C. *Зниження рівня прогестерону в крові
D. Зниження рівня пролактину в крові
E. Зниження рівня 17-дегідроепіандростендіола в крові
46. В гінекологічне відділення поступила жінка 21 року із скаргами на періодичний біль внизу живота, кров’яні виділення з статевих шляхів. Дані скарги з’явились після перенесеного ГРВЗ. Знаходиться на обліку по вагітності. При огляді в дзеркалах: слизова піхви ціанотична, шийка матки чиста цервікальний канал закритий, з нього виділяєтся кров із згортками, визначається нижній полюс плодового яйця. Яка тактика надання медичної допомоги даній пацієнтці?
A. Гістеректомія
B. Зберігаюча вагітність терапія
C. Вичікувальна тактика, спостереження
D.* Вишкрібання порожнини матки
E. Противірусна терапія
47. Вагітна, 25 років, надійшла в стаціонар із скаргами на болі внизу живота та кров яні виділення із статевих шляхів. Бімануально: матка м' яка, збільшена до 9 тижнів вагітності, цервікальний канал вільно пропускає палець. У вічку промацується частини ембріональної тканини. Із піхви – помірна кровотеча. Яке лікування провести хворій?
A. Призначення зберігаючої вагітність терапії
B. Спостереження за хворою.
C. Призначення гормонів.
D. Гемостатична та антианемічна терапія.
E.* Інструментальне вилучення ембріональної тканини.
48.Хвора 22 років поступила у гінекологічне відділення за направленням жіночої консультації, де встановлена невідповідність розмірів матки строку вагітності. Остання менструація 4 місяці тому. Вагінальне дослідження: шийка матки довжиною до 2.5 см, щільна, тіло матки збільшене до 10 тижнів вагітності. Який діагноз найбільш ймовірний?
A. Аборт, що розпочався
B. *Вагітність, що завмерла
C. Аборт у ходу
D. Неповний аборт
E. Загрозливий аборт
49. Впершoвагітна 28 років, звернулась в жіночу консультацію з скаргами на ниючі болі внизу живота і попереку. Строк вагітності 15-16 тижнів. В анамнезі одні роди і два штучні аборти. При вагінальному дослідженні: шийка матки довжиною 2,5 см, зовнішній зів пропускає кінчик пальця. Тіло матки збільшене відповідно строку вагітності. Виділення із статевих шляхів слизисті, помірні Який діагноз найбільш ймовірний?
*A. Загрожуючий самовільний викидень
B. Почавшийся самовільний викидень
C. Замерша вагітність
D. Міхуровий занесок
E. Передлежання плаценти
50. Хвора 24 років, доставлена в стаціонар МШД зі скаргами на схваткоподібні болі внизу живота, обільні із згустками кров'янистими виділеннями із статевих шляхів, слабкість. АТ 90/60 мм рт.ст. Ps-92 уд/хв, Т-36,9. Остання менструація була два місяці тому. При вагінальному дослідженні: шийка матки ціанотична, зовнішній зів пропускає палець. Матка збільшена до 6-7 тижнів вагітності, не болюча. Придатки з обох сторін не пальпуються. Склепіння глибокі, не болючі. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. Порушена позаматкова вагітність
B. Дисфункціональна маткова кровотеча
C. *Аборт в ходу
D. Неповний аборт
E. Міома матки
51. Вагiтна, 25 рокiв, скаржиться на значнi кров’янi видiлення iз статевих шляхiв, зi згортками, болi внизу живота переймо-подiбного характеру. Остання менструацiя 3 мiсяцi тому. При бiмануальному дослiдженнi: матка завбiльшки з 12 тижневу вагiтнiсть, цервікальний канал відкритий на 2 см, у зовнiшньому зiвi - елементи плiдного яйця, у пiхвi багато згорткiв кровi. Який дiагноз найбiльш імовiрний?
