Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Рекомендоване методичне забезпечення

Вступ

Програма навчальної дисципліни «Юридична психологія» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» – 6. 030102, психологія

 

Предметом навчальної дисципліни є вивчення закономірностей поведінки людей в системі правових взаємовідносин, а також структури і видів юридичної діяльності.

 

Програма навчальної дисципліни складається з таких розділів:

1. Вступ до юридичної психології та правова психологія.

2. Кримінальна, судова та пенітенціарна психологія.

 

1. Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1. Метою викладання навчальної дисципліни є формування у майбутніх психологів цілісного сприйняття юридичної психології як науки і області психопрактики, з розумінням специфіки і вузлових проблем її основних складових частин, а також напрямів використання на практиці конкретних психологічних методів, психотехніки і психологічних прийомів.

 

1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни є:

– засвоєння методолого-теоретичних основ і ознайомлення з можливостями методичного інструментарію психології, потрібних для успішного виконання різних видів юридичної діяльності;

– придбання знань із вузлових проблем основних складових частин і напрямів юридичної психології (правова, кримінальна, судова, пенітенціарна психологія, і ін.) і психотехнічним підходам до їх вирішення, розробленими вітчизняними і зарубіжними ученими;

– орієнтація в питаннях здобуття юристами від фахівців-психологів консультативної допомоги, призначення і проведення судово-психологічної і комплексних судових експертиз, використання їх результатів на практиці;

– розвиток компетентності щодо психологічних аспектів професійної діяльності і вимогів щодо формування професійно-важливих якостей юристів різного профілю (слідчих, оперативних і прокурорських працівників, суддів, юрист-консульт, адвокатів і ін.).

 

1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми, студенти повинні досягти таких результатів навчання:

– знати: основні поняття, методологічні основи юридичної психології, структуру та проблематику цієї галузі науки; характеристику основних складових частин юридичної психології, головні напрямки досліджень та їх головні здобутки; головні вимоги до використання методів психодіагностики і способів практичного застосування цих методів у юридичній психології;

– вміти: орієнтуватися в навчальній, науково-популярній та науковій літературі з даної галузі психології; оперувати психолого-юридичними поняттями і категоріями; співвідносити та знаходити взаємозв’язки між різними напрямками досліджень та складовими частинами юридичної психології; використовувати методи сучасних психотехнологій щодо виявлення особливостей формування правової психології і правосвідомості у населення.

2. ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

 

Найменування показника Галузь знань (предметна область), напрям, спеціальність, рівень вищої освіти / освітньо-кваліфікаційний рівень Характеристика навчальної дисципліни
денна форма навчання заочна форма навчання
Кількість кредитів – 2 Галузь знань (предметна область) 0301-соціально-політичні науки (шифр і назва)     Спеціальність: 6.030102 психологія   Рівень вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень) бакалавр   Нормативна (Цикл дисциплін професійної і практичної підготовки)
Рік підготовки
4-й 4-й
Індивідуальне завдання ___________ (назва)   Семестр
Загальна кількість годин – 108   7-й 7-й
Лекції
Тижневих годин для денної форми навчання: аудиторних – 4 самостійної роботи студента –6 18 год. 6 год.
Практичні, семінарські
18 год. – год.
Лабораторні
год. год.
Самостійна робота
72 год. 102 год.
Індивідуальні завдання:
  К.Р.- 1
Вид контролю:
залік залік
           

 

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної та індивідуальної роботи становить (%):

для денної форми навчання –1:2

для заочної форми навчання – 1:14

 

3. Програма навчальної дисципліни

Розділ 1. Вступ до юридичної психології та правова психологія.

Тема 1. Предмет та основні методологічні основи юридичної психології.

Поняття про предмет та етапи розвитку юридичної психології. Методологічні основи юридичної психології: предмет, об’єкт, основні категорії, принципи, завдання. Структура сучасної юридичної психології.

Тема 2. Класифікація методів юридичної психології.

