Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тематика індивідуальних завдань




БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ТА ЗАВДАННЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНО-ДОСЛІДНИХ ЗАВДАНЬ

 

для студентів денної форми навчання

галузі знань 0305 «Економіка та підприємництво»

напряму підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»,

6.030509 «Облік і аудит»,

6.030503 «Міжнародна економіка»,

6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

 

освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр»

 

Укладач: к.пед.н. Соболєва С. М.

 

 

Розглянуто та ухвалено

на засіданні кафедри

Протокол від 28.08.2012 № 1

 

Харків

2012 рік

Зміст

 

Мета, зміст та структура індивідуального завдання з дисципліни «Безпека життєдіяльності» ……………………………………………………………….    
Тематика індивідуальних завдань …………………………………………….    
Порядок подання та захисту ІНДЗ……………………………………………..    
Критерії оцінювання індивідуального завдання ……………………………...    
Рекомендована література ……………………………………………………..    

 

 

Мета, зміст та структура індивідуального завдання з дисципліни «Безпека життєдіяльності»

ІНДЗ є видом позааудиторної самостійної роботи студента навчального, навчально-дослідного характеру, що виконується на основі самостійного вивчення частини програмного матеріалу або його систематизації та узагальнення, для практичного застосування. ІНДЗ – це завершена теоретична в межах навчальної програми дисципліни, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, одержаних в процесі лекційних та семінарських охоплює декілька тем або зміст навчального курсу в цілому. ІНДЗ містить елемент пошукової, частково науково-дослідної роботи і виступає чинником залучення студента до науково-дослідної діяльності, може бути використана для підготовки наукових доповідей, написання наукових статей тощо.

Мета індивідуального завдання – поглиблення рівня знань студентів щодо основних понять та категорій з дисципліни; застосування умінь та навичок з методики ідентифікації, класифікації небезпек, визначення заходів і засобів захисту від їх негативного впливу та попередження їх виникнення; планування заходів щодо забезпечення оптимальних умов існування людини, застосування їх у майбутній професійній діяльності та у повсякденному житті.

Особливими вимогами щодо виконання індивідуальних завдань є: науковість, актуальність використаного матеріалу, повнота розкриття теми, логічність, аргументованість, доцільність вживання термінології.

Форма виконання індивідуального завдання: побудова структурно-логічних схем, розробка мультимедійних презентацій (для захисту індивідуального завдання) з проблем безпеки життєдіяльності людини у виробничих умовах, повсякденному житті та в умовах надзвичайних ситуацій.

Теми індивідуальних завдань надаються студентам на початку вивчення дисципліни. Протягом семестру студент працює над виконанням індивідуального завдання, оформлює роботу на аркушах А-4 в друкованій чи рукописній формі.

Основними елементами індивідуального завдання є:

1. Короткий виклад теоретичного матеріалу з обраної теми, що передбачає наведення визначень основних понять та термінів, їх класифікацій, типологій, статистичних матеріалів тощо;

2. Структурно-логічна схема, що відображає основні причини та джерела виникнення небезпек, види їх впливу на людину, засоби захисту від них та методи попередження їх виникнення;

3. Пояснення до структурно-логічної схеми (при наявності умовних позначок та скорочень);

4. Список використаної літератури та інших інформаційних джерел.

Оформлення індивідуального завдання здійснюється відповідно до стандартів оформлення студентських робіт.

ТЕМАТИКА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

1. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію джерел електромагнітного випромінювання, його вплив на людину та засоби захисту від нього.

2. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію сильнодіючих отруйних речовин, їх вплив на людину та засоби захисту.

3. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію джерел іонізуючого випромінювання, його вплив на людину та засоби захисту.

4. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала види, вплив біологічних факторів небезпеки на людину та засоби захисту від них.

5. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела, класифікацію видів впливу електричного струму на людину та засоби захисту.

6. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини виникнення пожеж, види небезпек, що пов’язані з пожежею, засоби та заходи захисту та попередження їх виникнення.

7. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію електричних травм, ступені негативного впливу електричного струму на людину та засоби захисту від нього.

8. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала головні шляхи забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини.

9. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні принципи та засоби захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій.

10. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б показувала класифікацію видів надзвичайних ситуацій, причини їх виникнення та заходи захисту людини у надзвичайних ситуаціях.

11. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини тютюнопаління, наслідки негативного впливу паління на людину, заходи його профілактики.

12. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала види пам’яті людини та засоби її покращення.

13. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні причини та наслідки виникнення політичних небезпек, основні засоби та заходи запобігання їх виникнення.

14. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини наркоманії та розвиток залежності людини від наркотиків, заходи щодо профілактики вживання наркотиків.

15. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела вібрації, її негативний вплив на людину та засоби захисту.

16. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні причини та фактори ризику захворювання на рак.

17. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні причини виникнення, види терористичних актів та їх негативні наслідки.

18. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію основних факторів впливу на здоров’я людини та шляхи його укріплення.

19. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини виникнення екологічних небезпек, їх види, наслідки впливу на людину та оточуюче середовище, засоби і заходи щодо їх попередження.

20. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела та види впливу на свідомість людини, методи маніпуляції нею та засоби захисту від їх негативного впливу.

21. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію джерел небезпеки урбанізованого середовища, видів впливу на людину та захист від нього.

22. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію метеорологічних стихійних лих, їх небезпеку для людини та заходи і засоби захисту від них.

23. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні джерела, негативний вплив на людину ультрафіолетового випромінювання та засоби захисту від нього.

24. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні види потреб людини та їх роль у забезпеченні оптимальних умов життєдіяльності.

25. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала класифікацію аварій та катастроф, пов’язаних із транспортом, основні причини та засоби попередження їх виникнення.

26. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала джерела, негативний вплив шуму на людину та засоби захисту від нього.

27. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини алкоголізму, наслідки впливу на людину алкоголю та методи профілактики вживання алкоголю.

28. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні причини виникнення, наслідки венеричних захворювань та засоби їх профілактики.

29. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала причини та наслідки вживання токсичних речовин.

30. Побудуйте структурно-логічну схему, яка б відображала основні види інфекційних захворювань, причини виникнення, шляхи розповсюдження та впливу на людину, засоби захисту від них та профілактики.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 264 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2253 - | 2077 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.