A. Аборт що почався.
B. Повний аборт.
C. Загрозливий аборт.
D. *Аборт в ходу.
E. Неповний аборт.
52. В жіночу консультацію звернулась вагітна, 25 років, скаргами на ниючі болі внизу живота і в попереку. Термін вагітности 9-10 тиж. В анамнезі 2 штучних аборти. При піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною 3 см, канал шийки матки закритий, матка збільшена відповідно терміну вагітності, виділення слизові, скудні. Який діагноз найбільш ймовірний?
A. Аборт в ходу
B. Розпочавшийся самовільний викидень
C. Завмерла вагітність
D. Міхуровий занесок
E. *Загроза самовільного викидня
53. Вагітна в терміні 14-15 тижнів вагітностi скаржиться на переймоподібну біль внизу живота і кровотечу. Піхвове дослідження: піхва заповнена згортками крові, шийка матки розкрита на 2 см. В каналі визначається ембріональна тканина. Матка збільшена до розмірів 11-12 тижнів вагітності, напружена. Виділення кров'янисті, дуже рясні. Які дії повинен вжити лікар?
*A. Вишкрібання порожнини матки
B. Проведення токолітичної терапії
C. Консервативне спостереження
D. Призначення прогестерону
Е. Екстирпація матки
54. Хвора 22 років скаржиться на значні кров'янисті виділення зі згортками із статевих шляхів, значний біль в животі переймоподібного характеру. Остання менструація 3 місяці тому. При бімануальному дослідженні: в піхві велика кількість згортків крові, шийка матки пропускає один палець, в каналі шийки - елементи плідного яйця, матка збільшена до 12 тижнів вагітності, придатки не визначаються. Який діагноз найбільш правильний?
A. Неповний аборт
B. Аборт в ходу
C. Аборт, що почався
D. Загрозливий аборт
E. Повний аборт
55. До гінекологічного стаціонару звернулася жінка 36 років зі скаргами на значну кровотечу зі статевих шляхів та затримку місячних на місяць.. При бімануальному дослідженні: шийка матки "бочкоподібної" форми, м'якої консистенції. Матка звичайних розмірів, дещо розм'якшена. Придатки без особливостей з обох сторін. При дзеркальному дослідженні: шийка матки синюшна, збільшена у розмірах, зовнішнє вічко розкрите до 0,5 см. Дослідження сечі на ХГ - позитивне. Встановити діагноз.
A. Аборт в ходу
B. Маткова вагітність
C. *Шийкова вагтність
D. Загроза переривання вагітності
E. Позаматкова вагітність
56. Хвора 20 років надійшла до гінекологічного відділення зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота, у поперековій ділянці, помірні кров'янисті виділення зі статевих шляхів. Остання менструація 2 місяці тому. При бімануальному дослідженні шийка матки довжиною до 2,5 см, м'яка, ціанотична, зовнішній зів пропускає кінчик пальця. Тіло матки кульоподібної форми, збільшене, м'якуватої консистенції, відповідає 7 тижням вагітності, склепіння вільні, безболючі. Виділення кров'янисті, незначні. Який діагноз найбільш імовірний?
A. Позаматкова вагітність
B. Загрозливий аборт
C. Аборт у ходу
D. Фіброміома тіла матки
E. *Аборт, що розпочався
57. Хвора 18 років поступила у гінекологічне відділення зі скаргами на ниючий біль внизу живота. Остання менструація 2 місяці тому. При бімануальному дослідженні шийка матки довжиною до 2 см, ціанотична, зовнішній зів закритий. Тіло матки кульоподібної форми, м'якуватої консистенції, збільшено відповідно 7-8 тижням вагітності. Який діагноз найбільш
*A. Загрозливий аборт
B. Аборт, що розпочався
C. Аборт у ходу
D. Фіброміома тіла матки
E. Неповний аборт
58. Хвора 22 років поступила у гінекологічне відділення за направленням жіночої консультації, де встановлена невідповідність розмірів матки строку вагітності. Остання менструація 4 місяці тому. Вагінальне дослідження: шийка матки довжиною до 2.5 см, щільна, тіло матки збільшене до 10 тижнів вагітності. Який діагноз найбільш ймовірний?