Класифікація методів дослідження юридичної психології за метою та засобами дослідження. Характеристика психологічних методів дослідження Б. Г. Ананьєва. Специфіка застосування методів психології у юридичній практиці (особливості використання нетрадиційних методів розкриття злочинів, у тому числі розшукового гіпнозу, поліграфа, ясновидіння, біолокації, графології; способах психологічного забезпечення спеціальних операцій в ситуаціях захоплення заручників і ін.).

Тема 3. Правова психологія. Правова соціалізація особистості.

Сутність психології соціалізації особистості. Правова соціалізація особистості. Психологія правосвідомості особистості. Признаки правової поведінки. Компоненти правової поведінки (норми права, норми моралі, норми групи). Дефекти правової соціалізації.

Тема 4. Соціальні відхилення правової соціалізації.

Сутність і характерні риси соціальних відхилень (девіацій) правової соціалізації (соціальні відхилення, девіантна поведінка, характерні риси та показники соціальних відхилень, основні розходження девіантної поведінки). Соціальні відхилення правової соціалізації в сім’ї, в школі, неформальної групи підлітків.

Розділ 2. Кримінальна, судова та пенітенціарна психологія.

Тема 1. Кримінальна психологія. Психологічні особливості особистості злочинця.

Поняття, структура і особливості поведінки особистості злочинця. Сучасна класифікація типів злочинців. Психологічна діагностика особистості злочинця. Поняття про психологічний портрет злочинця і методика його складання. Види психологічних портретів злочинця (пошуковий, доказовий, профілактичний, пенітенціарний і постпенітенціарний). Результати наших експериментальних досліджень відносно ранжування злочинців за скоєні ними злочини на сучасному етапі.

Тема 2. Психологічна оцінка злочинних груп.

Поняття і типи злочинних груп. Психологічні особливості злочинних груп. Конфлікти у злочинних групах. Кримінальна субкультура, «злодійські» правила поведінки, накази і закони. «Злодійський» жаргон і кримінальний жест. Клички. Проблеми неповнолітніх злочинців у юридичній психології. Психологічні основи процесуальної і не процесуальної діяльності.

Тема 3. Судова психологія. Психологія судового процесу щодо розгляду цивільних і кримінальних справ.

Психологічні особливості цивільних судових процесів. Психологічні особливості кримінальних судових процесів. Психологія юридичної праці судді, прокурора, адвоката. Професіограми і психограми, порядок їх складання. Протипоказання до заняття кандидатом посади працівника правоохоронних органів.

Тема 4. Судово – психологічна експертиза.

Сутність і психологічні основи призначення СПЕ. Методологічні основи судово-психологічної експертизи і межі її компетентності. Цілі і завдання судово-психологічної експертизи. Основні питання, що вирішуються експертом-психологом. Експертиза емоційних станів. Експертиза змінених форм свідомості. Експертиза по видах злочинів. Загальні принципи методики судово-психологічної експертизи. Підготовка, призначення, використання судово-психологічної експертизи Характеристика видів СПЕ.

Тема 5. Пенітенціарна психологія. Предметне поле пенітенціарної психології.

Місце пенітенціарної психології в системі психологічних і юридичних знань. Предмет і завдання пенітенціарної психології. Основні категорії і принципи пенітенціарної психології. Методи дослідження особистості і середовища засуджених. Програма вивчення особистості засудженого. Соціально-психологічна характеристика середовища засуджених. Психологія особистості вихователя засуджених, а також колективу співробітників пенітенціарних установ. Сучасні експериментальні дослідження пенітенціарної психології в Україні.

 

4. Структура навчальної дисципліни

Назви розділів і тем Кількість годин
денна форма заочна форма
усього у тому числі усього у тому числі
л п лаб. інд. с.р. л п лаб. інд. с.р.
                         
