Водокористувачі, що використовують меліоровані землі зобов'язані:
Утримувати в технічно справному стані зрошувальну та колекторно- дренажну мережу, ГТС та інші об'єкти інженерної інфраструктури зрошувальної системи, що перебуває у їх користуванні або власності.
Дотримуватись при організації території останнього проекту землеустрою.
Виконувати вимоги експлуатаційної служби з технічної експлуатації зрошувальної і колекторно-дренажної мережі та інших гідротехнічних споруд внутрішньогосподарчої системи відповідно до технологічних вимог щодо забору та використання води.
Своєчасно розробляти та подавати на погодження УВГ пропозиції до зведеного плану, графіку водокористування.
Впроваджувати сучасні засоби поливу та ефективно використовувати отриману воду.
Додержуватись встановлених правил, норм і планів, графіків подачі води.
Здійснювати облік забору та використання води, вести контроль якості, кількості скинутих у водні об'єкти скидних вод.
Своєчасно планувати збори за спеціальне використання води, що забирається на зрошення та здійснювати платежі за послуги пов'язані з подачею води.
Вживати заходи по зменшенню втрат води на фільтрацію на внутрішньогосподарській мережі, а також для запобігання непередбачуваних технологією водоподачі та проектними рішеннями скидів води.
Сприяти збереженню всіх елементів як міжгосподарської так і внутрішньогосподарської мережі, що розміщені в межах території і межах землекористувачів.
Утримувати в належному стані прибережні захисні смуги.
Раціонально та ефективно використовувати меліоровані землі, не допускаючи їх засолення та заболочення, запобігати погіршенню екологічного стану меліорованих земель, підвищувати їх родючість.
Здійснювати заходи щодо запобігання забруднення водних об'єктів та ґрунтів.
Вчасно інформувати УВГ про аварійні ситуації на системі та здійснювати невідкладні роботи по ліквідації аварій на зрошуваній колекторно-дренажній мережі та інших об'єктах що перебувають у їх користуванні або власності.
Своєчасно повідомляти УВГ про зміну власника чи користувача земельної ділянки у випадку, якщо з попереднім користувачем або власником був укладений договір на технічне обслуговування або договір на подачу води.
Водокористувачам забороняється самовільно, з порушенням правил технічної експлуатації здійснювати регулювання рівнів води та витрат в точках водовиділу, а також створювати тимчасові перемички або ж встановлювати пересувні НС чи інші водозабірні споруди.
Водокористувачі мають право:
Одержувати і використовувати воду в обсязі і в терміни передбачені договорами і встановленні водокористуванням.
Отримувати від УВГ інформацію про якість води у джерелі зрошення.
З'ясовувати для окремих водокористувачів об'єм водозабору у точках водовиділу в межах загального об'єму води передбаченого погодженим планом, графіком водокористування.
Відмовлятись з об'єктивних причин від прийому всієї кількості або частини води, що подається за договором, повідомивши відділ водокористування УВГ не пізніше ніж за 2-3 дні до встановленого терміну подачі її у внутрішньогосподарську меліоративну мережу.
Передавати експлуатаційній службі УВГ згідно з укладеними договорами цілком або частково виконання робіт пов'язаних з ремонтом зрошувальної та колекторно-дренажної мережі, ГТС що перебувають у їх власності.
Брати участь у прийнятті в експлуатацію зрошувальних систем, меліоративної мережі, каналів трубопроводів і споруд на них та інших роботах, які виконуються у межах їх землекористування.