Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


алицько-Волинська держава за наступників Данила Галицького.




Стабільність та піднесення (1264 – 1323 рр.)

У 1264 р. Данило Галицький помер у своїй столиці (м. Холм). Після смерті Данила Галицького князівство знову втрачає свою єдність. Його брат Василько Романович князював на Волині. Сини Данила правили: Лев - у Галичині, Мстислав - у Теребовлі, Варно - у Холмі.

Найпослідовніше продовжував державницьку політику свого батька Лев Данилович (1264 – 1301 рр.). У 1272 р. переніс свою столицю до Львова. Хоча він і був змушений визнати свою залежність від Ногая, все ж саме цей князь приєднав до своїх володінь Закарпаття та Люблінську землю. Завдяки йому територія Галицько-Волинської держави стала найбільшою за всю свою історію.

На рубежі XIII – XIV ст. син Лева Юрій І (1301 – 1308,(1315)) відновив єдність Галицько-Волинської держави (Українського королівства), утворив окрему Галицьку митрополію, установив дружні відносини з Польщею і Тевтонським орденом. Це був період, коли Золота Орда, яка роздиралася внутрішніми міжусобицями та чварами, поступово втрачала владу над підкореними територіями. Юрій, як і Данило, прийняв королівський титул. За період його правління стабілізувався суспільний розвиток, розквітли міста, піднеслася торгівля, зріс економічний добробут.

Наступниками Юрія I стали його сини – Андрій та Лев II (1315 – 1323 рр.) - останні князі династії Романовичів. Вони поділили територію князівства на сфери впливу, але правили спільно, дуумвіратом, і тому розпаду єдиної держави не відбулося. Трагічно для них закінчилась боротьба з Ордою: 1323 р. у битві з військами хана Узбека молоді князі загинули.

Поступовий занепад (1323 – 1340 рр.)

Загибель Андрія та Лева II, які не мали дітей, урвала пряму лінію династії Романовичів, що призвело до поширення політичної ролі та впливу галицького боярства, зростання чвар та міжусобиць у феодальній верхівці, втручання іноземних держав у внутрішні справи галицько-волинських земель. Лише 1325 р. внаслідок компромісу між місцевим боярством і правителями Польщі, Угорщини та Литви главою держави було обрано 14–річного мазовецького князя Болеслава Тройденовича, сина Марії, дочки Юрія I Львовича, який прийняв православ'я та ім'я Юрій II. Юний князь проводив самостійну внутрішню і зовнішню політику.

Період правління Юрія II (1325-1340) став поступовим занепадом Галицько–Волинського князівства: посилився ординський вплив, безуспішною була боротьба з Польщею за люблінську землю, міста дедалі більше контролювалися іноземними купцями та ремісниками, національна знать відійшла від адміністративної влади, місцеве населення наверталося до католицизму.

Внаслідок боярської змови у квітні 1340 р. Юрія II Болеслава було отруєно.

Протягом короткого часу держава занепала та розчленувалася, її землі опинилися під владою чужоземців: Галичина – під Польщею, Волинь – під Литвою, Буковина – у складі Молдавського князівства.

Історичне значення Київської Русі та Галицько-Волинської держави.

Київська Русь: а) була однією з наймогутніших держав Середньовіччя, активним учас­ником тогочасного міжнародного життя, б) відіграла важливу роль у розвитку Східної Європи, визначивши головні напрями її подальшого розвитку., ставши складовою частиною формування європейської цивілізації; в) стала щитом для захисту народів Центральної і Західної Європи від монгольської навали; г) її традиції вплинули на подальший політич­ний, економічний і культурний розвиток східнослов'янських народів (українців, росіян, білорусів).

Галицько-Волинська держава - безпосередня спадкоємиця Київської Русі: а) зберегла від завоювання та асиміляції південну та західну гілки східного слов'янства, сприяла їхній консолідації та усвідомленню власної самобутності; б) після занепаду Києва стала новим центром політичного та економічного життя; в) розширила сферу дії західноєвропейської культури, сприяла поступовому подоланню однобічного візантійського впливу; г) продов­жила славні дипломатичні традиції Київської Русі, ще 100 років після встановлення золотоординського ярма представляла східнослов'янську державність на міжнародній арені.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 309 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2227 - | 1965 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.