Розділ 1. Вступ до юридичної психології та правова психологія
Тема 1. Предмет та основні методологічні основи юридичної психології.                          
Тема 2. Класифікація методів юридичної психології.                        
Тема 3. Правова пси-хологія. Правова соціа-лізація особистості.                                    
Тема 4. Соціальні відхилення правової соціалізації                          
Разом за розділом 1                        
Розділ 2. Кримінальна, судова та пенітенціарна психологія.
Тема 1. Кримінальна психологія. Психоло-гічні особливості особистості злочинця.                        
Тема 2. Психологічна оцінка злочинних груп                        
Тема 3. Судова психологія. Психологія судового процесу щодо розгляду цивільних і кримінальних справ.                          
Тема 4. Судово – пси-хологічна експертиза.                                    
Тема 5. Пенітенціарна психологія. Предметне поле пенітенціарної психології.                        
Разом за розділом2                        
Усього годин                        

 

5. Теми семінарських (практичних) занять

№ з/п Назва теми Кількість годин
  Класифікація методів юридичної психології.  
  Правова психологія. Правова соціалізація особистості.    
  Соціальні відхилення правової соціалізації особистості.    
  Кримінальна психологія. Психологічні особливості особистості злочинця.    
  Психологічна оцінка злочинних груп.  
  Судова психологія. Психологія судового процесу щодо розгляду цивільних і кримінальних справ.  
  Судово – психологічна експертиза.  
  Пенітенціарна психологія. Предметне поле пенітенціарної психології.  
  Усього годин  

6. Самостійна робота

№ з/п Форми самостійної роботи Кількість годин, д/в Кількість годин, з/в Форма контролю
  Підготовка до лекцій за літературними джерелами № 3;4;7;9;10;11;12;13.     Зворотний зв’язок під час лекцій (поточний контроль)
  Підготовка до семінарських занять за літературними джерелами, виконання практичних завдань (за допомогою: Сорока А.В. Юридическая психология: Краткий курс: Учебно-методическое пособие.–Х.: ХНУ имени В. Н. Каразина, 2010.–120 с., рішення психологічних задач, написання звітів.     Письмовий звіт
  Підготовка до підсумкового семестрового контролю (за допомогою питань до підсумкового контролю та літератури)     Залік
  Разом 72 год. 102 год.  

7. Індивідуальні завдання

(не передбачені)

Методи навчання

Програмою передбачено наступні методи навчання:

1) лекції, спрямовані на поглиблення теоретичних знань щодо уявлення про юридичну психологію як прикладну галузь психології, яка вивчає прояви і використання психічних закономірностей, психологічних знань особистості у сфері правового регулювання та юридичної діяльності;

2) практичні заняття для студентів денної форми навчання

На практичних заняттях передбачено детальний розгляд студентами окремих теоретичних положень дисципліни та формування вмінь і навичок їх практичного застосування шляхом індивідуального використання студентами відповідно сформульованих психологічних задач /Див. зміст практичних занять/.

3) самостійна робота для студентів денної форми навчання:

Самостійна робота студентів денної форми навчання передбачає підготовку теоретичного матеріалу для опитування на практичних заняттях шляхом написання доповідей, теми яких представлені (Див. НМК дисципліни /зміст практичних занять та Дод.1). Виконання письмової роботи за відповідними темами №1-9 дисципліни щодо рішення психологічних задач (Див. НМК Дод.2). Крім того, вивчення тем №3-4 дисципліни завершується самотестуванням студентів на практичних заняттях по відповідним методикам (Див. НМК Дод.3).

4) для студентів заочної форми навчання:

Самостійна робота студентів заочної форми навчання передбачає, в першу чергу, глибоке і уважне вивчення курсу лекцій. З метою самоконтролю студент повинен відповісти на сформульовані в розділі «Завдання для практичних занять» контрольні питання. Однією з форм контролю отриманих знань студентом є проведення самотестування. Обов'язковий елемент навчального плану і самостійної роботи по даній дисципліні – контрольна робота, що виконується в міжсесійний період яка повинна бути складена за місяць до початку заліково-екзаменаційної сесії.

