Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Масаж при різних порушеннях систем організму




Масаж при ожирінні

Під ожирінням розуміють порушення обміну речовин, що характеризується зайвим відкладанням жирової тканини в організмі - підвищенням маси тіла людини.

Завдання масажу: покращення кровообігу і лімфообігу в тканинах і органах, зменшення жирових відкладень в окремих ділянках тіла.

Методика залежить від особливостей тіла пацієнта і можливості проведення одного виду масажу. Якщо пацієнт не може лежати на животі через великі відкладення жиру в даній ділянці, ядусі, то його кладуть на спину, підклавши під голову валик або подушку, можна також підкласти валик під коліна. Починають масаж з нижніх кінцівок одночасно по передній і задній поверхні стегна, переходячи на гомілку і стопу за відсмоктуючою методикою. Використовують прийоми: погладжування, розтирання, розминання, вібрації. Слід звернути особливу увагу на місця переходу м'язів у фасції; прийоми вібрації комбінувати з прийомами розминання. Закінчують масаж нижніх кінцівок охоплюючими погладжуваннями по всій поверхні нижніх кінцівок від стопи до тазу Якщо пацієнт може лягти на живіт, то масаж починають робити на спині, після цього переходять на шийний відділ, спину, таз; всі прийоми проводять з акцентом на розминання, особливо бокових поверхонь. Після цього проводять масаж кінцівок за відсмоктуючою методикою. Далі пацієнт повертається на спину. Масаж проводять на лівій нозі по передній її поверхні, потім на лівій руці від плеча до пальців кисті. Після цього переходять на праву ногу і руку. Закінчують сеанс масажем грудей і живота, стоячи справа від пацієнта. На животі всі рухи роблять за годинниковою стрілкою. В кінці струшують нижні і верхні кінцівки і живіт.

Курс лікування 15-20 процедур, чергуючи загальний масаж з прийомами місцевого - масаж ділянки живота, стегон і грудей. Щоденно проводиться масаж в поєднанні з іншими видами впливу.

Методичні вказівки

1 Найкращий час для проведення лікувального масажу при ожирінні - вранці, після легкого сніданку, а для ослаблених пацієнтів - перед обідом.

2 Враховують особливість клінічних форм, таких як слабкість черевного преса, наявність закрепів, вік, через це деякі прийоми на застосовують.

3 Інтенсивність і тривалість процедур поступово збільшується від 15 до 60 хвилин і більше.

4 Загальний масаж з деякими відхиленнями проводити не більше 1-2 разів на тиждень і при цьому враховувати реакцію пацієнта на масаж.

5 При погіршенні стану, самопочуття, появи слабкості і інших несприятливих явищ, масаж за дозуванням зменшують або тимчасово відміняють.

6 Після процедури необхідно провести пасивний відпочинок 15-30 хвилин. Бажано перед масажем відпочити 10-15 хвилин, особливо людям на захворювання серцево-судинної системи.

7 Якщо дозволено лікарем, то широко використовується масаж в лазнях з відвідуванням парної.

Щоденне дотримання дієти протягом багатьох місяців і років - найбільш раціональний шлях поступово, а так і безпечного зниження маси тіла і позбавлення ожиріння.

Масаж при цукровому діабеті

Цукровий діабет (цукрова хвороба) - це ендокринне захворювання в результаті недостатності інсуліну. (Інсулін - гормон підшлункової залози).

Задачі масажу: покращити загальний стан пацієнта. Масаж з використанням дихальних вправ сприяє утилізації глюкози із крові і її повному використанні, мязами, що значно зменшує вміст цукру в крові.

Методика.

Положення пацієнта - лежачи на животі. Починають масаж з ділянки спини. Всі прийоми проводять з незначною силою і інтенсивністю, застосовуючи погладжування, розтирання, розминання, вібрацію безперервну лабільну, звертаючи особливу увагу на місце переходу м'язів в сухожилля, апоневрози, великі м'язові групи, проводячи прийоми вибірково (щипцеподібне розминання, циркулярні розтирання, накочування). Всі маніпуляції проводять за напрямком до найближчих великих лімфатичних вузлів. Роблять масаж надпліччя комірової зони - рухи в напрямку від нижньої ділянки потилиці до плечових суглобів; погладжування охоплююче, щипцеподібне, граблеподібне, розтирання щипцеподібне колове, перетинання, пиляння; розминання поперечне, щипцеподібне, натискання, зсування, розтягування; вібрація лабільна безперервна однією або двома руками. При масажі ділянки попереку, таза і нижніх кінцівок по задній поверхні,всі прийоми проводять в напрямку до найблищих лімфатичних вузлів, акцентуючи увагу на переходи м'язів в сухожилля і місця прикріплення м'язів до кісток, особливо великих м'язів. Масаж нижніх кінцівок починають із задньої поверхні стегна, відтак переходять на гомілку, стопу. Продовжують масаж по передній поверхні стегна, гомілки, стопи. Завершують сеанс масажем ділянки грудей і живота, чергуючи його з дихальними вправами. Тривалість процедури 30-40 хвилин, краще через день. На курс лікування 12-15 сеансів.

Масаж при подагрі

Це захворювання обумовлено порушенням пуринового обміну, яке характеризується підвищенням рівня сечової кислоти в крові і відкладенням уратів в епіфізах кісток, суглобових хрящах, навколосуглобових тканинах, нирках та інших органах.

Задачі масажу: сприяти видаленню із організму сечової кислоти, поліпшити крово- і лімфообіг в ураженій кінцівці. Масаж проводиться в період між нападами.При захворюванні верхніх кінцівок масаж починають з комірної зони в ділянці сегменту Д5-1, С7-2. Далі масажують плечовий суглоб, плече, ліктьовий суглоб, передпліччя, променевозап’ястковий суглоб, кисть, пальці.

Методика

Положення пацієнта - сидячи. Застосовують всі прийоми. Проводять масаж за відсмоктуючою методикою, роблячи акцент на ділянки суглобів і місця прикріплення сухожиль до кісток. Тривалість процедури 15-20 хвилин, можна через день. На курс 12-15 сеансів.

При захворюваннях нижніх кінцівок положення пацієнта лежачи на животі. Починають масаж з поперекової ділянки, включаючи паравертебральний вплив. Відтак масують сідниці, кульшові суглоби, задню поверхню стегна, гомілки, стопи обох ніг. По передній поверхні окремо масують колінний і гомілковостопний суглоби, місце прикріплення п'яткового сухожилля до п'яткового бугра, внутрішню і зовнішню кісточки. Тривалість процедури 20-25 хвилин. На курс 15-20 процедур, можна через день.

Методичні вказівки.

1 При масажі суглобових поверхонь враховувати доступність до масажованої ділянки.

2 При безпосередньому впливі на ділянку ураження слід частіше застосовувати прийоми розтирання ніжно і чергувати з охоплюючим погладжуванням.

3 Якщо пацієнтові після процедури стане погано масаж тимчасово треба припинити.

4 Застосовувати активні і пасивні рухи.

5 Рекомендувати комплексне лікування з ЛФК, теренкуром, (дозована ходьба), водними процедурами і дієтотерапією.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 395 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2351 - | 2153 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.