Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Лікарський контроль і самоконтроль людей, які займаються фізичними вправами, спортом і туризмом




План вивчення теми

1. Визначення стану здоров’я.

2. Методи самоконтролю. Суб’єктивні методи.

3. Об’єктивні методи.

4. Завдання, зміст, організація, форми і методи лікарського контролю.

 

Рекомендована література:

1. Апанасенко Г. Л. Эволюция биоэнергетики и здоровья человека / Г. Л. Апанасенко. — СПб.: МГП «Петрополис», 1992. – 124 с.

2. Булич Э. Г. Здоровье человека / Э. Г. Булич, И. Муравов. – К.: Олимп, л-ра, 2003. – 424 с.

3. Иващенко Л. Я. Программирование занятий оздоровительным фитнесом / Л. Я. Иващенко, А. Л. Благий, Ю. А. Усачев. – К.: Науковий світ, 2008. – 198 с.

4. Круцевич Т. Ю. Основи теорії адаптації та закономірності її використання у фізичному вихованні / Т. Ю. Круцевич, В. М. Платонов // Теорія і методика фізичного виховання; за ред. Т. Ю. Круцевич. – К.: Олімп, л-ра, 2008. – Т. 1. – С. 127 – 150.

5. Фомин H. А. Физиологические основы двигательной активности / Н. А. Фомин, Ю. Н. Вавилов. – М.: Физкультура и спорт, 1991. – 224 с.

6. Паффенбаргер Р. С. Здоровый образ жизни / Р. С. Паффенбаргер, Э. Ольсен. – К.: Олимп, л-ра, 1999. – 320 с.

7. Яковлев Н. Н. Биохимия спорта / H. Н. Яковлев. – М.: Физкультура и спорт, 1974. – 228 с.

 

 

1. Визначення стану здоров’я

 

Здоров’я – це цінність, і притому єдина, заряди якої дійсно варто не тільки не шкодувати часу, сил, праці й всяких благ, але й пожертвувати заради нього частинкою самого життя, оскільки життя без нього стає нестерпним і принизливим. М. Монтень.

Забезпечення високих темпів розвитку нашого суспільства потребує від кожної людини максимальних i творчих зусиль. Щоб це було можливе, людина приймає кардинальні заходи, спрямовані на поліпшення умов праці та побуту. Ведеться активна робота із закріплення здорового способу життя й організації змістовного дозвілля людей. У фізичній культурі велике значення приділяється формуванню всебічно i гармонійно розвинутої особистості як способу зміцнення здоров’я, підвищення працездатності.

За останці роки істотно зросла матеріальна база для занять фізичною культурою i спортом, постійно збільшується число тих, хто займається фізичною культурою самостійно. Раціонально побудовані заняття дозволяють людині підвищувати свої функціональні можливості, зміцнювати здоров’я, керувати своїм самопочуттям i настроєм. У результаті в людини не тільки підвищується продуктивність праці, розумова працездатність, але i помітно поліпшуються його взаємини з оточуючими.

У цій лекції іде мова про те, як зберегти i зміцнити здоров’я. Обговорюються питання самоконтролю фізкультурника. Його призначення – допомогти вести спостереження за станом свого здоров’я, працездатністю, навчитися контролювати відповідну реакцію організму на pyxoвi навантаження, використовуючи для цього прості й доступні тести i показники (з деякими з них читачі вже знайомі). Реєстрація їх не складна, а отримана інформація, виявиться дуже корисною для оцінки впливу занять фізкультурою на організм i для своєчасної корекції навантаження.

Систематичні самоспостереження привчать вас вдумливо відноситись до тренувань, свого способу життя, найбільш раціонально, з більшим ефектом використовувати фізичну культуру для збереження і зміцнення здоров’я, підвищення працездатності.

Фізичний стан, тобто готовність до виконання м’язової діяльності, характеризується станом здоров’я людини, його статурою, функціональними можливостями організму, фізичною підготовленістю. Усі ці показники починають серйозно цікавити кожного з вас уже на тому етапі фізичної підготовки, коли переборені труднощі початкового періоду занять i ви втяглися в тренування. Тепер хочеться побачити успіхи, оцінити невдачі, уточнити методику занять.

Якщо ви прийдете в групу, то інструктор фізкультури в першу чергу попросить від вас довідку – дозвіл займатися даним видом фізичної активності, а от тi, хто приступає до самостійного заняття, часто візит до лікаря відкладають «на потім». Однак відвідування лікаря дуже бажане для усіх. Нехай це буде терапевт поліклініки i його висновок виявиться самим загальним (не в кожного є можливість проконсультуватися в лікарська - фізкультурному диспансері), але він значною мipою захистить вас від грубих помилок, i зв’язаних з ними неприємних наслідків для здоров’я. Бесіда із самим собою

З чого починається вивчення себе? З анамнезу. За спеціальною термінологію «анамнез» (від греч. anamnesis – спогад) – це медична біографія пацієнта. З розповіді про стан здоров’я людини та звертання до лікаря i з’ясування скарг починається прийом як у терапевта, так i в будь-якого фахівця. Правильно зібраний і зафіксований анамнез поряд з даними зовнішнього огляду допоможе орієнтовно оцінити свій фізичний стан. У майбутньому ви неодноразово будете звертатися до щоденника самоконтролю, доповнювати записаний анамнез і результати зовнішнього огляду новими даними.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 444 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2305 - | 2069 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.