Контрольна робота складається з двох питань:

- перше питання теоретичного характеру за відповідним вибором студента теми /в залежності від варіанта контрольної роботи/;

- друге питання присвячене рішенню психологічної задачі /в залежності від варіанта контрольної роботи/.

Контрольну роботу розподілено на 9 тем, які наведено у підрозділі практичні заняття та у навчально-методичному комплексі дисципліни 2015р.

 

 

Варіант контрольної роботи вибирається в залежності від першої букви прізвища студента.   Номер варіанта Тема практичного заняття
А – Г   Тема заняття 1–2
Д – К   Тема заняття 3–4
Л – О   Тема заняття 5 –6
П – Т   Тема заняття
Ч–Я   Тема заняття 8 –9

5) консультація – форма індивідуальної роботи студента із викладачем, спрямована на вирішення труднощів, які виникли під час вивчення лекційного матеріалу та самостійної роботи, або за наявності бажання студента отримати більш поглиблене знання стосовно предмету навчальної дисципліни.

 

Методи контролю

Для студентів денного відділення

У якості поточного контролю передбачено оцінювання самостійної роботи студента щодо підготовки до практичних занять.

Написання доповіді, за темами 1–9 (Див. НМК зміст практичних занять та Дод.1), максимальна кількість балів за кожну доповідь до 5 балів, загалом студент може набрати до 20 балів.

Рішення психологічних задач та самотестування студентів за темами 1–9 (Див. НМК зміст практичних занять та Дод.2-3), оцінюються за вирішення кожної психологічної задачі та самотестування студентів до 5 балів, які розподіляються на 4 бали за зміст письмової відповіді на психологічну задачу та 1 бал за своєчасність виконання роботи. Загалом студент може набрати до 30 балів.

Також оцінювання роботи з кожної теми включає оцінку роботи студента на кожній лекції та практичному занятті — 1-2 бала, в сумі студент отримує ще до 10 балів. Всього за умови активної роботи студента на протязі семестру він може отримати максимальну кількість балів – 60.

Для студентів заочного відділення

У якості поточного контролю передбачено оцінювання контрольної роботи. За виконану контрольну роботу студент отримує до 60 балів, які розподілено на 10 балів за своєчасність та 25 балів за зміст кожного з двох завдань котрольної роботи в залежності від варіанта контрольної роботи.

Критерії оцінювання контрольної роботи

для студентів заочного відділення в залежності від варіанта контрольної роботи

 

Показник, що оцінюється Критерії оцінювання
Своєчасність 0-10 контрольна робота складена у встановлений викладачем термін (за місяць до початку сесії). У разі складання роботи після встановленого терміну бали за своєчасність не виставляються.
Зміст роботи 0-25 за зміст кожного з двох завдань - самостійність, оригінальність; - використання основної літератури та додаткового матеріалу або іншомовних джерел; - відповідність формальним критеріям (структура, володіння сучасним науковим матеріалом, послідовність та логічність, обґрунтованість висновків, грамотність, якість оформлення тощо); - вміння застосовувати теоретичні знання для рішення практичних психологічних задач.

 

У якості контрольного (підсумкового) семестрового заходу передбачено складання заліку. Залікова робота є письмовою роботою, яка складається із двох запитань, кожне запитання оцінюється у 20 балів, сумарна кількість балів становить – 40.

Перше завдання містить питання теоретичного характеру. Відповідь на це питання повинна складати самостійне осмислення теоретичного матеріалу з відповідної теми. Друге завдання стосується розкриття закономірностей розвитку певної складової юридичної психології.

Залікову роботу розподілено на 15 варіантів. Номер варіанту залікової роботи може бути закріплений за студентом шляхом випадкового вибору або за вибором викладача.

