Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Піший перехід до спорткомплексу № 4




Мета: Вдосконалювати вміння шикуватися в шеренгу, ходити парами. Вправляти у різних видах ходьби та бігу: зі зміною темпу, напрямку руху, обертаючись на місці.

Закріплювати вміння ходити по бордюру, дотримуючись рівноваги, та кида­ти м'яч угору і ловити його обома руками. Закріпити знання про ознаки зими та вміння розрізняти дерева за кольором стовбура (береза, горобина, клен).

Розвивати спостережливість, кмітливість, рівновагу, вміння діяти за вказівкою вихователя.

Виховувати дружні стосунки між дітьми.

 

      Висновки
ВІВТОРОК, 04січня Ранок Бесіда: на тему «Ой весела в нас зима». Уточнити знання дітей про зиму, зимові явища в природі. Виховувати естетичні почуття. Складання творчих розповідей «Як я зустрічав Новий рік» - розвивати творчість, естетичне сприймання навколишнього Д/г «В музеї зими» - удосконалювати зорову пам'ять, розвивати логічне мислення, інтерес до живопису. Р/г «Заморожу» - вчити колективно гратись, розвивати швидкість. Р/г «Мороз і ніч» - познайомити з новою грою. Праця: вчити слідкувати за своєю зовнішністю, усувати безлад.  
Заняття 1. Малювання (за задумом) Тема: Ми зустрічаємо Новорічне свято. Мета: Закріплювати вміння малювання виразної фігури у контрастному костюмі – у русі та з передаванням міміки (посмішки). Закріпити технічні прийоми малювання фарбами. Розвивати уміння доводити розпочату справу до кінця, естетичні почуття. Виховувати дружні стосунки, вміння працювати в невеликому колективі.  
Прогулянка Спостереження за погодою з метою закріплення поняття «зима», «снігопад», «хуртовина», «мороз». Закріпити вміння утворювати з іменників прикметники (мороз – морозна). Розвивати спостережливість Пояснити значення прислів’я «Січень наступає – мороз людей обнімає»(розвивати мислення, повагу до народної творчості). Д/г «Ланцюжок зимових слів» продовжувати вчити визначати перший і останній звук у слові. Р/г «Спіймай сніжинку» - вправляти в бігу, розвивати логічне мислення (вчити вибирати найкоротший шлях). Р/г «В коло» - вправляти в стрибках на двох ногах в колоиховувати дружні стосунки під час гри.    
ІІ половина дня Мовленнєві хвилинки. Тема. Заучування на пам’ять твору «Колядки» Катерини Перелісної Мета: заохочувати дітей до запам’ятовування віршованих текстів, та виразного читання. Розширювати знання дітей про українські обрядові зимові свята. Розвивати акторські задатки. Виховувати інтерес до поетичних творів; виховувати повагу до народних звичаїв, до малих фольклорних формД/вправа «Впізнай за описом» (карнавальні костюми) – розвивати уяву, спостережливість. Читання віршів П. Воронька «Дід Мороз несе мішок», К. Перелісної «Для потішечки» - розвивати емоційне сприймання художніх творів. Р/г «Кіт та миші» - вчити придумувати нові правила гри, вправляти в бігу. р/г Хитра лисиця (біг) р/г Знайди свій будиночок (ходьба, орієнтування у просторі) Доручити дітям прибрати в іграшковому куточку іграшки, виховувати бережне ставлення до іграшок.    
      Висновки
СЕРЕДА, 05січня     Ранок Читання вірша Р. Болюха «Сипле сніг». Питання до дітей: ·Як називається явище коли падає сніг? ·Як сніжинки кружляють у повітрі? ·Кому зима одягла білі шуби і капелюхи? ·Де поховані стежки? ·Чому птахам важко взимку? ·Які птахи зимують у нас взимку? ·Чи треба оберігати пташок? ·Яку користь вони приносять? ТРВЗ Міркування: «Чому зима весела і сумна» - заохочувати творчість дитини, підтримувати ініціативу. Малювання дітей у зимовому одязі (фломастерами) – розвивати творчість дітей, естетичний смак. Д/г «Летять сніжинки» - вчити виділяти звуки [c], [c’] в словах, розвивати мовне дихання, виховувати бажання діяти разом. Р/г Подоляночка(ходьба по колу). Інд.робота: Вправляти в чіткій вимові слів. Чергування по їдальні: продовжувати вчити виконувати обов’язки чергових.  
Заняття Грамота Мета: дати поняття про склад як частину слова; познайомити з схематичним зображенням складів; вправляти у поділі двоскладових слів на склади; закріпити вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати увагу; виховувати бажання допомагати друзям Фізкультура  
Прогулянка Спостереження за льодом. Розширити знання дітей про особливості льоду, вчити спостерігати за явищами неживої природи та вдало їх пояснювати. Розвивати допитливість, пізнавальний інтерес, фантазію. Гра – змагання «Хто далі?» - виховувати бажання бути найспритнішим, розвивати влучність,окомір. Р/г «Мороз і ніч» - вдосконалювати у дітей навички бігу з ловінням, розвивати спритність, швидкість, орієнтацію у просторі. Ознайомити з грою «Хокей»- вчити прокочувати шайбу ключкою у заданому напрямку, закочувати шайбу у ворота. Пантоміми: сніговик, гра в сніжки, на ковзанах – розвивати здібності до творчого перевтілення. Д/гра «Зима» - розвивати естетичне сприймання явищ природи та відтворення їх у малюнку. Інд.р.:Визначення першого звуку в слові. Ігри з снігом: зліпити з дітьми снігову бабу, дати знання який сніг ліпиться. Доручити дітям підмести сніг у павільйоні. Звернути увагу на користь праці (тепер у павільйоні можуть гратися всі діти).  
  ІІ пол.. дня Спостереження за снігом. Вихователь пропонує дітям послухати як рипить сніг під ногами. Який сніг? Чи ліпиться? З чого утворюються сніжинки? Прочитати дітям оповідання В. Струтінського «Чому рипить сніжок?». Вчити дітей відповідати по змісту оповідання на питання. Розгляд ілюстрацій з папки «Зима». Звернути увагу на зображення зими. Якими кольорами зображена зима? Художня праця: Закладка для книги. Мета: викликати бажання зробити необхідну річ своїми руками, художньо прикрасити її. Розвивати художній смак, естетичне сприймання. Д/г «Чий це хвіст?» - розвивати спритність, увагу, мислення, пам'ять, уточнювати уявлення дітей про будову диких тварин. р/г Хитра лисиця (біг) р/г Попади в ціль(метання)  
ЧЕТВЕР, 06січня     Ранок   Висновки
Познайомити дітей з народними традиціями: Святвечір та Різдво. Поглибити знання про українську обрядову пісню: колядки. Виховувати інтерес до народного фольклору. Д/г «Знайди своє місце»- вчити вживати в мові слова перед, за, між. Р/г «Підстрибни до сніжинки» - вправляти у підстрибуванні до предмету. Мовленева хвилинка: вивчити з дітьми щедрівки. Вчити чітко вимовляти слова. Розповісти дітям про святкування Щедрого вечора. Перегляд новорічних фотографій. Викликати у дітей позитивні спогади про новорічні і зимові свята. Продовжити вчити дітей слідкувати за своїм зовнішнім виглядом.  
