Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.




УРОК № 15

Тема. Вчимося виправляти помилки.

Мета. Усвідомити, що помилятися властиво кожній людині; на прикладах з Біблії та життя з’ясувати, що виправлення помилки допомагає нам набратися мудрості і розуму; плекати слухняність до батьків і вчителів як спосіб уникнення помилок; свідомо оцінювати життя, щоб мати силу волі виправляти помилки.

Біблійна історія. Притча про блудного сина (Лк. 15: 11 – 32); Благовіщення (Лк 1.26)

Ключовий вірш: «… брати мої це ті, що слухають слово Боже і його виконують» (Лк 8:21).

Навчальні засоби. Ілюстрації «Благовіщення», «Блудний син», «Дім на скелі», магнітофонний запис пісні «Два брати».

.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Мотивація молитви.

Помолимося за те, щоб Бог нас не покидав ніколи, особливо в часі небезпеки і спокус.

3. Молитва «Отче наш»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Колективне визначення теми учнями шляхом гри.

Кожен витягує з конверта окремі слова, і всі складають тему.

1. Формулювання вчителем мети уроку.

ІІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» (на основі запису на дошці).

· Що таке помилка?

2. З’ясування на основі гри «Роби і слухай»тези, що помилятися є властивим кожній людині й помилки припуститися досить легко.

Наприклад, учитель каже: «Підніміть руку», а показує підняту ногу, говорить: «Доторкніться до вуха», а доторкається до носа; пропонує присісти, а сам нахиляються тощо.

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. Фронтальна бесіда про те, чи помилялися учні

· під час контрольної роботи;

· у відповіді з певного предмета;

· при складанні конструктора;

· у поведінці з друзями, батьками;

· у вчинках.

2. Самостійні висновки учнів.

3. Коментар учителя.

Помилка властива людині, вона може бути ненавмисна, але завжди має поганий наслідок для нас.

4. Розповідь-повторення про мудрого чоловіка, що збудував дім на скелі з використанням ілюстрацій «Дім на скелі», «Дім на піску».

5. Читання в ролях знайомих вже учням «Казки про гусей-лебедів», історії «Помилка сестри – втрата брата», ілюстрування учнями останньої.

6. Проблемне запитання.

· Чому помилилася сестра? (Тому, що не послухалася батьків.)

V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.

1. Молитва перед читанням Біблії.

2. Робота зі Святим Письмом – читання притчі про блудного сина.

3. Висловлення учнями вражень від прчитаного.

4. Фронтальна бесіда за змістом притчі.

· Що би сталося з хлопцем, якби він не повернувся до батька?

· Чи був би він щасливим після повернення?

· Чи варто слухатись порад старших, вчителів, наставників?

· Чи потрібно виправляти помилки?

· Чи станемо ми мудрішими після виправлення помилок?

5. Коментарі вчителя стосовно того, що проблема, яка сталася з блудним сином, – це наслідок його дій та помилок.

6. Наведення прикладу з життя Пресвятої Марії, зокрема її вміння слухати і як наслідок уникнення помилок і велику заслугу в Бога.

VІ. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

1. Гра «Уникнеш помилки – здобудеш скарб, але для цього треба слухатися порад старших».

Захований гостинець, дитина розшукує не сама, а під керівництвом вчителя наприклад: йди прямо, зупинись, повернись направо, йди 3 кроки, присядь – побачиш гостинець.

2. Етичний практикум «Як визнати і виправити власні помилки?» – підготовка у групах інсценізацій рикладів із свого життя; висновки керівника групи робить про суть помилок і небезпеки непослуху.

VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

1. Заключне слово вчителя.

Що ж робити коли припустилися помилки? Виправити її. Коли ми неправильно напишемо слово, ми його виправимо чи замалюємо? А що робити із сказаним, зробленим?

Треба покаятися, більше так не робити, перепросити людину, а найперше – Бога. Тому й часто ми готуємося до сповіді у церкві.

2. Спільна праця над собою.

Передаємо запалену свічку і кожен каже: «Прости мені, Боже, мій непослух батькам, насмішку над товаришем, скупість, злість, бійку, жадібність…»

VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Вивчити 5 умов доброї сповіді;

Зробити ілюстрацію «Помилки, які я побачив (-ла)»

ІХ. Підсумкова частина.

1. Виконання пісня «Два брати» під магнітофонний запис.

2. Оцінювання роботи учнів.

3. Мотивація молитви.

Помолимося на знак подяки за всі дари Божі і Його любов до нас, неслухняних Його дітей.

4. Молитва.

Господи, мій Боже, я люблю Тебе цілим серцем, я дуже жалую за всі мої гріхи. Прошу прости мені. Допоможи мені поправитись. Допоможи мені завжди бути близько тебе. Амінь.

Підготувала Ганна Ковальчук

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 411 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

4422 - | 4174 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.