмитро Вікторович
З 1-го по 28-ме липня 2010 року я проходив навчальну практику у прокуратурі м. Феодосія.
Під час проходження практики я ознайомився з правовими основами діяльності прокуратури, її структурою, основними завданнями та правами, принципами її організації і діяльності, з роботою прокурорсько-слідчих працівників (прокурора, помічників прокурора, слідчого), а також з роботою канцелярії.
На початку практики я ознайомився з нормативною базою, якою у своїй роботі керуються органи прокуратури. Це Закон України «Про прокуратуру», Закон України «Оперативно-розшукову діяльність», Закон України «Про звернення громадян», Закон України «Про міліцію», накази Генерального прокурора, постанови Кабінету Міністрів, укази Президента, постанови Верховної Ради та інше.
На початку проходження навчальної практики я перш за все ознайомився із порядком ведення діловодства у прокуратурі, зі змістом Інструкції з діловодства в органах прокуратури, а також був ознайомлений з порядком реєстрації вхідної та вихідної кореспонденції прокуратури, книгою обліку звернень, книгою обліку кримінальних справ слідчих міністерства внутрішніх справ та прокуратури.
Під час проходження практики у я ознайомився з методикою провадження досудового слідства у кримінальних справах, віднесених до підслідності прокуратури, готував проекти процесуальних документів у кримінальних справах, що перебували в провадженні слідчого прокуратури, а саме: постанову про обрання запобіжного заходу, постанову про притягнення як обвинуваченого, постанову про приєднання речових доказів до справи, складав проекти протоколів про роз’яснення прав підозрюваному, обвинуваченому, протоколи оглядів, брав участь у складенні обвинувального висновку, самостійно підшивав кримінальну справу, робив опис матеріалів кримінальної справи. Ознайомлювався з матеріалами багатьох кримінальних справ, у тому щодо злочинів, передбачених ст.ст. 115, 185, 187, 121, 364, 365, 296 тощо КК України.
Більшість злочинів, що знаходяться в провадженні прокуратури м. Феодосія, пов’язанні з розслідуванням злочинів у сфері посягань на чуже майно,це зокрема крадіжка, розбій, грабіж. На мою думку, така тенденція поширення злочинів пов’язана з недостатнім контролем та наглядом за діяльністю органів виконання покарань, низькою правовою культурою громадян. Окремою причиною слід вважати низький рівень життя населення. Нині людина, яка є основним джерелом праці, носієм державних економічних відносин, повинна мати відповідний рівень доходів, освітньо-професійний потенціал, належні умови проживання, культурний розвиток, соціальні права та гарантії. Тому так важливо щоб сьогодні пріоритетним завданням діяльності уряду України були підвищення наявного рівня життя населення країни.
Також я ознайомивсь з дорученнями в порядку ст.114 КПК, які слідчий прокуратури дає органам дізнання при провадженні розшукуваних та слідчих дій. Крім того і сам слідчий, в порядку ст.118 КПК, виконував доручення слідчих прокуратури інших областей.
Також я виконував повноваження помічників прокурора, основним видом діяльності яких є здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів, підтримання державного обвинувачення, нагляду за додержанням законів при провадженні кримінально-процесуального, цивільно-правового судочинства, представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.
За час проходження практики я брав участь у розгляді заяв та скарг громадян, був присутній на прийомі громадян помічником прокурора м. Феодосія.
Більшість заяв та скарг громадян України пов’язані із заборгованістю по виплаті їм заробітної платні, штрафними санкціями. Відповідно до ст.121 Конституції України та ЗУ «Про прокуратуру» в порядку ст. 45 ЦПК, після проведення перевірки разом з помічником прокурора звертались в інтересах громадян до Феодосійського міського суду АР Крим із заявами про видачу судового наказу про стягнення заборгованості по нарахованій, але не виплаченій заробітній платі.
Прокурор бере участь в судовому розгляді кримінальних справ
залежно від характеру і ступеня суспільної небезпеки діяння.
Підтримуючи державне обвинувачення, прокурор бере участь у
дослідженні доказів, подає суду свої міркування щодо застосування
кримінального закону та міри покарання підсудному. При цьому
прокурор керується вимогами закону і об'єктивною оцінкою зібраних
по справі доказів. Так, за час проходження практики я ознайомився із сутністю підтримання державного обвинувачення прокурором, із завданнями прокурора у судовому розгляді кримінальної справи, з особливостями підготовки прокурора до участі у судовому розгляді кримінальної справи, а також зі способами дослідження матеріалів справи та їх конспектування, методами систематизації, аналізу матеріалів, прогнозування та планування обвинувальної діяльності.
У процесі проходження практики я брав участь у підготовці обвинувальної промови, апеляційних скарг на вироки та рішення Феодосійського міського суду АР Крим, здобув практичні навички складання документів прокурорського реагування – протестів, приписів, подань та протестів.
За період проходження практики я закріпив та засвоїв основні засади та напрямки діяльності прокуратури, які спрямовані на утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку, мають своїм завданням захист від неправомірних посягань; засвоїв практику застосування правових норм, що регулюють організацію та діяльність органів прокуратури, а також норм, які вони застосовують у своїй діяльності. Практика дала мені змогу застосувати знання, набуті мною за час навчання з кримінального, кримінально-процесуального, цивільного процесуального права, а також докладно ознайомитись з діяльністю прокуратури м. Феодосія, як одного з органів єдиної системи органів прокуратури України.
28.07.2010 р.
Керівник практики
від органу проходження практики:
помічник прокурора м. Феодосії
юрист 3-го класу Овчинников Є.В. _______________
Прокурор м. Феодосії
старший радник юстиції
Дромашко В. І. _______________