Заняття Ліплення: Що я хотів би отримати на Різдво. Мета: Закріпити вміння дітей задумувати та реалізовувати зміст своєї роботи. Формувати вміння діяти сміливо, рішуче, із задоволенням. Розвивати творчі здібності, в процесі творення образу, самостійно добирати й застосовувати набуті вміння у ліпленні. Учити оцінювати естетичну цінність продукту власної діяльності. Виховувати акуратність, естетичний смак. Матеріал: ілюстрації до Різдва, вірші Р. Завадовича «Малі колядники», К. Перелісної «Колядка», пластилін, стеки. Музика (за планом керівника музичного)  
Прогулянка Спостереження. Вихователь пропонує знайти найкрасивіше дерево і кущ у зимовому вбранні. Чим відрізняється дерево від куща? В яке вбрання одягла зима дерева? Милування деревами в зимовому вбранні. Читання вірша М. Сингаївського «Січень». Чому січень називають серединою зими? Вихователь пояснює назву місяця (Січень, січовик). Придумайте свою назву місяця. У народі кажуть «Січень наступає, мороз людей обіймає». Як ви розумієте цей вислів? Д/г «Що для чого потрібно?» - вчити розрізняти зимові предмети. Р/г «Баба Віхола» - вправляти в чіткій вимові слів, вдосконалювати в дітей вміння орієнтуватися в просторі. Праця: розчистити доріжки від снігу; вчити виконувати прості трудові дії. Інд.р. Вчити малювати ялинку паличкою на снігу  
    ІІ пол. дня Драматизація казки «Рукавичка» - вчити обігрувати ролі, передавати характер персонажів. Розвивати творчість, мову дітей, уміння вести діалоги, створити добрий настрій. Досліди з снігом, льодом, водою. Викликати пізнавальний інтерес до дослідницької діяльності. р/г Зроби фігуру (рівновага) р/г Літаки (біг) Д/г «Розрізні картинки» - вчити складати картинки з 5 – 6 частин. Спостереження за ялинками. Зібрати обтрушені шишки. Порівняти ялинкову шишку і шишку з сосни. З яких дерев ці шишки? Якого вони кольору? Які шишки у ялини? (великі, видовженні). А у сосни? (маленькі, схожі на клубочки). Вихователь показує в шишках насіння. Хто його полюбляє? Що відбудеться, якщо це насіння потрапить у вологу землю? Трудові доручення в куточку природи. Продовжувати вчити дітей працювати в парах  
       
      Висновки
ПОНЕДІЛОК,10 січня     Ранок Бесіди за картиною Т.Н.Яблонської «У парку». Розповідь вихователя про художницю Т. Яблонську і картину «У парку». Як намалював художник дорослих та дітей? Якими фарбами? Що можна сказати про зимовий парк? Який він? Який настрій викликає у вас ця картина? Мовленнєва хвилинка. Словник – помічник: ввести в активний словник вирази – сріблястий сніг; виразно й тихо; ясне небо; пісня снігу морозної днини. Д/г «Я почну, а ти продовж» - вчити добирати риму до слів, розвивати мовну творчість. Р/г «Заморожу» - розвивати швидкість рухів, спритність, увагу. Праця нарізати серветки в серветниці. Прикрасити дитячі столи. Викликати бажання естетично прикрашати групову кімнату.  
Заняття 1. РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. Ознайомлення з навколишнім. ТЕМА: Зимові свята. МЕТА: ЗВ‘ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ: продовжувати вчити складати розповідь з власного досвіду; розвивати здатність придумувати події, які передують даній темі. ГРАМАТИКА: вправляти в умінні добирати слова синоніми та утворювати множину іменників. СЛОВНИК: продовжувати збагачувати словник дітей словами: коляда, дідух, вертеп, ясла, колядники. Виховувати інтерес до традицій та звичаїв українського народу. 2. Музика (за планом керівника музичного) 3.
Прогулянка Екскурсія до зимового парку – розвивати вміння відрізняти зміни в природі у зв’язку зі зміною пори року, збагачувати знання дітей про зимові явища. Виховувати любов до рідного краю, бажання оберігати природу. Р/г «Хто швидше?» - вправляти в бігу між предметами (деревами). Д/г «Слід у слід» - розвивати увагу, спритність. Вчити знаходити найкоротший шлях. Р/г «Бережись – заморожу» - вчити дотримуватись правил гри, виховувати спритність, реакцію на сигнал. Катання на санчатах. Викликати інтерес до катання на санчатах, бажання дружно гратися, катати одне одного. Виховати дружні стосунки під час гри. Праця: допомогти двірнику розчистити доріжки від снігу. Виховувати працьовитість, повагу до праці дорослих, бажання допомагати дорослим, добрий настрій, задоволення виконаною роботою.  
ІІ пол. дня Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок», сюжет «Зимове свято» - вчити дітей збагачувати сюжет гри раніше отриманими знаннями, вміти створювати радісний і святковий настрій. Творчо підходити до обігрування ролей, самостійно їх розподіляти, використовувати в грі предмети замінення.  
Д/г «Склади речення» - вчити складати речення з заданими словами. Р/г «Сніжки» - вчити метати сніжку в ціль, розвивати окомір. Спостереження за наставанням вечора. Що з’являється на небі? Звернути увагу, що зірки поєднуються у сузір’я, помилуватись зірками. Розглянути альбом «Космос». Показати дітям сузір’я Великої і Малої ведмедиці, порахувати кількість зірок у сузір’ї. Вечір: читання твору В. Сухомлинського «Ялинка для горобчиків». Вчити переказувати оповідання близько до тексту.  
      Висновки
ВІВТОРОК, 11 січня Ранок Бесіда на тему: «Явища природи взимку». (розгляд ілюстрації). Яку пору зобразив художник? Поміркуй в яку пору року буває така погода. Покажіть, як падають сніжинки у таку погоду, а як тоді, коли на дворі заметіль і снігопад. Як можна інакше назвати картину? Психологічна хвилинка. «Я сніжинка» - розвивати уяву, зосередженість. Хвилинка міркування. Відгадування загадок про явища природи взимку. Розвивати мислення, швидкість міркування. Гра «Крижаний пазл» - вчити складати зимову картину, вчити діяти спільно. Р/г «Хто швидше в коло» - розвивати швидкість, вчити діяти по словесному сигналу.    
Заняття Логіка. Тема: вимірювання довжини. Орієнтація на площині Мета: Продовжувати навчати дітей вимірювати однією умовною міркою, результат фіксувати рисочками; будувати серіаційний ряд у порядку збільшення, лічити предмети. Орієнтуватись на площині під час гри «Лабіринт». Розвивати логічне мислення Малювання «Зимовий день». Мета: вчити дітей передавати в сюжетному малюнку враження від спостережень за явищем природи взимку та відтворення їх характерних особливостей. Стимулювати потребу в осмисленні краси явищ природи. Розвивати здібності до образотворчої діяльності, творчість уяву, асоціативне мислення. Виховувати почуття задоволення від результату творення.  