A. Аборт, що почався.
B. *Вагітність, що завмерла.
C. Аборт у ходу
D. Неповний аборт
E. Загрозливий аборт
59. Хвора 24 років, доставлена в стаціонар МЩД зі скаргами на схваткоподібні болі внизу живота, обільні із згустками кров'янистими виділеннями із статевих шляхів, слабкість. АТ 90/60 мм рт.ст. Ps-92 уд/хв, Т-36,9. Остання менструація була два місяці тому. При вагінальному дослідженні: шийка матки ціанотична, зовнішній зів пропускає палець. Матка збільшена до 6-7 тижнів вагітності, не болюча. Придатки з обох сторін не пальпуються. Склепіння глибокі, не болючі. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. Порушена позаматкова вагітність
B. Дисфункціональна маткова кровотеча
C. *Аборт в ходу
D. Неповний аборт
E. Міома матки
60. Вагiтна, 25 рокiв, скаржиться на значнi кров’янi видiлення iз статевих шляхiв, зi згортками, болi внизу живота переймо-подiбного характеру. Остання менструацiя 3 мiсяцi тому. При бiмануальному дослiдженнi: матка завбiльшки з 12 тижневу вагiтнiсть, цервікальний канал відкритий на 2 см, у зовнiшньому зiвi - елементи плiдного яйця, у пiхвi багато згорткiв кровi. Який дiагноз найбiльш імовiрний?
A. Аборт, що почався.
B. Повний аборт.
C. Загрозливий аборт.
D. *Аборт в ходу.
E. Неповний аборт.
61. В жіночу консультацію звернулась вагітна, 25 років, скаргами на ниючі болі внизу живота і в попереку. Термін вагітности 9-10 тиж. В анамнезі 2 штучних аборти. При піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною 3 см, канал шийки матки закритий, матка збільшена відповідно терміну вагітності, виділення слизові, скудні. Який діагноз найбільш ймовірний?
A. Аборт в ходу
B. Розпочавшийся самовільний викидень
C. Завмерла вагітність
D. Міхуровий занесок
E. *Загроза самовільного викидня
62. Вагітна в терміні 14-15 тижнів вагітностi скаржиться на переймоподібну біль внизу живота і кровотечу. Піхвове дослідження: піхва заповнена згортками крові, шийка матки розкрита на 2 см. В каналі визначається ембріональна тканина. Матка збільшена до розмірів 11-12 тижнів вагітності, напружена. Виділення кров'янисті, дуже рясні. Які дії повинен вжити лікар?
*A. Вишкрібання порожнини матки
B. Проведення токолітичної терапії
C. Консервативне спостереження
D. Призначення прогестерону
Е. Екстирпація матки
63. Хвора 22 років скаржиться на значні кров'янисті виділення зі згортками із статевих шляхів, значний біль в животі переймоподібного характеру. Остання менструація 3 місяці тому. При бімануальному дослідженні: в піхві велика кількість згортків крові, шийка матки пропускає один палець, в каналі шийки - елементи плідного яйця, матка збільшена до 12 тижнів вагітності, придатки не визначаються. Який діагноз найбільш правильний?
A. Аборт, що почався
B. Неповний аборт
C. *Аборт в ходу
D. Загрозливий аборт
E. Повний аборт
64. В жіночу консультацію звернулася жінка 24 років зі скаргами на затримку менструації на 10 тижнів. В анамнезі 2 самовільних викидні. При плановому ультразвуковому дослідженні виявлено одне плідне яйце, яке відповідає 6-7 тижням вагітності, серцебиття плода не визначається. Встановлено діагноз: Завмерла вагітність. Яка подальша тактика в даній ситуації?
