Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Навести методику розрахунку необхідного обсягу виробничих інвестицій з урахуванням економічної ситуації на ринку і підприємстві.




Масштабність і складність розрахунків на першому етапі залежать від можливих варіантів конкретної економічної ситуації на ринку та на підприємстві: 1) за кількісними га якісними характеристиками попит ринку задовольняється повністю, а відтак немає потреби у збільшенні обсягу виробницт­ва певної продукції на відповідному підприємстві; 2) попит на про­дукцію підприємства постійно зростає, а отже, виробник заінте­ресований у відповідному збільшенні обсягу виробництва з допо­могою введення в дію додаткових виробничих потужностей; 3) має місце різке зменшення попиту ринку на пропоновану для прода­жу продукцію, через що підприємство мусить модернізувати її або терміново організувати виробництво нової, конкурентоспроможної продукції. 1- Необхідний для цієї мети розмір капіталу (гро­шових коштів) обчислюється на підставі інформації про потребу в новому устаткуванні у фізичних одиницях та про реальні ціни на нього. При цьому мають бути враховані вартість монтажу (вста­новлення) нової техніки і капітальний дохід від реалізації машин та інших засобів праці, що вибувають з експлуатації. 2 – за методом попередньо-приблизних розрахунків: Обчислюють необхідну середньорічну величину виробничої потужності підприємства виходячи з очікуваного коефіцієнта її використання в розрахунковому році та виявленого попиту ринку на продукцію; Визначають величину середньорічної виробничої потужності, якої бракує для задоволення ринкового попиту на продукцію; Розраховують абсолютну величину необхідної додаткової ви­робничої потужності підприємства; На підставі питомих капітальних витрат на одиницю приро­сту виробничої потужності визначають за­гальну суму необхідних капітальних вкладень на розрахун­ковий період: 3 – теж саме + капітальні витрати, зв'язані з маркетинговими досліджен­нями і проектуванням нових виробів, які мають за своїми техніко-економічними характеристиками повністю задовольняти вимо­ги покупців.

Ефективність виробничих інвестицій (капіталь­них вкладень) характеризує економічні, соціальні або інші результати і господарську доцільність їхнього здійснення. Основою оцінки доцільності капітальних витрат служить порівнювання вигі­дності того чи того проекту за умови обмеженості капіталу як ресурсу та забезпечення найбільших прибутків через реалізацію найліпшого з кількох варіантів (проектів) інвестицій.

Абсолютна ефективність капітальних витрат показує загальну величину їхньої віддачі на тому чи тому підприємстві. Порівняльна ефективність капітальних вкладень визначається інше тоді, коли є кілька інвестиційних проектів. Коеф економ ефект: для діюч. П-в.;


Що буд.

 

 

Визначення порівняльної ефективності реальних інвестицій, основу якої становить вибір економічно найдоцільнішою проекту капітальних вкладень, здійснюється через обчислення показника гак званих зведених витрат Z за формулою

(8.1)

де Сі— поточні витрати (собівартість) за і-м проектом (варіан­том);

Кі — капітальні вкладення за і-м проектом (варіантом).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 303 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

2456 - | 2270 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.