Прогулянка Спостереження за снігурами з метою збагачення знань дітей про особливості їх забарвлення та способу добування їжі взимку. Пригадати вірш про снігурів. Помилуватися красою пташок. Викликати позитивні емоції під час спостережень Гра «Малювання на снігу за допомогою штампів» - вчити штампувати на снігу використовуючи вирізані з товстої фанери фігурки звірів, рослин, людей. Вчити штампувати цікаві сюжетні картини, розвивати творчість, фантазію, креативність. р/г Передай м’яч (ловіння) р/г У ведмедя у бору (біг)  
ІІ половина дня Мовленнєва хвилинка Тема. Знайомство з твором Тетяни Зеленченко «Свят – вечір» Мета: привчати дітей до постійного спілкування з книгою; розширювати уявлення про будову книги; продовжувати знайомити з українськими народними звичаями. Сприяти свідомому запам’ятовуванню почутого твору. Закріпити вміння ставити запитання за змістом твору. Виховувати інтерес до художньої літератури.    
Д/г «Вгадай, де я був» Мета: Формувати навички вживання різних типів складних речень. Вчити дітей висловлювати свою думку про зміст прислів’я. Сонце блищить, мороз тріщить. Грудень рік кінчає, зиму починає. Добрий той сніг, що вчасно ліг.  
      Висновки
Середа, 12 січня     Ранок Бесіда «Опиши зиму своїми словами» - розвивати зв’язне мовлення, вчити використовувати у розповіді прислів’я про зиму, рядки з віршів, епітети. Розповідання віршів про зиму. Закріпити знання віршів про зиму, уміння розповідати їх з інтонацією. Гра – уява «Що було б, якби не було б зими» - розвивати уяву, фантазію, уміння висловлювати свою думку. Культурно-гігієнічні навички. Привчати дітей правильно користуватись столовими приборами, страву брати повільно, їсти безшумно.  
Заняття
  1. Грамота.
Мета:продовжувати формувати знання про склад як частину слова, пояснити складоутворювальну роль голосних звуків у словах; закріпити вміння ділити три-, чотирискладові слова на склади; удосконалювати вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати фонематич­ний слух;виховувати товариськість 2. Фізкультура (за планом інструктора з фізичної культури)
 
Прогулянка Спостереження за снігом з метою визначення його якостей – липкий чи розсипчастий. Коли сніг краще ліпиться? Визначити лінійкою глибину сніжного покрову. Праця: підгорнути сніг під дерева з метою збагачення знань дітей про користь снігу для рослин; продовжувати вчити працювати командами Р/г «Баба Віхола» - вдосконалювати вміння орієнтуватись у просторі, розвивати спритність та швидкість. Д/г «Зима» - пригадати художні твори про зиму, вірші, прислів’я; розвивати мовленнєву активність. Д/г «Телеграф» Мета: вправляти у поділі слів на склади Придумування загадок про сніжинку – спонукати до творчості використовуючи ігрові методи. Розвивати уяву, пам'ять.  
ІІ половина дня Естетичні хвилинки: С.Х.Д. – малювання під супровід твору Г. В. Свиридова «Сумна пісня», розфарбовування контурного малюнку «Мій сон». Розвивати творчість, уяву. Хвилинка мислення ТРВЗ. Д/г «Зима це добре чи погано?» - вчити робити висновки, висловлювати свої припущення, думки. Інд.р. з Анею закріпити знання про лід. Р/г «Снігурі і кіт» - вправляти в бігу, розвивати спритність, викликати бажання змінити правила гри. Спостереження за працею снігоочисних машин з метою розширення знань дітей про те, що сніг не лише корисний, а й шкідливий. Вечір: Розглянути з дітьми дитячі малюнки про зиму. Проаналізувати їх, вибрати найкращі на виставку зимового малюнку.    
      Висновки
Четвер, 13 січня Ранок     Обговорити з дітьми, якою вони собі уявляють групову книжку «Зимова казка». Що в ній повинно бути? Що хотілося б на її сторінках намалювати? Якої форми вона буде? Дати дітям змогу висловити свої побажання. Складання історії від імені тварин за зразком на тему: «Як живеться мені взимку в лісі» - розвивати мову, мислення, фантазію. Р/г «Баба-снігова» - повторити слова і рухи гри. Д/г «Що далі…» - вчити висловлювати свою думку, придумувати кінцівку речення, використовувати слова: тому, що, але. Праця:  
Заняття 1. Малювання: Серветка (узор на розетці). Мета: Вчити заповнювати візерунком форму розетки, ритмічно розташовуючи елементи українського декоративного розпису (зубці та куби). Закріплювати вміння малювати мазки, прямі, дугоподібні лінії, самостійно добирати їх та вміло компонувати. Розвивати інтерес до українсько-прикладного мистецтва. Виховувати акуратність, відчуття задоволення від результату творення.   2. Музика (за планом керівника музичного)  
Прогулянка Спостереження за сніжинками з метою визначення форми і величини. Помилуватися красою сніжинок. Малювання сніжинок паличками на снігу. Вчити передавати форму. Розвивати дрібну моторику рук. Творча гра «Якби я був чарівником…?» - вчити розмірковувати, знаходити вихід з різних ситуацій. Р/г «Чия команда швидше збереться» - розвивати пам'ять, швидкість рухів. Д/г «Який? Яка? Яке?» - вчити добирати до іменника прикметник. Катання з гірки на санчатах – закріпити з дітьми правила безпечної поведінки під час катання з гірки. Повторити тексти колядок та щедрівок – підготувати дітей до розваги, розвивати художньо-мовленеві здібності.  
ІІ половина дня Розвага: Театралізоване дійство «Різдвяні свята» - закріпити знання про народні звичаї, обряди. Виховувати інтерес та бажання до творчого перевтілення у сценічний образ, використовуючи художньо-мовленеві здібності.  
Складання нової кінцівки оповіданню В. Біанні «Страшно». Розвивати творчість, фантазію, здатність створювати нове. Крісло розповідача – викликати у дітей бажання розповісти свою історію. Конкурс на кращу зимову казку – вчити оцінювати себе і своїх товаришів, бути впевненим в своїх силах, викликати бажання перемогти у конкурсі. Р/г «Заморожу» - розвивати швидкість рухів. Р/г «В ціль» - вправляти в метанні сніжки в ціль. Вечір: Презентація книжки «Зимова казка» - викликати бажання у дітей поділитися своїми наробками з батьками, показати результат своєї спільної праці.  
      Висновки
П'ятниця, 14січня Ранок Бесіда на тему: «З чого все почалось?» Розгляд книжки. Хто про що хотів довідатись? Хто допомагав нам збирати цікавинки? Чия розповідь запам’яталась? Чи все вдалось? Р/г «Не задзвони» - вправляти в підлізанні під мотузку. Д/г «Назви зимові свята» - закріпити знання про народні звичаї. Культурно-гігієнічні навички – вчити охайно їсти, користуватись серветками після їжі.    
Заняття 1. Аплікація. Орігамі. Тема: Срібляста рибка (за мотивами казки М. Трублаїні «дівчинка Наталочка і срібляста рибка». Мета: Вчити аплікувати мешканців акваріума (рибки, водорості, камінці) використовуючи техніку виконання орігамі. Закріплювати вміння вирізати кружечки з паперу складеного вдвоє; домальовувати дрібні деталі. Розвивати творчу уяву, фантазію. Виховувати самостійність і акуратність у виконанні.   2. Фізкультура (за планом інструктора з фізичного виховання) 3.
