Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Листопада 1917 рокуУЦР видала свій III Універсал, в якому проголошувалася утворення Української Народної Республіки (УНР). Але формально УНР не розривала стосунки з Росією.




16 грудня 1917 р. РНК прислала в Київ телеграму з Петрограда підписану Леніним і Троцьким в якій визнавалося УНР, але перед УЦР ставилися вимоги співпраці з радянською Росією. В разі відмови РНК оголошує війну УЦР.

17 грудня 1917 р. РНК в Києві скликало Всеукраїнський з’їзд Рад робітничих і селянських депутатів. Але на з’їзді з 2500 делегатів присутніми були лише 60 більшовиків, решта представники УЦР, які засудили дії РНК. Більшовики переїхали до Харкова. 21 – 25 грудня 1917 р. більшовики провели Перший з’їзд Рад, проголошено Українську радянську республіку, а 25 грудня обрано Центральний Виконавчий Комітет України і перший уряд Народний Секретаріат. До Харкова були стягнуті радянські війська під командуванням Антонова-Овсієнко, які повинні були вести військові дії проти військ Каледіна і здійснити наступ на Київ проти УЦР.

УЦР при обороні Києва могла розраховувати лише на загони вільно козацтва та дивізію під командуванням С. Петлюри. У січні 1918 р. рад. війська чисельністю 30 тис. чол. почали захоплення Лівобережної України. Захоплено Катеринослав, Полтава, Миколаїв, Одеса.

З 24 на 25 січня1918 р. УЦР проголосила свій IV Універсал в якому проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

Але в Києві назрівали повстання проти УЦР. 29 січня 1918 р. Петлюра зумів виставити для оборони Києва під станцією Крути лише 420 учнів військової школи і Допоміжного куреня студентів, які загинули у сутичках з рад. військами. 30 січня 1918 р. Київ був зайнятий військами Муравйова.

7. 9 лютого 1918 року у Брест-Литовську було підписано мирну угоду із Австро-Угорщиною, яка визнавала УНР і зобов’язалась в обмін на продовольство надати військову допомогу УЦР. Була введена 450 тис. німецька армія на територію України. УЦР повернулася в Київ. Але війська Центральної Ради не мали великої кількості військ, тому влада була австро-німецька. Політика УЦР розчарувала усі верстви населення України. Прихильники Росії були незадоволені утворенням УНР, пролетарські верстви вважали УЦР буржуазним урядом, селяни так і не змогли отримати землю, поміщики незадоволені націоналізацією земель.

Австро-німецьке керівництво теж втратило довіру до УЦР, оскільки та не виконувала обіцяних домовленостей про поставки продовольства в Німеччину.

28 квітня 1918 року коли УЦР розробляла конституцію УНР, в зал засідань увійшов німецький загін і розпустив засідання. 29 квітня 1918 року на з’їзді скликаному у Києві Лігою землевласників генерала Скоропадського проголошено Гетьманом.

Основною причиною невдач УЦР була нерозвиненість національно-визвольного руху, а народні маси, які тяжіли до більшовицьких лозунгів УЦР не підтримали. Відмова від армії, відсутність адміністративно-управлінського апарату, політична недосвідченість лідерів привела до фіаско УЦР.

За Гетьманату Скоропадського землі України були розділені на повіти, губернії і волості. Губернські і повітові старости обиралися з числа поміщиків і землевласників. В містах були призначені отамани. Були підтверджені умови Брестського договору, відмінений 8-ми годинний робочий день і відновив приватну власність на землю. Гетьманську владу визнали представництва 12-ти країн світу, 12 червня 1918 року підписаний мирний договір з Радянською Росією.

В освіті були відкриті українські школи, підручники українською мовою, 150 українських гімназій. В жовтні 1918 року в Києві і Камянці-Подільському відкриті університети, відкрито національний архів, національна бібліотека і Українська Академія Наук, президентом якої був академік В.І.Вернадський (1863 – 1945 ).

Гетьман опирався на армію, яка повинна була його підтримати в скрутний момент. Політичні сили, які входили в УЦР не підтримали Скоропадського, а навпаки виступили проти Гетьманського уряду.

Проти Гетьманату виступила опозиція – Український народний державний союз, який очолив В.Винниченко. По Україні пройшли селянські бунти, які очолювали ватажки - місцеві отамани, серед яких яскравою фігурою був Н. Махно.

В жовтні 1918 р. вибухнула революція в Австро-Угорщині, в листопаді революція в Німеччині. Австрійсько-німецькі війська почали відступати з України. 14 листопада 1918 року Скоропадський призначив новий кабінет міністрів, що складався з російських монархістів і проголосив Акт федерації – обєднання України з небільшовицькою Росією. Він хотів закріпитися підтримкою Денікіна і Антанти.

В цей день було проголошено відновлення УНР і уряду – Директорії у складі В.Винниченко – голова, С.Петлюра – отаман, Швець, Андрієвський і Макаренко. Директорія почала похід на Київ з загонами повстанців чисельністю 60 тис. чоловік. На боці Директорії Виступили січові стрільці під командуванням Є.Коновальця і сірожупанна дивізія ще 40 тис. чол. 21 листопада 1918 р. вони оточили Київі 14 грудня 1918 року увійшли до Києва. Директорія оголосила відновлення УНР.

Але в уряді Директорії появилися проблеми розколу на прибічників парламентаризму і прихильників Рад.

 

 

8. 3 січня 1919 р. війська Червоної армії захопили Харків, куди переїхав Радянський уряд і Центральний Комітет Компартії України. 12 січня більшовики захопили Чернігів і почали наступ на Київ.

16 січня 1919 року Директорія оголосила Рад. Росії війну. Восени 1918 року на території Західної Галичини утворилася держава – Західно-Українська Народна Республіка. 9 листопада 1918 року було призначено Генеральний секретаріат на чолі з Костем Левицьким. Протягом 8-місячного існування ЗУНР була державою з 4 млн. населенням, 3 млн. українці. Президентом республіки було обрано Євгена Петрушевича.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 329 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2303 - | 2226 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.