A. Спостереження протягом одного тижня з наступним УЗД- контролем.
B. Застосування утеротонічних засобів.
C. Призначення гормональної терапії.
D. *Вишкрібання стінок порожнини матки
E. Лапароскопічне дослідження.
Тема заняття:Акушерські кровотечі під час першого триместру вагітності. Позаматкова вагітність. Акушерські кровотечі під час другої половині вагітності, у пологах та післяпологовому періоді. Інтенсивна терапія і реанімація при кровотечі в акушерстві.
65. З початком пологів, на 38 тижні вагітності у роділлі з’явились помірні кров’янисті виділення з піхви. При дослідженні встановлено: шийка матки по центру, розкриття 4 см, з одного боку пальпується шорохувата тканина, з другого – навколоплідний міхур. Ваш діагноз?
A. Відшарування нормально розташованої плаценти
В. *Крайове передлежання плаценти
C. Центральне передлежання плаценти
D. Розрив шийки матки
E. Бокове передлежання плаценти
66. У повторновагітної А. в 36 тижнів з'явились різкі болі внизу живота, рясні кров’янисті виділення з статевих шляхів. Об’єктивно: матка в підвищеному тонусі, визначається вип’ячування та локальна болючість у дна матки. АТ=180/110 мм.рт.ст. Серцебиття плоду 100 ударів за хв. Ваш діагноз?
A *Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
B Передлежання плаценти
C Загроза передчасних пологів
D Низьке розташування плода
E Паталогічний прелімінарний період.
67. До акушерського стаціонару поступила вагітна в терміні 36 тижнів вагітності. Хворіє на хронічну артеріальну гіпертензію. Скарги на головний біль, ниючі болі внизу живота, кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Об’єктивно: АТ-180/100, матка в гіпертонусі, з піхви виділилось до 300 мл темної крові. Серцебиття плоду не вислуховується. Який імовірний діагноз?
A Емболія навколоплідними водами
B Передлежання плаценти
C Загроза передчасних пологів
D Розрив матки
E *Передчасне відшарування плаценти
68. В пологовий будинок доставлена вагітна 20 років із скаргами на болі внизу живота, кров’янисті виділення із статевих шляхів.Термін вагітності 36 тижднів. Стан середньої важкості. АТ 120/80 мм.рт.ст. Серцебиття плоду 140 уд. сек., ритмічне. При проведенні вагінального дослідження, шийка матки сформована, зів закритий. Виділення з вагіни кров’янисті, яскраві, до 200 мл. Голівка плода високо над входом в малий таз. Через передне склепіння піхви визначається тестуватість. Який імовірний діагноз?
А Розрив матки
B Передчасне відшарування плаценти
C * Перед лежання плаценти
D Загроза передчасних пологів
E Аборт в ходу
69. Вагітна доставлена до акушерського стаціонару машиною швидкої допомоги. Бліда, пульс – 112 уд/хв, АТ – 100/60 мм рт ст. Різкий біль по всьому животі протягом години. Вагітність доношена. 2 тижні тому вагітна перебувала в стаціонарі з приводу прееклампсії середнього ступеня тяжкості. При пальпації матка напружена, болюча. Серцебиття плода не вислуховується. Вагінальне дослідження: шийка матки сформована, зовнішнє вічко закрите, виділення слизового характеру. Який найбільш ймовірний діагноз?
A Передлежання плаценти;
B *Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти;
C Загроза розриву матки;
D Прееклампсія середнього ступеня тяжкості;
E Тетанус матки.
70. До пологового будинку поступила вагітна з діагнозом передчасного відшарування нормально розташованої плаценти. Під час операції разом з ретроплацентарною гематомою крововтрата становила 1,3\% маси тіла. Відмічається відсутність згортання крові в рані, генералізована кровоточивість, гематурія. Який найбільш правильний об’єм оперативного втручання?
A Перев'язка маткових судин;
B Надпіхвова ампутація матки з додатками;
C Надпіхвова ампутація матки без додатків;
D *Екстирпація матки без додатків;
E Дефундація матки.