Прогулянка Спостереження. Пригадати за якими об’єктами спостерігали, що нового дізналися. Ігрова діяльність. Пригадати у які ігри гралися. Які ігри сподобалися? Які ігри придумали самі (або змінили)? Запропонувати ігри на вибір. Р/г «Віхола» - повторити правила гри. Р/г «Баба снігова» - діяти згідно умов гри. Р/г «Заморожу» - розвивати швидкість рухів. Р/г «В ціль» - вправляти в метанні сніжки в ціль. Праця: Які доручення виконували? Що сподобалось робити найбільше? Кому допомагали? Хто був найактивніший? Д/г «Знайди друзів фарби» - закріпити знання дітей про відтінки кольорів (різного кольору картинки з предметами).    
  ІІ половина дня Художня праця. Виготовити скриньку вдячності Д/г «Утвори нове слово» - вчити утворювати нові слова за допомогою суфіксів, префіксів. Рухливі ігри за бажаннями дітей – вчити висловлювати свої бажання, змінювати правила улюблених ігор. Вечір: Крісло розповідача. Розповідь дітьми власних казок про зиму. Розвивати творчість, пам'ять, уяву, креативність.    
      Висновки
Понеділок, 17 січня Ранок Бесіда: «Значення птахів у природі» - визначити рівень знань дітей з обраної теми згідно з вимогами програми. Створити мотивацію (виготовити плакат для молодших дошкільнят, про життя птахів в природі і їх значення). Д/г «Впізнай птаха за описом» - визначити яких птахів діти знають. Р/г «Птахи і кіт» - розвивати швидкість рухів. Психогічнастика «Я – пташка» - вчити уявляти себе пташкою, передавати її характерні рухи. Праця: підготувати насіння гарбуза, соняшника, пшениці для пташок (перебрати його, розвивати дрібну моторику рук).  
Заняття Мовлення ТЕМА: Розваги дітей взимку. МЕТА: -уточнити і розширитии знання дітей про зимові розваги. ЗВ‘ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ:вправляти в умінні зв‘язно, логічно та послідовно передавати зміст оповідання М. Носова «Гірка», відтворюючи послідовність подій близько до тексту, продовжувати вчити використовувати авторські мовленнєві звороти, засоби художньої виразності (епітети, порівняння, метафори, повтори та ін.). ГРАМАТИКА: закріпити навички вживання різних типів складних речень, закріплювати навички використання різних сполучників при вживанні складносурядних і складнопідрядних речень. ЗВУКОВА КУЛЬТУРА МОВИ: розвивати фонетичний слух дітей, привчати говорити чітко, у помірному темпі, розвивати силу голосу для передачі різного інтонаційного забарвлення мовлення. Музика (за планом керівника музичного  
Прогулянка Прогулянка Спостереження за птахами, які прилітають на майданчик дитячого садка. Які птахи прилітають? Чи потрібна їм допомога? Чим ми можемо їм допомогти? Вчити спостерігати, не шуміти, не лякати птахів. Д/г «Знайди відгадку» - вчити відгадувати загадки про птахів. Р/г «Горобчики і автомобіль» - закріпити правила дорожнього руху. Вправляти в стрибках. Праця: насипати корму у годівничку,вчити турбуватись про пернатих друзів. Д/г «Так чи ні» - закріпити вміння помічати помилку у порушенні цілісного поєднання кольорів. Д/г «Опиши предмет» Мета: вправляти дітей у вживанні порівняльних ступенів прикметників, прикметників, що означають відтінки  
ІІ половина дня Сюжетно – рольова гра «Магазин одягу». Закріпити поняття «Зимовий одяг», вчити вибирати зимовий одяг та взуття в магазинні, обігрувати ролі покупця та продавця, ввічливо спілкуватися. Вчити бережно відноситися до речей.  
Ручна праця – Виготовити дерева цілей до проекту пташиний світ – вчити приймати активну участь в обговоренні проблеми, спільно ставити завдання. Викликати бажання разом їх вирішувати. Д/г «Відлітає, не відлітає» - дати знання про перелітних і осілих птахів. Р/г «Горобчики» - вправляти в стрибках на обох ногах, просуватись у різні сторони майданчика. Спостереження за горобиною. Для яких птахів вона є їжею? Розширити знання дітей про харчування птахів взимку. Вечір: читання вірша Д. Павличка «Птиця». Бесіда за змістом вірша. Формувати еколого-доцільну поведінку.  
      Висновки
Вівторк, 18 січня Ранок Розгляд картини «Життя птахів взимку». Яка пора року зображена на картині? Що робить хлопчик? Яких птахів він годує? Назвіть зимуючих птахів. Які з них прилітають до наших вікон до годівнички? Розповідь педагога з елементами бесіди: «Зимуючи птахи». Р/г «Горобці-стрибунці» - вправляти в стрибках на двох ногах. Д/г «Чий дзьобик» - вчитися впізнавати пташку за будовою дзьоба. Чергування. Продовжувати вчити виконувати обов’язки чергових по заняттю. Продовжувати вчити, підтримувати порядок в роздягальній кімнаті.  
Заняття Малювання. Декоративна акваріумна рибка. Мета: Формувати здібності в умінні передавати в сюжетному малюнку враження від прочитаної казки М. Трублаїні «про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку»; вчити виділяти головні ознаки об’єкта; розвивати здорову пам'ять. Закріпити знання принципу послідовності зображення реальних життєвих форм. Ознайомити з технічним прийомом: робота по мокрому. Логіка Тема: лічба предметів. Серіація. Куля, куб. Мета: продовжувати вчити рахувати предмети та позначати їх кількість відповідною цифрою. Закріпити вміння будувати серіаційний ряд за величино в порядку зменшення. Вчити визначати об’ємні фігури; знаходити серед геометричних фігур кулю та куб. Виховувати спостережливість. Розвивати вміння розв'язувати завдання шляхом цілеспрямованих практичних спроб  
Прогулянка Спостереження. Продовжити спостереження за птахами на майданчику. Чи з’явилися нові пташки? Порівняти синичку з горобчиком. Чим схожі? Чим відрізняються? Вчити порівнювати, робити висновки. Д/г «Визнач перший і останній звук» - продовжити вчити визначати перший і останній звуки у словах-назвах пташок. Р/г «Совушка-сова» - повторити слова гри. Вчити дотримуватися правил. Р/г Мишоловка (біг) Д/г «Що потрібно для роботи?» - закріпити знання про інструменти, про працю художника. Розвивати цікавість, прагнення творити, фантазувати. Праця: розчистити біля годівнички. Для чого це робимо? Вчити проявляти турботливе ставлення до птахів.  
ІІ половина дня Мовленнєва хвилинка: Тема. Знайомство з твором Ігоря Калинця «Снігобородьки» Мета: формувати вміння розуміти ідею твору. Спонукати дітей до оцінно –етичних суджень. Збагачувати знання дітей про зиму образними виразами. Розвивати стійку увагу, пам′ять,мислення. Виховувати комунікативні здібності, вміння ділитись враженнями, думками.  
