За інформацією аналітика IKS-Consulting КостянтинаАнкилова, 2005 р. конвергентні УАТС займали 8% ринку, а станції з роботою лише зIP-протоколам - близько 1%. Проте майбутнє за цими рішеннями - їхня частка росте, і до 2007 р. може бути досягне 15-20%. Ситуація безпосередньо залежить від появи недорогих рішень - платити сотні доларів впродовж одного робоче місце користувача далеко не всі готовий. Хоча зарубіжні компанії та вкладають гроші уIP-решения, вони намагаються укладати глобальні контракти, коли таких АТС виявляються вкрай привабливими з допомогою економії від масштабу.
Слід зазначити, що на даний час конвергентні АТС пропонують майже всі основні гравці - над ринком присутній понад 34 компаній із кількома сотнями моделей. Є розуміння те, що такі проекти - вже сьогодні у Європі та, а й у нашій країні, тому таких рішень стає дедалі більше.
Безумовно, цифрові УАТС дорожче аналогових, зате вони мають розширеними можливостями програмування, управління і функцію контролю, виконують тарифікацію викликів з ПК, підтримують протоколи ISDN, враховують специфіку російських мереж, дозволяють забезпечити створення мережмикросотовой офісної зв'язку.
Ціна таких рішень залежить кількості портів, куди купується ліцензійне ПЗ проведено та устаткування, умов поставки (гарантія, ТЕ) і популярностівендора. Кожен порт коштуватиме від 35 до 160 дол. Така тарифікація дозволяє не передплачувати невикористовувані потужності і гнучко нарощувати можливості у залежність від реальної завантаження каналів доступу у кожному конкретному установі.
І все-таки ринок телефонних станцій, особливоконвергентних і побудованих на працювати з IP, відрізняється невеличкою динамікою. Такі системи створюються вдумливо, серйозно й без зайвої поспіху, як, приміром, над ринком телефонних терміналів. Адже АТС змінюють нечасто - для компанії будь-якого розміру це можна порівняти зі стихійним лихом, навіть за поетапному введення нового устаткування.
Тому виробники намагаються передбачити різноманітні апгрейди, які б нарощувати потужність телефонної станції вкрай, аби повністю змінювати устаткування можна було б у тому випадку, якщо далі розширювати продуктивність просто неможливо й наявний функціонал неспроможний підтримувати темпи розвитку компанії належним чином.
Водночас замовникам треба зуміти зберегти інвестиції в чинне устаткування (зазвичай аналоговий) і мережеві додатки, тому й популярність таких продуктів, як конвергентні УАТС і голосові шлюзи. З іншого боку, власники офісних станцій досить консервативні і поспішають набувати новий продукт. Вони воліють почекати, коли будуть протестовані все режими роботи міні-АТС нових серій: великі компанії хочуть переконатися у надійності запропонованих над ринком продуктових лінійок, хоч би відомими не були назви фірм-виробників.
Проте можливості корпоративної IP-телефонії стали серйозно сприйматися як споживачами, і постачальниками. Щоправда, у Росії, попри зростання поставок цих рішень, до цієї технології досі існує певна пильність; ще, на її широкого впровадження необхідна хороша інфраструктура каналів передачі.
Реалізація за принципом "всі у одному"
Як приклад сучасних АТС розглянемо коротенько найосновніші офісні рішення середнім компаніям, куди варто звернути більше уваги під час виборів телефонної станції "від початку" або заради заміни вже наявного устаткування. У наше огляд ввійдуть як конвергентні, іIP-УАТС - залежно від цього, що кожного конкретноговендора виходить кращим всього. Слід зазначити, що ми указуємо лише типові характеристики - є підстави поліпшено, особливо в індивідуальний підхід у разі великого контракту.