71. Вагітна, 30 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на появу кров'янистих виділень з піхви яскравого кольору при вагітності 32 тижні. Вагітна з підозрінням на передлежання плаценти госпіталізована в стаціонар. Для підтвердження діагнозу можливе проведення внутрішнього дослідження в умовах:
A. *В операційній при її готовності до операції.
B. В оглядовій жіночої консультації.
C. В приймальному відділенні пологового будинку.
D. В пологовій залі з дотриманням всіх правил асептики.
E. Не проводити із-за небезпеки появи профузної кровотечі.
72. Роділля, 29 років, доставлена в акушерський стаціонар із скаргами на кров’янисті виділення із статевих шляхів, які виникли з початком регулярної пологової діяльності. Термін гестації 38 тижнів, перейми по 30-35 сек., через 4-5 хв. Серцебиття плода 150 уд/хв. Внутрішнє акушерське обстеження: шийка матки пом’якшена, вкорочена до 2 см., цервікальний канал відкритий на 2см. Плідний міхур цілий. Визначається край плацентарної тканини. Після амніотомії кровотеча не зменшилась. Загальна крововтрата складає 300 мл. Яка тактика лікаря?
A. Провести токолітичну терапію.
B. Накласти шкірно-головні щипці по Губареву-Іванову.
C. Провести стимуляцію пологової діяльності..
D. Вичікувальна тактика.
Е. *Закінчити пологи шляхом кесарського розтину.
73. Роділля 25 років прибула в пологове відділення з пологовою діяльністю. Вагітність третя, доношена, пологи перші. В анамнезі 2 медаборти. У роділлі виявлені набряки, АТ – 180/100 мм.рт.ст. На висоті однієї із перейм роділля побіліла, Ps 100 уд/хв. Матка в гіпертонусі, асиметрична, напружена, болюча при пальпації. Серцебиття плоду відсутнє. При вагінальному дослідженні: шийка матки сглажена, відкриття 4 см. Плодовий міхур цілий. Помірні кров’янивті виділення. Яке ускладнення
A. Розрив матки.
B. *Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.
C. Передлежання плаценти.
D. Емболія навколоплідними водами.
E. Міхуровий заніс
74. До пологового будинку надiйшла вагiтна зi скаргами на кров’янистi видiлення з статевих шляхiв, якi почалися зненацька, пiд час вiдпочинку. Болю не вiдчуває. Термiн вагiтностi 37 тижнiв. При обстеженнi положення плоду косе, серцебиття приглушене, ритмiчне 136 уд. на хв. При внутрішньому акушерському дослiдженнi (при розгорнутiй операцiйнiй): шийка матки вiдкрита на 3 см, за внутрiшнiм вiчком вiдчувається губчаста тканина. Який дiагноз найбiльш вірогідний діагноз?
A. *Передлежання плаценти
B. Шийкова вагiтнiсть.
C. Передчасне вiдшарування нормально розташованої плаценти.
D. Розрив матки
E. Розрив пуповини
75. Вагiтна, 27 рокiв, в термiнi пологiв, доставлена машиною швидкої допомоги зi скаргами на помiрну кровотечу з статевих шляхiв, бiль в животi, яка виникла 1 годину тому. При дослiдженнi: матка в пiдвищеному тонусi, болюча в областi дна. При УЗД: плацента бiля дна матки, вiзiалiзується ретро-плацентарна гематома розмiрами 6 х 7 см. Серцебиття плода приглушене, 170 уд. за хв. Який діагноз найбiльш імовірний діагноз?
A. Міхуровий занесок.
B. Передлежання плаценти.
C. *Передчасне вiдшарування нормально розташованої плаценти.
D. Розрив матки.
E. Емболiя навколоплiдними водами.
76. Роділля 38 років, поступила з приводу кровотечі зі статевих шляхів, яка з'явилася 2 години тому з початком переймів. Крововтрата 50 мл. Загальний стан задовільний. АТ 120/75 мм рт ст. Піхвове дослідження: шийка матки згладжена, відкриття 4 см. Спереду зліва визначається губчата тканина з нерівною поверхнею. Плідний міхур цілий. Передлежить голівка плода,рухома над входом в малий таз. Після дослідження кровотеча підсилилася. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Розрив варикозно расширених вен піхви.
