Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


А—горизонтальний абсорбер з дисковою мішалкою; б—колонний абсорбер безперервної дії.




 

Одержання етанолу

 

Донедавна виробництво етанолу ґрунтувалося на харчовій сировині – бродіння крохмалю з деяких зернових культур і картоплі за допомогою ферментів, що виробляються дріжджовими грибками. Цей спосіб зберігся й дотепер, але він пов'язаний з більшими витратами харчової сировини і не може задовольнити промисловість. Інший метод, також заснований на переробці рослинної сировини, полягає в гідролізі деревини (гідролізний спирт). Деревина містить до 50 % целюлози, і при її гідролізі водою в присутності сірчаної кислоти утворюється глюкоза, що здатна до подальшого спиртового бродіння:

Синтетичний етанол одержують гідратацією етилену. Свіжий і рециркулюючий етилен стискають до 8 МПа в компресорі 1 і циркуляційному компресорі 2, змішують із рециркулюючим водним конденсатом і нагрівають у теплообміннику 4 гарячими реакційними газами (мал. 2). Потім суміш додатково нагрівають до 280–330 °С у трубчастій печі 3 і подають у реактор 5. Реакційні гази містять пари фосфорної кислоти і їх насамперед нейтралізують, впорскуючи водний розчин NaOH. Фосфати, що утворюються, відокремлюють у солевідокремлювачі 6. Тепло газів утилізують у теплообміннику 4, і після додаткового охолодження у водяному холодильнику 7 розділяють рідку і газову фази в сепараторі високого тиску 8. Гази ще містять пари спирту, які вловлюють водою в абсорбері 9. Очищений від спирту газ рециркулюють за допомогою компресора 2, проте частину його скидають у лінію паливного газу, щоб уникнути надмірного нагромадження інертних домішок. Водний конденсат після сепаратора 8 і рідину з абсорбера 9 дроселюють і у сепараторі низького тиску 10 відокремлюють від розчинених газів, які використовують як паливо Із сепаратора 10 витікає 15 %-й водний розчин етанолу, що містить диетиловий етер, ацетальдегід і низькомолекулярні полімери етилену. Цей розчин піддають ректифікації в колонах 11 та 12. У першій відганяють найбільш леткі диетиловий етер і ацетальдегід, а в другій – етанол (у вигляді азеотропної суміші, що містить 95 % спирту і 5 % води), причому обігрів здійснюють гострою парою. У кубі колони 12 залишається вода, яку очищують на йонообмінній установці 13 від солей і повертають на змішування з етиленом та гідратацію, організовуючи замкнутий водооборот технологічної води.

 

 


 

Мал. 3. Технологічна схема одержання етанолу:

1, 2) компресори; 3) трубчаста піч; 4) теплообмінник; 5) реактор; 6) солевідокремлювач; 7) холодильник;

8, 10) сепаратори; 9) абсорбер; 11) колона відгонки легкої фракції; 12) колона відгонки етанолу;





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 673 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2316 - | 2272 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.