Критерії оцінювання залікової роботи

 

Бали за контрольне питання Критерії оцінювання
18-20 У відповіді повністю розкрито зміст питання. Матеріал викладено логічно, аргументовано, мова є грамотною, науковий стиль викладення матеріалу, вільне володіння термінологічним апаратом дисципліни. У відповіді продемонстровано високий рівень володіння матеріалом, що було викладено на практичних заняттях, та додатковим матеріалом, що винесено для самостійної роботи.
14-17 Відповідь достатньо розкриває зміст питання або розкриває основні (найважливіші) аспекти у запитанні, студент володіє термінологічним апаратом дисципліни. У викладеному матеріалу студент має помилки із аргументацією відповіді, недостатня логічність та послідовність викладення матеріалу. У відповіді продемонстровано високий рівень володіння матеріалом, що було викладено на практичних заняттях, та середній рівень володіння додатковим матеріалом.
10-13 Відповідь на контрольне питання є неповною, розкриває тільки деякі аспекти навчального матеріалу. Студент припускається помилок у використанні термінології навчальної дисципліни. Рівень володіння матеріалом, що було викладено на практичних заняттях, та додатковим матеріалом є середнім.
5-9 У відповіді допущено суттєві помилки, які свідчать про незнання лекційного матеріалу або обов’язкової літератури; студент слабо володіє термінологією дисципліни.
0-4 Відповідь практично відсутня, студент демонструє не знання лекційного матеріалу або обов’язкової літератури; не володіє термінологією.

10. Розподіл балів, які отримують студенти

Приклад для заліку

Поточне тестування та самостійна робота Бонус Залік Сума
Розділ 1 Розділ 2 Заочне від.
Т1 Т2 Т3 Т4 Т5 Т6 Т7 Т8 Т9 К.Р.      
                   

Т1, Т2... Т9 – теми розділів.

Форми контролю навчальних здобутків студентів

Перелік звітних форм роботи студента денного відділення Бали
1. Робота студента на семінарських (практичних) заняттях: Загалом до 50 балів
  – виступ студентів з короткими доповідями (до двох сторінок) з відповідних теоретичних питань лекцій за темою № 1–9; До 5 балів кожна тема.    
– активна участь студента у дискусії щодо обговорення питань лекцій за темою № 1–9;   2–3 влучних доповнення студента по обговорюваній проблемі оцінюється також до 5 балів. Загалом студент може набрати до 20 балів.
– рішення психологічних задач та самотестування студентів за темами № 1–9 (Див. НМК зміст практичних занять та Дод.2-3), оцінюються за зміст рішення письмової відповіді на психологічну задачу та самотестування студентів. До 5 балів, які розподіля-ються на 4 бали за зміст письмової відповіді на кожну психологічну задачу та 1 бал за своєчасність виконання роботи. Загалом студент може набрати до 30 балів.
2. Оцінювання роботи на протязі семестру з кожної теми включає оцінку активності роботи студента на кожній лекції та практичному занятті — 1-2 бала, в сумі студент отримує ще до 10 балів Бонус. До 10 балів Бонус
3. Написання студентом залікової роботи. Два запитання (по одному запитанню із кожного розділу) шляхом вибіркового вибору запитань викладачем кожному студенту. кожне запитання оцінюється у 20 балів, сумарна кількість балів становить – до 40 балів.   До 40 балів
4. Усього на протязі активної роботи студента в семестрі можна отримати.   До 100 балів

 

Критерії оцінювання доповіді

Показник, що оцінюється Критерії оцінювання
Своєчасність 0-1 Доповідь виконано у встановлений викладачем термін. У разі складання роботи після встановленого терміну бали за своєчасність не виставляються.
Зміст роботи 2-5 - самостійність виконання; - повнота розкриття теми; - наявність особистої позиції; - грамотність і коректність написання висновків; - відповідність формальним критеріям (структура, послідовність та логічність, обґрунтованість висновків, грамотність, якість оформлення тощо).

 

Критерії оцінювання психологічних задач та самотестування студентів

Показник, що оцінюється Критерії оцінювання
Своєчасність 0-1 Рішення психологічних задач та самотестування студентів складена у встановлений викладачем термін. У разі складання роботи після встановленого терміну бали за своєчасність не виставляються.
Зміст роботи 2-5 - самостійність, оригінальність; - використання основної літератури та додаткового матеріалу або іншомовних джерел; - відповідність формальним критеріям (структура, володіння сучасним науковим матеріалом. послідовність та логічність, обґрунтованість аргументації та висновків, грамотність, якість оформлення тощо); - вміння застосовувати теоретичні знання для рішення практичних психологічних задач.