Екологічна акція «Допоможемо птахам» - виготовлення годівничок з картонних коробок, поліетиленових пляшок. Виховати еколого-доцільну поведінку. Д/г «Відлітаючі-зимуючі» - закріпити знання дітей про перелітних і зимуючих птахів. Вирішення проблемного питання: чому птахи відлітають у вирій? Д/г «Підбери гніздечка» - дати знання дітям про житло птахів. Р/г «Хто швидше в гніздечко» - вправляти в бігові. Виховувати увагу. Вечір: читання оповідання В. Сухомлинського «Ялинка для горобчика». Вчити переказувати його близько до тексту, намалювати ілюстрації до оповідання. Домашнє завдання: знайти цікаву інформацію про користь птахів для природи.  
      Висновки
Середа, 19 січня Ранок Бесіда на тему «Птахи під нашим захистом» Мета: вчити бути активними під час бесіди, розповідати з власного досвіду. Розвивати зв’язне мовлення, уміння висловлювати власну думку. Психологічна гімнастика. «Усмішки» - вчити дарувати один одному позитивні емоції, добрий настрій. Д/г «Що переплутав хлопчик» - вчити помічати помилки і виправляти їх. Р/г «Жаби і чаплі» - вправляти в стрибках на двох ногах. Розвивати спритність. Вивчення прислів’їв про птахів – вчити пояснювати їх значення.    
Заняття Грамота Мета: Формувати вміння називати слова відповідно заданій схемі, будувати звукову схему слова; вправляти у поділі слів на склади з орієнтацією на голосні звуки;закріпити вміння складати речення з заданим словом, схематично зображувати речення; розвивати мислення,увагу Фізкультура (за планом інструктора з фізичного виховання)  
Прогулянка Спостереження за птахами біля годівниці. Який характер у горобчика? Що він полюбляє їсти? Що із задоволенням їсть синичка? Вивішати кусочок сала. Р/г «Снігурі та кіт» - вправляти в бігові. Виховувати спритність. Д/г «Чий слід» - вчити розпізнавати пташині сліди на снігу. Розвивати увагу. Ігри в сніжки. Сніг попав за комірець. Етюд психогімнастики. Розвивати почуття, вміння показати емоції під час ігор. «Що птахи їдять?» Р/г «Гуси-гуси» - вчити діяти за словесним сигналом. Праця: вичистити годівничку від снігу. Насипати корму. Викликати почуття гордості за зроблену добру справу.  
ІІ половина дня Конструктивно-будівельна гра «Годівничка для пташок» - вчити створювати міцну будівлю з різних видів будівельного матеріалу, використовувати пластилін і конуси. Закріпити назву будівельного матеріалу. Розвивати конструктивні здібності. Д/г «Склади птаха з геометричних фігур» - розвивати фантазію, творчість. Гра на емпатію «Я – синичка» - вчити перевтілюватись, відповідати на питання, вести діалог. Р/г «Снігурі та кіт» - вправляти в бігові у розтіч. Розвивати увагу. Вечір: читання казки «Біда навчить». Вчити уважно слухати, відповідати на питання, переказувати казку за схемою. Милування вечірнім небом, зорями. Розвивати сприйняття часу та простору, уяви. Виховувати почуття захоплення, естетичний смак. Домашнє завдання: принести їжу для птахів.    
      Висновки
Четвер, 20 січня Ранок Розгляд ілюстрацій «Зимові розваги». Складання розповідей за картинками – виховувати вміння бачити красу навколишнього світу, любов до рідного краю. Бесіда на тему «Таємниці птахів». Перегляд дитячої енциклопедії «Таємниці природи» - викликати інтерес до життя птахів. Д/г «Якого птаха не стало?» - розвивати пам'ять, увагу. Р/г «Горобчики і кіт» - змінити хід гри. Розвивати креативність. Чергування в куточку природи – продовжувати вчити доглядати за мешканцями куточка природи.    
Заняття 1. Ліплення: Діти ліплять снігову бабу (в парах). Мета: Учити дітей ліпити фігуру людини комбінованим способом, передавати образ у ліпленні (враховувати пропорції частин тіла, показ руху), надання фігурам стійкості. Розвивати вміння планувати етапи роботи, досягати образно-естетичної виразності. Виховувати акуратність та наполегливість у роботі, вміння працювати в парах.   2. Музика (за планом керівника музичного)  
Прогулянка Спостереження за погодою (як стан погоди впливає на поведінку птахів). Познайомити дітей з прикметами пов’язаними з прогнозуванням погоди птахами. Д/г «Чий голос?» - вправляти в звуконаслідуванні. Р/г «Птахи в гніздах» - вчити бігати між предметами, розвивати увагу. Продовжувати знайомити з грою «Хокей»- вчити прокочувати шайбу ключкою один одному в парах, зупиняти шайбу. Праця: розвішування годівничок по території дитячого садка. Формувати знання про природоохоронні заходи. Виховувати бережне ставлення до природи.    
ІІ половина дня Розвага: Драматизація казки «Лисиця і журавель» - вчити обігрувати сюжет казки використовуючи всі засоби виразності. Продовжувати вчити діалогічній мові. Д/г «Порахуй пташок» - вправляти в умінні рахувати. Розвивати зорові аналізатори. Д/г «Скільки крапок-стільки звуків» Р/г «Перепілочка» - вивчити правила і слова української народної гри. Хвилина мислення. Складання картинки до вірша «Чий голос?». Розвивати творчість, мислення, естетичний смак. Вечір: відгадування загадок, кросвордів, ребусів про птахів. Розвивати логічне мислення, вчити аналізувати, робити висновки. Самостійно складати загадки.      
      Висновки
П'ятниця, 21 січня Ранок Пригадати за якими птахами спостерігали протягом циклу. Що цікавого і нового дізналися? Д/г «Домалюй птаха» - вчити домальовувати птаха. Розвивати творчість, фантазію. Р/г «Птахи і зозуля» - вчитись орієнтуватись у просторі, бігати не наштовхуючись один на одного. Чергування: продовжити вчити виконувати обов’язки чергових по їдальні. Звернути увагу на сервіровку столу.    
Заняття 1. Конструювання: Зайчик (з паперу, техніка Орігамі). Мета: Вчити дітей різати аркуш паперу на частини, складаючи його по діагоналі, акуратно робити лінії згину, рівно і точно надрізати вуха. Розвивати творчість у прикрашанні, доповненні виробу; здатність виявляти емоційне ставлення до виробу. Виховувати самостійність. 2. Фізкультура (за планом інструктора з фіз виховання)  
Прогулянка Екскурсія-огляд території дошкільного закладу з метою спостереження за птахами. Систематизувати знання дітей про життя птахів взимку. Д/г «Впізнай птаха за описом» - вчити впізнавати птахів за описом, відгадувати загадки. Р/г «Гуси-лебеді» - вчити діяти по словесному сигналу, змінювати гру за спільним бажанням. Р/г Кеглі (метання) Д/в “Оживи фігуру” - вправляти дітей у розвитку творчої уяви, мислення. Закріпити прийоми малювання. Праця: допомогти двірнику посипати доріжки піском. Для чого це треба робити? Формувати знання про безпеку в зимовий період.      
ІІ половина дня Р/г «Хто швидше знайде своє місце» - розвивати швидкість, увагу, спритність. Д/г «Будинок для птахів» - викладання будинку з геометричних фігур. Розвивати креативність. Д/г «Багато ознак» Мета: Вправляти в умінні утворювати множину іменників. ТРВЗ. Скаладння невеличкого оповідання “Про що розказала іграшка” - розвивати художньо-мовленеві здібності та самостійність в придумуванні казки.      
