Завдання
1.Розкрийте компоненти оперативної пам'яті:
«Оперативна пам'ять 4Gb PC3-10600 1333MHz DDR3 DIMM».
2. Нехай ємність жорсткого диска становить 137 438 953 472 байта. Переведіть це значення в гігабайти.
Практична робота №5
Тема: Пам’ять комп’ютера. Внутрішня й зовнішня пам’ять комп’ютера. Оперативна пам’ять комп’ютера. Зовнішні запам’ятовуючі пристрої.
Хід роботи
1. Внутрішня пам'ять комп'ютера.
У пам'яті комп'ютера зберігаються програми й оброблювана інформація.
Основними характеристиками різних типів і пристроїв пам'яті є їхні обсяг і швидкодія.
Постійна пам’ять (ПЗП або ROM – англ. Read Only Memory — пам’ять тільки для читання) — швидкодіюча енергонезалежна пам’ять, призначена для зберігання інформації, що не змінюється під час виконання програм. Ця пам’ять невелика за ємністю (кілька сотень кілобайтів) і містить програму тестування пристроїв комп’ютера при ввімкненні – POST (англ. Power-On Self Test — самоперевірка при ввімкненні енергії) та базову систему введення-виведення – BIOS (англ. Basic Input/Output System).
Оперативна пам’ять (ОЗП – оперативний запам’ятовуючий пристрій, або RAM – Random Access Memory — пам’ять із довільним доступом) – швидкодіюча пам’ять, призначена для запису, зберігання та читання інформації у процесі її обробки. Вона розміщена на системній платі і розділена на окремі комірки, кожна з яких має унікальне ім’я (адресу). Процесор у будь-який момент часу може звернутися до будь-якої комірки оперативної пам’яті для зчитування або запису даних.
Кеш-памьять.
Для підвищення швидкості обміну даними між процесором і оперативною пам’яттю використовують кеш-пам’ять (англ. cache memory – пам’ять про запас). У ній робиться своєрідний запас даних, до яких може звернутися процесор під час подальшої роботи.
Зовнішня пам'ять (ВЗП) призначена для тривалого зберігання програм і даних, і цілісність її вмісту не залежить від того, включений або вимкнений комп'ютер.
До складу зовнішньої пам'яті комп'ютера входять: накопичувачі на жорстких магнітних дисках; накопичувачі на гнучких магнітних дисках; накопичувачі на компакт-дисках; накопичувачі на магнітооптичних компакт-дисках; накопичувачі на магнітній стрічці (стримери), флеш і ін.
2.
3. Будова оперативної пам'яті.
Контрольні запитання
1. З якою метою пам'ять комп'ютера поділяється на внутрішню і зовнішню?
Память пк розделена для бытродействия. Важную информацию которая требует вычислений в реальном времени обробатывает внутрення память (кеш процесора и оперативная память) информация обычного вида которая нужна для хранения использует и обрабатывает внешняя память (винчестер)
2.Можна зчитати з диска окремо взятий байт? Як його отримати?
С жесткого диска да. получить его можно специальным ПО Acronis Disk Director
3. Як працює механізм віртуальної пам'яті?
DAEMON Tools — программа-эмулятор CD/DVD-дисководов. Создает программным способом виртуальные дисководы, которые воспринимаются компьютером так, как если бы они действительно были на нём установлены. Это позволяет использовать образы CD-/DVD-дисков так, как будто они записаны на физическом оптическом диске, находящемся в реальном CD-ROM’e
4.Які характеристики використовуються для пам'яті? В яких одиницях вони вимірюються?.
1 объем памяти (в современых плашках в гигах)
2 тип памяти (премеры DDR1-4
3 напряжение питания в ватах
4 частота памяти в герцах
5 пропускная способность в мб/с
5.Яка характеристика використовується тільки для зовнішньої пам'яті?
1Емкость накопителя (в современых винчестерах в терабайтах)
2 интерфейс (премер sata1-3)
3Скорость вращения шпинделя обороты в минуту
4Скорость передачи данных
5Максимальный уровень шума
Завдання
1.Розкрийте компоненти оперативноїпам'яті: «Оперативна пам'ять 4Gb 1333MHz PC3-10600 DDR3 DIMM».
Гига памяти
семейство оперативной памяти
2. Нехай ємність жорсткого диска становить 137 438 953 472 байта. Переведіть це значення в гігабайти.
Гигабайт памяти