Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень адміністративного суду




 

Забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду

Діяльність апеляційної та касаційної інстанцій має важливе значення для виконання завдань суду із захисту прав і охоронюваних законом інтересів громадян та організацій, зміцнення законності й правопорядку, утвердження принципу справедливості, забезпечення розвитку демократії, її мають здійснювати за суворого виконання норм, що регулюють розгляд цивільних, адміністративних, кримінальних, господарських справ у апеляційному та касаційному порядку. Касація - форма перегляду судових рішень, що набрали законної сили, судами касаційної інстанції (вищими спеціалізованими судами, Верховним Судом України).
 Перевіряючи справу, апеляційна та касаційна інстанції у кожному випадку мають з'ясувати: чи повно суд першої інстанції дослідив обставини, що мають значення для справи; чи доведено обставини, які суд визнав встановленими; чи відповідають викладені в рішенні висновки суду обставинам справи; чи не порушено норми матеріального або процесуального права; чи правильно ці норми застосовано. Разом з тим суд касаційної інстанції не може проводити судове слідство.
 Апеляція - форма перегляду постанов суду першої інстанції, що не набрали законної сили, судами вищої інстанції.
 Інститут апеляції не є новим для вітчизняного права. Така система перегляду судових рішень, що не набрали законної сили, існувала ще до 1917р. Але 24 листопада (7 грудня) 1917р.з прийняттям Декрету РНК № 1 «О суде» апеляцію було ліквідовано. Апеляційний суд наділено повноваженням проводити своє судове слідство або обмежитися тими матеріалами, які є у справі, тобто вправі дослідити нові докази, а також ті, які є у справі, і ухвалити нове рішення.

 

42. Обов’язковість судових рішень.
Судове рішення — це правовий (правозастосовний) персоніфікований акт, прийнятий судом на основі нормативно-правового акта, який має ра зовий характер та є обов’язковим до виконання. Рішення адміністративного суду представляють собою імперативний наказ, в якому втілено волю держави щодо даного правовідношення. Імперативна природа таких рішень визначена Конституцією України (ст. 129) та у ст. 14 КАС України “Обов’язковість судових рішень”. Відповідно до цих норм судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді:
– ухвалюється іменем України;
– постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України;
– невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

43. Мова адміністративного судочинства.
Відповідно до ст. 10 Конституції України державною мовою України є українська мова. Стаття 10 Закону України «Про судоустрій України» визначає, що судо чинство в Україні провадиться державною мовою. Застосування інших мов у судочинстві здійснюється у випадках і порядку, визначених законом. Суд вправі, якщо сторони не володіють мовою су дочинства цієї місцевості, вести процес іншою мовою, прийнятною для всіх учасників процесу, постановивши про це відповідну ухвалу. У КАС, як і в інших процесуальних кодексах, одержав своє закріплен ня принцип, згідно з яким судочинство здійснюється державною мовою. Відповідно до ч. 2 ст. 15 КАС особам, що беруть участь у справі і не володіють мовою, якою провадиться судочинство, забезпечується право користуватися у судовому процесі рідною мовою, а також послугами пере кладача за правилами ст. 68 КАС. У випадках, передбачених процесуаль ним законом, це право забезпечується державою. Витрати, пов’язані із залученням перекладача, можуть бути повністю або частково оплачені за рахунок Державного бюджету України в разі звіль нення судом особи від оплати цих витрат або зменшення їх розміру, вихо дячи з її майнового стану. З Державного бюджету України оплачуються також витрати на перекладача, залученого з ініціативи суду.
45. Учасники адміністративного суду: загальна характеристика та класифікація.
Усіх учасників адміністративного процесу (адміністративних проваджень) можна поділити на кілька груп:
1) особи (органи), які розглядають і вирішують адміністративні справи;
2) особи, які обстоюють в адміністративному процесі особисті права та законні інтереси;
3) особи, які представляють та захищають інтереси інших осіб;
4) особи, які сприяють адміністративним провадженням та здійсненню адміністративного судочинства

\





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 438 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2338 - | 2048 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.