ПІДСУМКОВИЙ ЗВІТ
Про проходження юридичної практики
В юридичній клініці «Соціальна справедливість» Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана
з “12” січня 2009р. по “30” травня 2009р.
Студентки 3 групи,
5-го курсу юридичного факультету
Фурман В.В.
Керівник від кафедри:
старший викладач
_____________Риндюк В. І.
Керівник від бази практики:
________________ Шкіря А.Ю.
Кількість балів за попереднім оцінюванням
звіту відповідно до встановлених критеріїв
_______________________
до 40 балів (до усного захисту)
Кількість балів, одержаних за усний захист звіту
_______________________
до 10 балів
Підсумкова оцінка за звіт ________________
КИЇВ – 2009
ЗМІСТ
Вступ…………………………………………………………..…………….3
Розділ 1.Усні та письмові консультації………………………….…………....... 6
Розділ 2. Агітаційна діяльність…………………………………………………..8
Розділ 3. Участь у роботі юридичного відділу газети «Урядовий кур’єр»…..13
Висновки…………………………………………………………………...15
Список використаних джерел…...……………….......................................17
Вступ
Відповідно до Наказу „Про направлення на переддипломну практику студентів юридичного факультету, спеціальності 8601 „Правознавство” мене було направлено на проходження переддипломної практики до юридичної клініки „Соціальна справедливість” при юридичному факультеті Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Юридичну клініку “Соціальна справедливість” (далі - Клініка) при Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана (на момент створення – Київський національний економічний університет) було створено у 2002 році, а визначальним кроком у її розвитку став Наказ ректора КНЕУ А.Ф. Павленка № 267 від 23.04.2004 р., згідно з яким юридична клініка стала структурною одиницею юридичного факультету Київського національного економічного університету.
База практики, тобто юридична клініка “Соціальна справедливість”, розміщується в аудиторії № 139 першого корпусу Київського національного економічного університету.
Мета діяльності юридичної клініки згідно з Положенням юридичної клініки “Соціальна справедливість” юридичного факультету КНЕУ затверджене деканом юридичного факультету КНЕУ ім. Вадима Гетьмана Опришком В. Ф. – надавати консультації, юридичну допомогу, консультаційні послуги, отримання клієнтом відповіді на конкретне запитання, що стосується його прав та охоронюваних законом інтересів або пояснення певних положень чинного законодавства України та їх практичного застосування.
За своєю організаційно-правовою структурою Клініка є структурною одиницею при юридичному факультеті Університету і очолюється Керівником Клініки Шкірею Анною Юрієвною. Основні напрямки роботи Клініки на поточний рік визначаються Радою Клініки, яка є колегіальним органом. До складу Ради входять: Керівник, Заступники Керівника, Куратор Клініки, Керівники секцій, особа, відповідальна за проходження студентами переддипломної практики у Клініці, студентський декан та секретар. Збори Ради відбуваються 1 раз на 2 місяці і є обов’язковими для всіх осіб, що входять до складу Ради. В рамках юридичної клініки з числа викладачів створено спеціалізовані секції, діяльність яких допомагає студентам при вирішенні різних правових питань клієнтів клініки.
В роботі юридичної клініки “ Соціальна справедливість ” беруть участь викладачі в кількості 20 осіб, та студенти-консультанти 25 осіб, які проходять переддипломну практику на базі клініки (до роботи в клініці залучаються лише кращі студенти юридичного факультету, які під час навчання продемонстрували високий рівень фахових знань, є комунікабельними та відповідальними).
Студенти 5 курсу, які проходять переддипломну практику, зараховуються до юридичної клініки для проходження практики на підставі наказу (розпорядження) Декана юридичного факультету – Опришка Віталія Федоровича.
Відповідно до Наказу «Про направлення на переддипломну практику студентів юридичного факультету, спеціальності 8601 «Правознавство» моїм керівником від бази практики призначено старшого викладача Риндюк Віру Іванівну. Керівником Юридичної клініки був затверджений графік щоденного чергування консультантів Юридичної клініки, відповідно до якого мій день чергування на усі етапи практики був визначений – з 13:00 до 17:00 в середу та з 9:00 до 13:00 в п’ятницю. Крім того за період практики за дорученням керівника Юридичної клініки “Соціальна справедливість” виконання окремих завдань консультантами виконувались поза місцем розташування бази практики. Такі завдання були зокрема пов’язані з агітаційною та просвітницькою діяльністю.
В юридичній клініці студент займає місце консультанта, що дає йому змогу швидко навчатися та здобувати цінні практичні навички і досвід роботи за фахом. Обов’язки консультантів, а зокрема і мої обов’язки, протягом періоду практики були різноманітними починаючи з агітаційної діяльності та інформуванню людей закінчуючи прийомом громадян, наданням консультацій та письмових відповідей на листи.
Прийом громадян у юридичній клініці, та відповідно, проходження практики студентами, сплановані таким чином, щоб з однієї сторони, задовольнити вимоги найвибагливіших клієнтів, а з іншої, залишити час для успішного написання студентами дипломної роботи. Саме тому, юридична клініка «Соціальна справедливість» працює у дві зміни з 9:00 до 13:00 та з 13:00 до 17:00. Відповідно до зазначеного графіку студенти проходять практику два рази на тиждень у першу з 9:00 до 13:00 та у другу зміну з 13:00 до 17:00. Керівником Юридичної клініки був затверджений графік чергування консультантів Юридичної клініки, відповідно до якого мої дні чергування на усі етапи практики були визначені – середа в другу зміну і п’ятниця в першу зміну. Крім того за період практики за дорученням керівника Юридичної клініки “Соціальна справедливість” виконання окремих завдань консультантами виконувались поза місцем розташування бази практики. Такі завдання були зокрема пов’язані з агітаційною та просвітницькою діяльністю. Практика в Юридичній клініці багато в чому сприяла збору практичного аналітичного матеріалу для написання мною магістерської дипломної роботи на тему «Товариство з обмеженою відповідальністю як суб’єкт цивільних правовідносин».
В цілому хочеться підкреслити, що база практики - Юридичної клініки “Соціальна справедливість” є перспективним місцем здобуття корисного досвіду студентами випускних курсів, які здобувають професію юриста.
РОЗДІЛ 1. АГІТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПІДГОТОВКА