Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Частина2. Камеральна обробка матеріалів технічного нівелювання траси. Побудова поздовжнього профілю




1. Загальні положення

 

Основною задачею геодезичних робіт при вишукуваннях і проектуванні споруд лінійного типу є визначення на місцевості положення вісі споруди як у плані, так і по висоті.

При польовому трасуванні вздовж вісі по всій довжині траси розбивають пікетаж, де відкладають відрізки довжиною 100 м, вимірюючи їх у прямому та оберненому напрямках. Кінці відрізків на місцевості закріплюють кілочками, що є пікетами. Початок траси позначають ПКО.

Крім пікетів вздовж вісі закріплюють “плюсові” точки перегину, де ухил змінює знак на протилежний. Позначають “плюсові” точки номером попереднього пікету плюс відстань від нього, яка виражена у метрах (ПК1+22).

Для характеристики ділянки місцевості у напрямку, який перпендикулярний вісі траси, розбивають поперечники. Їх крайні точки також закріплюють на місцевості. Позначають поперечники черговим номером з вказівкою місцеположення точки поперечника і відстань від вісі, яка виражена в метрах.

При розбивці пікетажу вздовж вісі траси ведуть пікетажний журнал (рис.1.1), де положення траси показано прямою лінією, на якій відображені пікети, початкові і кінцеві репери, поперечники і вершини кутів повороту траси стрілкою в залежності від направлення, а також елементи ситуації.

В пікетажному журналі також розраховують значення елементів кругових кривих та їх позначення з виконанням контролю.

 

1. Методика побудови поздовжнього профілю

 

2.1. Розрахунок елементів кривих

 

В місцях повороту траси окремі її ділянки повинні сполучатися кривими заданого радіусу. Розбивка кругової кривої виконується в головних її точках: початок кривої (НК), середина кривої (СК) та кінець кривої (КК) (рис. 2.1).

Вихідними даними для розбивки кругової кривої є радіус та кут повороту траси – це кут між продовженнями направлень вісі траси

θ = 180˚ - β. (2.1)

 

 

Рис. 1.1. Зразок оформлення пікетажного журналу

 

Рис. 2.1. Схема визначення положення головних точок кривої та

розрахунку елементів кривої.

 

Перед початку польових робіт розраховують такі елементи кривої (див. рис. 2.1); Т – тангенс, К – довжина кривої, Б – бісектриса, Д – домір – це довжина на яку необхідно перенести кожний послідовний пікет за вершиною кута повороту, в зв`язку з тим, що довжина кривої завжди менше сумарної довжини ламаної лінії. Розрахунок елементів ведуть за такими виразами;

, (2.2)

, (2.3)

(2.4)

. (2.5)

Після виносу осі траси в натуру виконують технічне нівелювання згідно програми і вимогам. При цьому пікети нівелюють як зв`язуючі точки, а “плюсові” та точки поперечників як проміжні.

 

2.2. Обробка результатів та побудова профілів

 

Камеральну обробку результатів технічного нівелювання виконують за методикою, що викладена в практичної роботі № 4.

Побудову профілів за результатами нівелювання виконують на масштабно-координатному папері за даними пікетажного журналу та журналу нівелювання в двох масштабах – вертикальному і горизонтальному.

Поздовжній профіль будують на основі профільної сітки. Роботу починають з проведення лінії умовного горизонту з таким розрахунком, щоб найнижча точка майбутнього профілю не опускалась нижче, аніж на 4 см від цієї лінії. Під лінією умовного горизонту будують профільну сітку (рис.3.1).

Рис. 2.2. Побудова профільної сітки.

 

Заповнення профільної сітки починають з графи 6 куди заносять відстань в цілих метрах між пікетами і плюсовими точками в горизонтальному масштабі побудови.

В графу 5 напроти відповідних перпендикулярів з польового журналу нівелювання виписують відмітки землі вздовж осі траси, що округлені до 0,01 м.

В графі 1 за даними пікетажного журналу будують план траси у вигляді прямої лінії з вказівкою вершин кутів повороту траси, направленням та чисельним значенням кутів повороту. Тут також вказують ситуацію.

В графі 2 указують ґрунти вздовж осі траси.

В графі 7 будують криві, відкладаючи у масштабі побудови пікетні позначення початку і кінця кривих.

ПК НК = ПК ВУ – Т, (2.6)

ПК КК = ПК ВУ + Т. (2.7)

Знайдені значення НК и КК відкладають у графі 7, опускаючи перпендикуляр під відповідним пікетом довжиною 15 мм.

Криву зображують умовним знаком висотою 5 мм: опуклістю доверху, коли кут повороту правий; опуклістю донизу, коли кут повороту лівий.

У середині або біля умовного позначення виписують значення елементів кривої.

Вище лінії УГ на відповідних перпендикулярах відкладають у вертикальному масштабі побудови відрізки, які дорівнюють різниці фактичних відміток землі і відмітки лінії УГ. З’єднують знайдені точки прямими лініями і отримують профіль.

Поперечний профіль будують по лінії поперечника в одному масштабі.

 

3.Проектування на профілі

 

Проектування на профілі полягає в нанесенні проектної (червоної) лінії, керуючись обчисленими значеннями проектних ухилів і відміток конкретно для даної споруди.

Проектну лінію наносять по ділянках, визначаючи у межах її проекції ухили

, (4.1)

де h – перевищення між кінцевими точками на даній ділянці; d 0 – довжина ділянки.

Знайдене значення проектних ухилів заносять у графу 3 над лінією, яка проведена в залежності від знака ухилу.

Далі обчислюють проектні відмітки послідовно, починаючи від початкової

(4.2)

Проектні відмітки записують у графу 4 червоними чорнилами. Потім обчислюють робочі відмітки

h p = H np – H ф, (4.3)

де H np , H ф відповідної проектна і фактична відмітки.

Робочі відмітки виписують на профіль синім кольором: для насипу – над проектною лінією; для виїмки – під проектною лінією.

 

Завдання:

- за даними журналу нівелювання побудувати поздовжній профіль траси каналу зрощувальної системи. При цьому прийняти: кут повороту траси θ, який дорівнює дирекційному кута а РГР № 1, пікетне позначення вершини кутів повороту кутів співпадає з пікетним позначенням «плюсових» точок згідно варіанту; радіус кривої R за номером списку групи, збільшеним в 10 разів;

- провести проектну лінію виходячи з мінімального об`єму земляних робіт, призначавши самостійно.

Частина №1 і №2 складають РГР №2.

 


Додаток А

 


 


 

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 486 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2243 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.