B. Рак шийки матки
C. Розрив матки
D. *Передлежання плаценти
E. Відшарування нормально розташованої плаценти
77. Вагітна у терміні 35 тижнів скаржиться на постійну біль в животі, кров'яні виділення зі статевих органів. Вагітність перебігала на фоні прееклампсії середнього ступеню. Загальний стан: шкіра бліда, пульс 98 уд/хв, АТ 100/60 мм рт ст. Матка напружена, спостерігається локальна болючість зліва біля дна. Серцебиття плода 160-170 уд/хв, глухе. При піхвовому дослідженні: шийка матки закрита, помірні кров'яні виділення. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Найбільш ймовірний діагноз?
A. Нормальні термінові пологи.
B. Загроза передчасних пологів
C. Передлежання плаценти
D. Почавшийся розрив матки
E. *Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
78. Вагітна в терміні 32 тижні скаржиться на кров'янисті віділення з піхви із згортками, які з'явилися під час випорожнення. Голівка плода біля дна матки. Сердцебиття плода - 140 уд/хв., ритмічне. Пологової діяльності немає. Вагінальне дослідження: шийка матки довжиною 3 см, вічко пропускає палець, за внутрішнім вічком промацується м'якувата тканина, виділення кров'янисті, яскраві, значні. Який найбільш імовірний діагноз?
A. *Передлежання плаценти
B. Низьке прикріплення плаценти
C. Розрив матки
D. Загроза передчасних пологів
E. Відшарування нормально розташованої плаценти
79. Повторнородяча скаржиться на різкий біль в животі, кров’яні виділення, які з’явились під час перейм.. Пульс – 96 уд/хв, АТ – 90/60 мм.рт.ст. Матка в гіпертонусі, болюча. По передній стінці матки визначається пухлиноподібне утворення, розмірами 6х5см, різко болюче. Серцебиття плода 160уд/хв.При піхвовому дослідженні: шийка матки скорочена, відкритя 5см, плідний міхур напружений, передлежить голівка. Виділення кров’янисті, темного кольору, помірні. Яка причина кровотечі?.
A. Розрив матки
В. *Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти
С. Передлежання плаценти
D. Початок пологової діяльності
Е. Емболія навколоплідними водами
80. Повторновагітна, вагітність 30 тижнів, поступила зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів, які з’явились після фізичного навантаження. В анамнезі 2 штучних аборта, останній ускладнився ендометритом. Об’єктивно: АТ-110/60 мм.рт.ст., пульс 82 уд./хв. Матка в нормотонусі, відповідає терміну вагітності, положення плоду-повздовжне, серцебиття – 164 уд./хв. При огляді в дзеркалах: шийка матки не змінена. Із зовнішнього вічка витікає кров в помірній кількості. Через склeпіння пальпується м’яка тканина. Який діагноз найбільш імовірний?
A. Ерозія шийки матки
B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
C. Пізній викидень, що почався
D. *Передлежання плаценти
E. Міхурний занесок
81. Першовагітна 26 років, в терміні 39 тижнів. Перейми по 20 секунд через 8 хвилин. При піхвовому досліджені: шийка матки згладжена, відкриття маткового вічка 2см, яке перекриває губчаста тканина м‘якої консистенції. При піхвовому досліджені почалась кровотеча.. Яка найбільш вирогідна причина її виникнення?
A. Ерозія шийки матки
B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.
