Кафедра програмного забезпечення
Методичні інструкції до виконання курсового проекту з дисципліни
«Засоби інженерії програмного забезпечення»
для студентів спеціальності 7.05010301 «Програмне забезпечення систем», 7.05010302 «Інженерія програмного забезпечення»
ОКР «спеціаліст» усіх форм навчання.
Львів - 2011
Левус Є.В. Методичні інструкції до виконання курсового проекту з дисципліни «Засоби інженерії програмного забезпечення» для студентів спеціальності 7.05010301 «Програмне забезпечення систем», 7.05010302 «Інженерія програмного забезпечення» ОКР «спеціаліст» усіх форм навчання базового напряму 6.050103 «Програмна інженерія».– Львів – 2011. – 5 с.
У методичних інструкціях коротко описуються загальні положення, порядок виконання, правила оформлення, структура тексту курсового проекту.
Для правильного оформлення тексту курсового проекту студенти можуть брати до уваги зразки, які подано у методичних вказівках до оформлення бакалаврської кваліфікаційної роботи, укладені кафедрою програмного забезпечення.
Перелік скорочень
ДП - дипломний проект
КП – курсовий проект
ПЗ – програмне забезпечення
Вступ
Курсовий проект є одним із видів індивідуальних завдань навчально-дослідницького та проектно-конструкторського характеру. Курсовий проект має на меті не лише поглиблення, узагальнення і закріплення знань студентів з навчальних дисциплін, а й застосування їх при вирішенні конкретного фахового завдання і вироблення вміння самостійно працювати з навчальною і науковою літературою, комп’ютерною технікою, використовуючи сучасні інформаційні засоби та технології.
1. Загальні положення.
Курсовий проект пов’язаний з майбутнім дипломним проектом. Як правило, завдання полягає у виконанні та документуванні початкових процесів життєвого циклу розробки програмного забезпечення, яке буде створено у ході виконання ДП. Наприклад, огляд предметної області, аналіз аналогів, виявлення вимог, моделювання функціональних вимог, обґрунтування вибору інструментарію розробки і т.п.
Індивідуальне завдання на КП видає керівник КП/ДП у письмовому вигляді на аркуші А4, де чітко зазначається що має зробити студент під час виконання КП.
Студент має право запропонувати на розгляд керівникові тему ДП. Після узгоджень тема може бути затвердженою, і частина завдання ДП винесена на виконання КП.
Студентові необхідно розробити приблизний графік виконання ДП, де врахувати виконання КП та проходження переддипломної практики як наступного етапу виконання ДП. Графік містить завдання, що виноситься на КП, завдання на переддипломну практику та завдання заключного етапу виконання ДП. Цей графік має бути погоджений з керівником ДП.
КП – це не реферат. Студент самостійно виконує завдання і оформляє отримані результати згідно вимог.
Курсовий проект оцінюється на заліку комісією, до складу якої входять
- керівник КП/ДП,
- куратор КП,
- зав.каф. чи заст. зав.каф.
Порядок виконання
1)Зареєструватися на кафедрі згідно загального розподілу КП/ДП у відповідальної особи.
2) Отримати у керівника ДП завдання на КП.
3) Виконати завдання.
4) Оформити текст КП згідно правил.
5) Захистити КП згідно графіка.
Правила оформлення тексту КП.
Обсяг 20-30 стор. Шрифт 14 пт, інтервал 1,5. Сторінки нумеруються. Розділи починаються з нових сторінок. Рисунки та таблиці нумеруються згідно розділу КП та мають чіткі назви.
Структура тексту КП
Текст КП складається з таких частин:
1. Титульний аркуш
2. Зміст
3. Завдання на КП
4. План виконання ДП.
5. Основна частина
6. Висновки
7. Література
8. Додатки (за потреби).
На титульному аркуші, крім обов’язкових компонент, необхідно вказати назву дисципліни, тему КП (як правило частина теми ДП), прізвища керівника ДП і куратора КП.
Зміст містить назви усіх необхідних структурних частин з номерами сторінок.
Завдання на КП підписується керівником ДП.
План виконання ДП є приблизним і дає уявлення студентові про майбутні етапи, зв’язок між ними, складність та обсяг їх виконання.
Основна частина має бути поділена на окремі розділи та підрозділи з чіткими назвами. Необхідно по тексту КП робити посилання на використані інформаційні джерела.
У висновках зазначається, що було зроблено і які результати отримано. Також обов’язково тут формулюється наступна частина завдання ДП, яка має бути виконана під час переддипломної практики.
Список література містить 6-10 пунктів. Оформляється список згідно державного стандарту.
Додатки не є обов’язковими компонентами. Додаткам дається назва – велика літера українського алфавіту та після крапки - словосполучення, що відображає їх зміст. У додатках розміщують рисунки, таблиці, схеми, що мають розмір не менше 1 стор. та тексти програм.
Навчальне видання
Кафедра програмного забезпечення
Методичні інструкції до виконання курсового проекту з дисципліни
«Засоби інженерії програмного забезпечення»
Укладач Левус Євгенія Василівна