      Висновки
Понеділок, 24січня Ранок Бесіда на тему: «Моя улюблена іграшка» - вчити складати розповідь про іграшку з власного досвіду. Вправляти у вживанні речень однорідними членами. Виховувати бережне ставлення до іграшок, бажання ділитися ними з товаришами, дружно гратись. Д/г «Зустріч з іграшкою» - формувати вміння дітей визначати характерні особливості іграшки. Розвивати творчу уяву. Р/г «Іменинний періг» - вдосконалювати навички ходьби по колу, узгоджувати рухи зі словами. Екскурсія, огляд ігрового куточку, поглиблення про його матеріал. Д/г «Навчимо ляльку гратися в іграшковому куточку» - спонукати до активних ігрових дій.  
Заняття 1. Мовлення ТЕМА: Іграшки із природного матеріалу. МЕТА: формувати уявлення дітей про виготовлення іграшок із природного матеріалу ЗВ‘ЯЗНЕ МОВЛЕННЯ: вправляти в умінні складати порівняльний опис двох іграшок за частковим зразком вихователя. СЛОВНИК: вправляти в утворенні вищого і найвищого ступенів порівняння якісних прикметників; формувати вміння точно підбирати слова, що відображають якість предметів. ЗВУКОВА КУЛЬТУРА МОВИ: уточнювати і закріплювати вимову шиплячих та свистячих звуків. Виховувати бережливе ставлення до народних іграшок. 2. Музика (за планом керівника музичного) 3.
Прогулянка Спостереження за грою дітей. Якими іграшками граються діти? З якого матеріалу вони зроблені? Як грають ці діти? Чи вміють ділитися іграшками? Формувати знання дітей про ігрову діяльність іграшки. Д/г «Заводні іграшки» - формувати вміння передавати характерні ознаки іграшок за допомогою міміки, постави, ходи, рухів. Р/г «Знайди прапорець» - формувати вміння орієнтуватися у просторі, діяти за сигналом. р/г З купки на купку (стрибки) Інд. робота: розповідати про свою улюблену іграшку. Д/г “Склади пейзаж” - закріпити вміння розрізняти жанр живопису, виділяти головне. Розвивати творче мислення. Психохвилинки: етюди — тепла шубка, м’яка шапочка, холодний вітер. Заохочувати творчість дитини, ініціативу, схвалення вдалого виконання ролі.  
ІІ половина дня Сюжетно-рольова гра «Дитячий садок» - збагатити та поглибити знання про працю дорослих у дитячому садку, викликати бажання розігрувати ролі, проявляти турботу про «вихованців» дитячого садка, розвивати комунікативність, творчі здібності, мислення, уяву. Виховувати доброзичливе ставлення дітей до спільної гри, один одного.  
Р/г «У лісочку на горбочку» - вдосконалювати навички ходьби по колу, розвивати увагу, виховувати чесність. Д/г «Магазин іграшок» - збагачувати словник словами – назвами іграшок, назвами їхніх властивостей, розвивати мислення, увагу. Вечір: читання вірша «Найкраща іграшка» А. Костецького. Вчити, уважно слухати вірш і вірно відповідати на питання по змісту. Д/г “Впізнай за описом” - розвиток творчої уяви, пам’яті, осмислення поведінки та характеру різних персонажів.      
      Висновки
Вівторок, 25 ічня Ранок Бесіда на тему: «Дружба велика сила» - розповісти дітям про дружбу. Кого можна назвати справжнім другом? З ким би ви хотіли дружити? Пальчикова гімнастика «Наш хлопчик» - розвивати дрібну моторику рук. Д/г «Назви пестливо» - вправляти дітей в утворенні пестливих слів за допомогою суфіксів (лялька-лялечка). Р/г «Карусель» - розвивати у дітей швидкість, вміння узгоджувати рухи зі словами. Доручення в куточку живої природи: продовжувати вчити доглядати за кімнатними рослинами. Виховати бережне ставлення до рослин. Яку користь приносять?  
Заняття Логіка Тема: Встановлення закономірностей. Геометричні фігури: круг, трикутник, квадрат. Мета: вчити встановлювати закономірності ряду предметів і продовжувати ряд, закріпити вміння називати число і цифру та визначати розмір предметів, розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати предмети. Виховувати інтерес до занять з математики. 2. Малювання. Тема: Народна іграшка — Свищик. Мета: Ознайомити дітей з косівською народною іграшкою. Удосконалювати вміння аналізувати натуру, правильно вирішувати декоративне оформлення предмета. Закріпити технічні прийоми роботи фарбами по виробу з глини. Розвивати естетичні почуття, уміння доводити розпочату справу до кінця. Виховувати акуратність та наполегливість у роботі.  
Прогулянка Спостереження-милування горобиною біля дитячого садка. Розглянути плоди: колір, форму. Кому взимку принесе користь це дерево? Хто буде вдячний за плоди? (зайці, птахи). Р/г «Горобейко» - познайомити з новою народною грою, вчити проявляти ініціативу. Р/г «Знайди собі пару» - вдосконалювати навички ходьби і бігу, розвивати увагу та вміння орієнтуватись у просторі. Складання казки “Зима та її сини” - закріпити знання ознак зими. Розвивати творче розповідання, уяву, фантазію. Д/г «Поклич ляльку» - вправляти у виділенні звуків [c], [з], [ш], [р] на початку слова, розвивати інтонаційну виразність мови дітей.  
ІІ половина дня Мовленнєві хвилинки Тема. Знайомство з твором В. Сухомлинського «Хлопчик і сніжинка» Мета: формувати вміння емоційно сприймати твір, сприяти формуванню в дітей уявлень про добро і зло на основі оповідань В.Сухомлинського, формувати життєву компетентність; закріпити знання дітей про зимові явища; виховувати у дітей почуття любові, доброти до природних явищ, вміння бачити прекрасне. Д/г “Добери візерунок”, “Розфарбуй” - розвиток уваги, пам’яті, розвиток чуття симетрії, естетичний смак та художні здібності. Художня праця – іграшка-черепашка з природного матеріалу – вчитись з’єднувати частини іграшок, розвивати зосередженість, дрібну моторику рук, естетичний смак, заохочувати дітей до виготовлення іграшок для ляльок, сюжетно-рольова гра «Магазин іграшок». Праця: витерти пил з будівельного матеріалу, іграшкових меблів. Виховувати бажання допомагати дорослим підтримувати чистоту у груповій кімнаті. Р/г «Я веселий чарівник» - формувати вміння за сигналом проявляти творчість під час виконання імітаційних рухів. Д/г «Чарівна скринька» - вчити на дотик розрізняти іграшки.  
      Висновки
Середа, 26 січня Ранок Бесіда на тему: «Доброта» (розгляд ілюстрації). Що робить дівчинка? Чи можна назвати добрим її вчинок? Чи весь бутерброд необхідно віддати кішечці? Закінч речення: «Я намагаюсь бути добрим і …» Д/г «Розрізні картинки» - вчити складати з частин ціле, називати предмет. Р/г «Лови, кидай, падати не давай» - вдосконалювати вміння кидати та ловити м’яч, розвивати увагу та спостережливість. Гра «Добрий друг» - вчити говорити другові про його добрі справи й вчинки. Обговорення змісту прислів’я. Добра людина добру вчить. Що таке є доброта? Це є серця висота!  