 

Питання до підсумкового семестрового контролю – заліку

Питання до розділу № 1

  1. Предмет та етапи розвитку юридичної психології.
  2. Основні категорії юридичної психології.
  3. Принципи юридичної психології.
  4. Задачі юридичної психології.
  5. Характеристика основних структурних елементів юрид. психології.
  6. Класифікація методів дослідження юридичної психології за метою та засобами дослідження.
  7. Класифікація методів психології за Б.Г. Ананьєвим.
  8. Метод спостереження і його модифікації.
  9. Метод експерименту в юридичній психології.
  10. Метод тесту і його застосування в юрид. психології.
  11. Соціометрія та її модифікації.
  12. Метод психологічного аналізу документів. Контент-аналіз.
  13. Сутність психології соціалізації особистості.
  14. Правова соціалізація особистості.
  15. Психологія правосвідомості особистості.
  16. Сутність і характерні риси соціальних відхилень (девіацій) правової соціалізації.
  17. Соціальні відхилення правової соціалізації в сім’ї.
  18. Соціальні відхилення правової соціалізації в школі.
  19. Соціальні відхилення правової соціалізації неформальної групи підлітків.

Питання до розділу № 2

  1. Сучасна класифікація типів злочинців.
  2. Поняття про психологічний портрет злочинця і методика його складання.
  3. Види психологічних портретів злочинця (пошуковий, доказовий, профілактичний, пенітенціарний і постпенітенціарний.
  4. Поняття і типи злочинних груп.
  5. Конфлікти у злочинних групах.
  6. Проблеми неповнолітніх злочинців у юридичній психології.
  7. Психологічні основи процесуальної і не процесуальної діяльності.
  8. Психологічні особливості цивільних і кримінальних судових процесів.
  9. Психологія юридичної праці (професіограми, психограми юрид. професій).
  10. Сутність, межі компетентності та характеристика видів СПЕ.
  11. Місце пенітенціарної психології в системі психологічних і юридичних знань.
  12. Предмет і завдання пенітенціарної психології.
  13. Основні категорії і принципи пенітенціарної психології.
  14. Методи дослідження особистості і середовища засуджених.

Шкала оцінювання

Сума балів за всі види навчальної діяльності протягом семестру Оцінка за національною шкалою
для екзамену для заліку
90 – 100 відмінно     зараховано
80-89 добре
70-79
60-69 задовільно
50-59
1-49 незадовільно не зараховано

Рекомендоване методичне забезпечення

  1. Лактіонов О. М., Крейдун Н. П., Сорока А. В., Скоков С. І. Основи пенітенціарної

психології: Навчальний посібник для вузів. – Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2007. – 150 c

  1. Сорока А. В. Юридическая психология: Краткий курс: Учебно-методическое пособие.–Х.: ХНУ имени В. Н. Каразина, 2010.–120 с.
  2. Навчально-методичний комплекс із дисципліни – 2015.

Базова література

1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України

28.06.1996р.-К: Преса України, 1997.-80с.

2. Алексеев Н.С., Макарова З.В. Ораторское искусство в суде. М., 1989.

3. Бандурка А.М., Бочарова С.П., Землянская Е.В. Юридическая психология:

Учебник.- Харьков: Изд-во Нац. ун-та внутр.дел,- 2001.-640с.

4. Васильев В.Л. Юридическая психология. СПб., 2000.

5. Гуров А.И. Организованная преступность – не миф, а реальность. М., 1992.

6. Гражданское право Украины /Под ред. А.А.Пушкина, В.М. Самойленко. Х., 1996. Ч. 1.

7. Еникеев М.И. Основы общей и юридической психологии. М., 1996.