C. * Предлежання плаценти.
D. Рак шийки матки.
E. Кровотеча з варікозно розширених вузлів піхви.
82. Вагітна, 22 роки у терміні 37 тижнів, в анамнезі пізній самовільний викидень. Вночі раптово почалася кровотеча із статевих шляхів, до 200 мл. Положення плода поздовжнє, голівка над входом в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд./хв. При вагінальному дослідженні виявлено, що канал шийки матки пропускає 1 поперечний палець, у вічку та на всьому протязі навколо нього через склепіння пальпується губчата тканина. Яка причина кровотечі?
A. Низьке прикріплення плаценти.
B. Загроза передчасних пологів.
C. Передчасне відшарування нормально розміщеної плаценти.
D. *Передлежання плаценти.
E. Ерозія шийки матки.
83. Першовагітна, скаржиться на постійний локальний біль в ділянці дна матки, що виникла з початком пологової діяльності, кров'янисті виділення з статевих шляхів. Сердцебиття плоду приглушенне, 180 уд. за хв. По даним УЗД плацента розташована по передній стінці матки з переходом на дно. При поступленні роділлі в стаціонар діагностована преэклампсія середнього супеня важкості. Яке ускладнення в пологах розвинулось у жінки?
A. Эмболія навколоплідними водами.
B. Загроза розриву матки.
C. Дискоординована пологова діяльність.
D. Розпочавшийся розрив матки.
E. *Передчасне відходження нормально розташованої плаценти
84. У повторновагітної, 25 років, з важкою формою інсулінозалежного діабету при терміні вагітності 32 тижні наступило повне передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. При операція кесарського розтину, встановлена наявність по лівому ребру матки, передній та задній стінках зліва масивних крововиливів. Матка має мармуровий вигляд синюшно-багрового кольору, в черевній порожнині до 200 мл геморагічної рідини. Яке ускладнення виникло внаслідок передчасного відшарування нормально
A. Геморагічний шок.
B. ДВЗ–синдром.
C. *Матка Кувелера.
D. Емболія навколоплодовими водами.
E. Гіпотонія матки.
85. Вагітна, 30 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на появу кров'янистих виділень з піхви яскравого кольору при вагітності 32 тижні. Вагітна з підозрінням на передлежання плаценти госпіталізована в стаціонар. Для підтвердження діагнозу можливе проведення внутрішнього дослідження в умовах:
A. *В операційній при її готовності до операції.
B. В оглядовій жіночої консультації.
C. В приймальному відділенні пологового будинку.
D. В пологовій залі з дотриманням всіх правил асептики.
E. Не проводити із-за небезпеки появи профузної кровотечі.
86. Роділля, 29 років, доставлена в акушерський стаціонар із скаргами на кров’янисті виділення із статевих шляхів, які виникли з початком регулярної пологової діяльності. Термін гестації 38 тижнів, перейми по 30-35 сек., через 4-5 хв., Серцебиття плоду 150 уд/хв.Внутрішнє акушерське обстеження: шийка матки пом’якшена, вкорочена до 2 см., цервікальний канал відкритий на 2см. Плідний міхур цілий. Визначається край плацентарної тканини. Після амніотомії кровотеча не зменшилась. Загальна крововтрата складає 300 мл. Яка тактика лікаря?
A. Накласти шкірно-головні щипці по Губареву-Іванову.
B. *Закінчити пологи шляхом кесарського розтину Накласти шкірно-головні щипці по Губареву-Іванову.
C. Провести стимуляцію пологової діяльності..
D. Вичікувальна тактика.
87. Роділля 25 років прибула в пологове відділення з пологовою діяльністю. Вагітність третя, доношена, пологи перші. В анамнезі 2 медаборти. У роділлі виявлені набряки, АТ – 180/100 мм.рт.ст. На висоті однієї із перейм роділля побіліла, Ps 100 уд/хв. Матка в гіпертонусі, асиметрична, напружена, болюча при пальпації. Серцебиття плоду відсутнє. При вагінальному дослідженні: шийка матки сглажена, відкриття 4 см. Плодовий міхур цілий. Помірні кров’янивті виділення. Яке ускладнення виникло?