  Грамота Мета: продовжувати формувати вміння визначати кількість та послідовність складів, показати залежність значення слова від порядку складів у ньому, закріпити знання про номінативні значення слів, вправляти у складанні речень та поширенні їх словами - ознаками; удосконалювати вміння виконувати звуковий аналіз слів; розвивати мовлення,мислення Фізкультура (за планом інструктора з фіз виховання)  
Прогулянка Спостереження за змінами в стані неживої природи. Продовжити знайомити дітей з характерними ознаками зими, розвивати спостережливість, мислення, зв’язне мовлення. Виховувати естетичні почуття, любов до природи, емоційно реагувати на яскраві ознаки зими. Д/г «Ланцюжок слів» - вчити підбирати слова за певними ознаками. Р/г «Сніжку через мотузку» - вдосконалювати вміння кидати сніжку, розвивати швидкість і спритність. Р/г «Не дзвони» - вдосконалювати навички підлізання під шнур, розвивати спритність та увагу. Вивчити прислів’я Січень – снігом січе, а мороз вогнем пече.  
ІІ половина дня Мовленнєва хвилинка: Д/г «Було чи буде» Мета: Формувати вміння визначати час дієслів та змінювати їх у часі (теперішньому, майбутньому, минулому). Будівельно-конструктивна гра «Спальна кімната для ляльок» - вчити складати предмети з цеглинок, кубиків, платин. Розвивати мислення, стійку увагу, дрібну моторику рук, естетичний смак. Р/г «Не замочи ніг» - вдосконалити навички стрибків у довжину. Д/г «Парні картинки» - формувати вміння узгоджувати іграшки за ознаками, спілкуватися один з одним, розвивати мислення. Доручення: прибрати в ляльковій кімнаті. Вечір: конкурс на найдобріше запитання (Як можна допомогти людині похилого віку? Як зробити так, щоб їжі та іграшок вистачало на всіх?).    
      Висновки
Четвер, 27 січня Ранок Бесіда на тему: Радість. Як подарувати радість? (розгляд ілюстрацій). З яким настроєм хлопчик повертається зі школи? Чим він тішиться? Як ви вважаєте, бабуся вже бачила його оцінки? Як вона виявляє радість? Закінчіть речення: «Радість приходить до мене, коли…» Хвилинка мислення. Вправа: Коли радіють тварини? (читання вірша, питання по змісту вірша. Чим тішиться горобець? Поміркуй, коли й чому можуть радіти зайці, лисиці, ведмеді). Рухлива гра Вправа на релаксацію «Жабка» - вчити дітей розслаблятися, розвивати уяву.  
Заняття 1. Малювання: Зимові розваги. (Творче малювання). Мета: Спонукати до самостійного пошуку сюжету та відповідних виражальних засобів. Вчити передавати враження від ігор та розваг. Закріпити технічні прийоми роботи з фарбами; вміння адекватно оцінювати естетичну цінність власної зображувальної діяльності. Розвивати естетичні відчуття, уміння доводити справу до кінця. Виховувати дружні стосунки, самостійність. 2. Музика (за планом керівника музичного) 3.
Прогулянка Спостереження за сніговим покровом та інеєм. Значення для життя рослин та дерев. Розпізнавання на снігу слідів людей, птахів, тварин та їх напрямок. Вчити радіти спілкуванню з природним довкіллям. Р/г «Зайці та вовк» - стрибки на двох ногах з просуванням вперед. Р/г «Знайди свій будиночок» - удосконалити вміння ходити, бігати в розтіч. Д/г «Назви одним словом» - закріпити у мові узагальнюючі слова. Праця: посипати піском доріжки. Підгорнути сніг на клумбі. Для чого це робимо? Формувати турботливе ставлення до багаторічних рослин на клумбі, усвідомлювати соціальне значення своєї діяльності.    
ІІ половина дня Вечір поезії: читання віршів про зиму та зимові розваги. Вчити використовувати в театралізації свої художньо-мовленеві вміння. Театралізована гра за казкою-п’єсою М. Пономаренка «Весела компанія» - вчити відчувати задоволення від власної творчості, імпровізувати ігрові образи, перевтілюватися у сценічні образ. Дарувати подарунки, це добре чи погано? Р/г «Ведмідь і діти» - виховувати волю, розвивати рівновагу. Р/г «Зайчик сірий умивається» - удосконалювати навички стрибків на двох ногах. Д/г «Я почну а ти продовж» - вчити дітей правильно називати дитинчат диких тварин. Доручення: скласти серветки в серветниці, прикрасити столи. Продовжувати формувати вміння сервірувати стіл. Вечір: висадити цибулю в куточку природи. Закріпити знання про умови необхідні для росту рослин. Викликати інтерес в куточку природи.    
      Висновки
П'ятниця, 28 січня Ранок Бесіда за малюнком «Пожежа». Яке лихо спіткало кицю? Чи відомий вам цей сумний сюжет? Діти гуртом розповідають цю казку (один починає, наступний продовжує). Як ви гадаєте, через що зайнявся киці дім? Подивіться ще раз на картинку й розкажіть, що потрібно для того, щоб швидко загасити пожежу. Інсценівка за допомогою настільного театру за оповіданням «Тривога». Питання до дітей: як повинен повестися зайчик: бути чемним, чи нашорошити вуха, припинити спілкуватися з лисицею? Як це зробити? Д/г «Що буде далі?» - вчити оцінювати вчинки, аналізувати ситуацію. Р/г «Пузир» - вправляти у вимові ізольованого звуку [ш].    
Заняття 1. Аплікація. Тема: Дівчинка — Снігурочка (за мотивами російської народної казки “Снігурочка”). Мета: Вчити дітей продумувати зміст своєї роботи, послідовність і виконання; вчити вирізати одяг зі складеного навпіл аркушу паперу та прикрашати його деталями. Закріплювати вміння акуратно наклеювати зображення; техніку безпеки поводження з ножицями. Розвивати уяву, творчі здібності, самостійність у роботі. Виховувати естетичне сприйняття світу, любов до художніх творів. 2. Фізкультура (за планом інструктора з фіз виховання) 1.
Прогулянка Спостереження за візерунками на вікні. На що схожі ці візерунки? Хто їх намалював? Доторкніться пальчиком до скла. Що відбувається? Чому зникає малюнок? Малювання на снігу “Зимові фантазії” - розвиток творчості, фантазії, естетичного сприймання навколишнього. Естафети з різними знаряддями (лижі, санки, метання сніжків) — розвивати ініціативність, інтерес до колективних ігор.Д/г «Подумаємо разом» - вчити дітей закінчувати речення почате вихователем. Розвивати мовну творчість. Хвилинка міркування. Вправа: «Коли дружба заважає, а коли – допомагає» - вчити висловлювати свою думку. Р/г «Третій зайвий» - вчити дотримуватися правил гри. Виховувати дружбу. Р/г «Хто швидше?» - розвивати швидкість, увагу.  