8. Кони А.Ф. Советы лекторам. Искусство речи на суде //Судебные речи

знаменитых русских адвокатов. М., 1997.

9. Коновалова В.Е., Шепитько В.Ю. Основы юридической психологии: Учебник. Издание второе. – Х.: Одиссей, 2006. – 352с.

10. Костицкий А.В. Судебно-психологическая экспертиза. Львов, 1987.

11. Лактіонов О. М., Крейдун Н. П., Сорока А. В., Скоков С. І. Основи пенітенціарної психології: Навчальний посібник для вузів. – Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2007. – 150c.

12. Сорока А. В. Юридическая психология: Краткий курс: Учебно-методическое пособие.–Х.: ХНУ имени В. Н. Каразина, 2010.–120 с.

13. Романов В.В. Юридическая психология. М., 1999.

Допоміжна

1. Сорока А.В. Востребованность и методолого-теоретические основы исследования истории и перспектив развития пенитенциарной психологи в Украине //Вісник ХНУ № 718. Серія психологія. Збірник наукових праць.-Х., 2006. - С. 117-120.

2. Сорока А.В. Витоки становлення вітчизняної пенітенціарної психології в дорадянський період //Вісник ХНУ № 740. Серія психологія. Збірник наукових праць. – Х., 2006. – С. 225 – 229.

3. Сорока А. В. Категория «личность» осужденного и её использование в теоретико-прикладных исследованиях //Вісник ХНУ № 759. Серія психологія. Збірник наукових праць.-Х., 2007. - С. 247-252.

4. Сорока А. В. Етапи періодизації історії вітчизняної пенітенціарної психології //Практична психологія та соціальна робота № 10. Науково-практичний освітньо–методичний журнал.–К., 2007.С. 52-54.

5. Сорока А. В. Наслідки стресу як форми професійної деформації у пенітенціарних службовців //Проблеми екстремальної та кризової психології. Збірник наукових праць. Випуск 3. Частина 2.-Х., Університет цивільного захисту України. -Х.,2007.- С. 312-324.

6. Сорока А.В. Методи досліджень юридичної психології //Нормативно-правові та методологічні аспекти юридичної та оперативної психології. Матеріали науково-практичного семінару. Інститут підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого. -Х., 2008.- С. 224-231.

7. Сорока А. В. Основні підходи щодо психологічного забезпечення категорій ресоціалізації через виправлення засуджених //Вісник ХНУ № 793. Серія психологія. Збірник наукових праць.-Х., 2008.-С. 393-399.

8. Сорока А. В. Категорія «співучасті» та перспективи розвитку «пенітенціарної співучасті» у місцях позбавлення волі //Вісник ХНУ № 807. Серія психологія. Збірник наукових праць.-Х., 2008.-С. 344-349.

9. Сорока А. В. Категорія «виправлення» та основні підходи до психологічного забезпечення ресоціалізації засуджених у радянський та сучасний періоди //Вісник ХНУ № 807. Серія психологія. Збірник наукових праць.-Х., 2008.-С. 350-355.

10. Судебные и правоохранительные органы Украины: Учебник /Под ред. А.М.Бандурки. Х., 1999.

11. Судебные речи знаменитых русских адвокатов /Под ред. Е.Л. Рожникова. М., 1997.

12. Тимошенко Б.Г. Потерпілий –це звучить гірко: Проблеми боротьби з корупцією та організованою злочинністю //Проблеми людини. 1998. Т.7.

13. Шиханцов Г.Г. Юридическая психология. Учебник для вузов. Изд.2-е.-М.: ИКД «ЗЕРЦАЛО-М», 2003.-272с.

14. Шепітько В.Ю. Проблеми використання психологічних знань у кримінальному процесі //Актуальные вопросы судебной экспертизы и криминалистики на современном этапе судебно-правовой реформы. Х., 1998.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
IV. Призы, вручаемые победителям Конкурса. | Рекомендации по выполнению отдельных элементов занятия
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 228 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2457 - | 2326 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.