ІІ половина дня Робота за схемою. (розфарбувати червоним кольором предмети, які можуть горіти). Поясніть чому ви так вважаєте? Читання вірша «Пожежна машина». Бесіда за змістом вірша, інсценування. Вчити переказувати вірш своїми словами. Д/г «Добре-погано» - вчити давати оцінку вчинкам, відбирати добрі і погані слова. Р/г «По колу» - вправляти в різних видах ходьби, в різному темпі. Вечір: читання оповідання В. Сухомлинського «Навіщо говорять «спасибі»?». Бесіда по змісту оповідання. Розігрування діалогу. Д/г “Казковий годинник” (українські народні казки). Розвивати художньо-мовленеві здібності.      
      Висновки
ПОНЕДІЛОК, 30 СІЧНЯ Ранок Поставити дітям запитання, «Що таке Батьківщина?». Узагальнювати відповіді дітей і продовжити розповідь. Читання листа від хлопчика Іванка, який виїхав з України в Америку. Він дуже сумує за Батьківщиною. Але квиток до України дорогий і поки Іванкові батьки зароблять гроші, ми йому розповіли як нам живеться. Проблемна ситуація «Як допомогти Іванку?» Міркування дітей. Моральна ситуація «Ми починаємо допомагати Іванкові»: Читання оповідання В. Сухомлинського «Червоногруді снігурі». Обговорення оповідання. Ігри для Івасика. Гра «Пошта» - кожен гравець називає себе листом, а один гравець каже: «Дзень – дзень», інший питає: «Хто йде» - «Пошта», «Звідки?», «З Києва», із чим?, «З листом», «Куди?», «У Полтаву». Із того, хто проґавить свою назву, беруть фант. Українська народна гра «Бери коня» - біг, стрибки. Н/ гра «Ледачий Гриць» - ходьба по колу, танцювальні рухи. Інсценізація вірша О. Пчілки «Хатка на льоду». Вихователь читає, діти передають події мімікою та жестами. Після інсценізації діти називають свої улюблені страви.  
Заняття РОЗВИТОК МОВЛЕННЯ. Тематичне. Граматика. ТЕМА: Дитячі забави. МЕТА: ознайомлювати дітей з теперішнім, минулим та майбутнім часом дієслів. Формувати вміння визначати час дієслів та змінювати їх у часі. Виховувати вміння розуміти навчальне завдання та самостійно виконувати його. Музика. За планом керівника музичного  
Прогулянка Спостереження за снігурами. Іванко в своєму місті згадує про снігурів. Нагадати дітям, що снігурі до нас прилітають із Півночі. Рухлива гра «Снігурі та кіт» - стрибки, біг урозтіч. Гра «Колись і зараз» - вихователь пропонує послухати речення, визначити якого часу воно стосується (теперішнього чи минулого). Якщо минулого, то діти показують позад себе – «була колись», якщо речення стосується сьогодення, то діти розводять руки в сторони. Міні – заняття. Гра «Де хто живе?» У Києві – кияни, Харкові – харків’яни, у Полтаві – полтавчани, у Сумах – сумчани, у Первомайську – первомайчани.  
  ІІ половина дня Складання оповідання за малюнком. «Як ми зустрічаємо гостей?» Звукове мовлення: учити дітей складати оповідання за малюнком. Складати початок оповідання про те, що не зображено на малюнку. Г.р..: учити утворювати іменники від дієслів. Зв. к.м.: виховувати інтонаційну виразність. Ігрова вправа «Що змінилось в Україні?» Вихователь: Поміркуйте, чи сподобалось Іванкові? Що йому найбільше сподобається? Вправа «Пишемо Іванкові». Запропонувати відіслати листа та відео плівку. Р/ гра «Пов’яжи хустинку» - орієнтування в просторі і виховувати повагу один до одного.  
      Висновки
ВІВТОРОК, 31 СІЧНЯ Ранок Гра – вправа «Чарівна пір’їнка». Вихователь дає пір’їнку комусь із дітей, а той називає своє ім’я і визначає перший звук свого імені, голосний чи приголосний, якщо приголосний, то твердий чи м’який. А потім дитина передає пір’їнку своєму сусідові (6-8 дітей). Проблемна ситуація «Зникли букви». Вправа «Абеткові задачки» (Інд. завдання дітям, які вміють читати) Вправа «Прикрашення букви А» - Діти, які ще не можуть виконати попереднє завдання, можна запропонувати заштрихувати букву А, а можна прикрасити її по своєму. Рухливі ігри. Хто зніме більше симетричної стрічки. «Курочка і горошина» -підлізання. Робота з черговими по їдальні. Запропонувати нарізати серветок. Допомогти дітям, які затрудняються це зробити.  
Заняття Логіка. Тема: геометричні фігури. Поділ цілого на рівні частини Мета: навчати поділяти предмети на вісім рівних частин, якщо їх не можна зігнути, знаходити спосіб перевірки отриманого результату, відтворювати в мовленні дію та результат поділу. Закріплювати знання дітей про геометричні фігури, вміння визначати форму предметів, користуючись геометричною фігурою як еталоном, складати геометричну фігуру з частин за зразком та самостійно Аплікація. Тема: Зимовий день у лісі (техніка обривання) Мета: вчити дітей робити сюжетну аплікацію. Методом обривання зробити снігові замети, хмари. Вирізати ялиночку. Доповнити картину деталями за уявою. Розвивати творчу уяву. Під час обговорювання робіт розвивати зв’язну мову дітей. Виховувати любов до природи. Матеріал: папір, ножиці, клей, серветки.  
Прогулянка Спостереження за хмарами. Запитання: - Якого кольору хмари? Чи багато їх? - Коли на небі багато сірих хмар – може випасти сніг. Коли небо блакитне – снігу немає. - Як ви вважаєте, чи буде сьогодні сніг? Чому? Роздати дітям печатки для штампів на снігу; запропонувати зробити відбитки. - Які відбитки залишаються на снігу? Чому на снігу залишаються відбитки, а на асфальті - ні? Д/ гра «Полювання». Вихователь називає слова, діти відгадують короткі чи довгі слова. Яких більше? Р/ ігри «Бережись – заморожу» - виховувати спритність, реакцію на сигнал, розвивати увагу, бажання дотримуватись правил гри. Гра – змагання «Хто далі?» - виховувати бажання бути найспритнішим; розвивати окомір; вчити дітей кидати сніжку якнайдалі. Трудова діяльність – розчищення доріжок від снігу. Сніг кидати під дерева, на квітник.  
ІІ половина дня СЗД. Вправа «Розфарбуємо слова: Літо, зима, осінь, весна.» Гра «Розфарбуємо імена героїв казки» теремок, мишка, жабка, заєць, лисиця, вовк, ведмідь. Вправа «Малюємо портрет». Необхідно домалювати веселий портрет зайчика. Показати дітям шишки ялинки. Запитання: - З яких дерев ці діти? - Якого вони кольору? – Які шишки у ялинки? Показати насіння яке є в шишках. - Хто полюбляє їх їсти? (лісові птахи, білки). Що відбувається, якщо це насіння потрапить у вологу землю? Р/ ігри «Діти і ведмідь», «Безпритульний заєць» - виховувати повагу один до одного, взаємодопомогу; розвивати стрибки, орієнтування у просторі.  

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 579 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Так просто быть добрым - нужно только представить себя на месте другого человека прежде, чем начать его судить. © Марлен Дитрих
==> читать все изречения...

2439 - | 2195 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.