Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Узагальнення інформації щодо виявлених порушень і прийняття рішень за матеріалами контролю виконання бюджетів




За результатами контролю виконання ДБУ в системі ДКСУ можуть бути виявлені порушення бюджетного законодавства (бюджетне правопорушення) – факти недотримання учасником бюджетного процесу встановлених чинним бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету чи звітування про його виконання.

При прийнятті рішень за матеріалами контролю виконання ДБУ у разі виявлення порушень бюджетного законодавства органи ДКСУ керуються Бюджетним кодексом України, Положенням про Державну казначейську службу України, Порядком зупинення операцій з бюджетними коштами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 21, Порядком повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1163, Порядком зменшення бюджетних асигнувань розпорядникам бюджетних коштів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.03. 2011 № 255, Порядком безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів, витрачених на здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які мають проводитися з іншого бюджету, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2003 № 386, Порядком призупинення бюджетних асигнувань, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2002 № 319 (із змінами і доповненнями), Порядком складання Протоколу про порушення бюджетного законодавства, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 15.11.2010 № 1370 та іншими законодавчо-нормативними актами.

Згідно з нормами Бюджетного кодексу України та Положення про Державну казначейську службу України, органи ДКСУ можуть приймати рішення про застосування таких заходів впливу за порушення бюджетного законодавства, як:

1) попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства;

2) зупинення операцій з бюджетними коштами.

Попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення бюджетного законодавства застосовується органами ДКСУ в усіх випадках виявлення порушень бюджетного законодавства.

Зупинення операцій з бюджетними коштами полягає у зупиненні будь-яких операцій із здійснення платежів з рахунків РБК/ОБК, крім випадків, коли уповноваженим органом прийнято розпорядження про зупинення операцій. У такому випадку зупиненню підлягають операції з бюджетними коштами на рахунках РБК/ОБК за бюджетною програмою (кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів), за якою виявлено порушення вимог бюджетного законодавства. Якщо зазначене порушення виявлено за бюджетною програмою (кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів), яка відсутня у поточному бюджетному періоді, то уповноважений орган зазначає в розпорядженні про зупинення операцій за бюджетною програмою (кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів), згідно з якою передбачено утримання розпорядника. При цьому зупиненню підлягають будь-які операції, за винятком: сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного соціального внеску; виконання рішень органів, яким відповідно до закону надано право стягнення коштів; здійснення захищених видатків.

Підставою для відновлення операцій на рахунках РБК/ОБК є: прийняття уповноваженим органом розпорядження про відновлення операцій з бюджетними коштами за установленою формою; закінчення строку, зазначеного в розпорядженні про зупинення операцій або встановленого частиною другою статті 120 Бюджетного кодексу України (до 30 днів, якщо інше не передбачено законом).

На підставі складеного протоколу про порушення бюджетного законодавства учасниками бюджетного процесу органи ДКСУ мають право також ініціювати призупинення бюджетних асигнувань, порушувати питання про притягнення до відповідальності за допущення порушення бюджетного законодавства згідно із законами України та звертатись до суду в окремих випадках.

Для фіксування факту виявлених порушень складається Протокол про порушення бюджетного законодавства – документ, яким засвідчується факт порушення учасниками бюджетного процесу встановлених бюджетним законодавством норм щодо складання, розгляду, затвердження, внесення змін, виконання бюджету та звітування про його виконання. Протокол оформлюється на підставі довідок, що складені за результатами проведених перевірок, та матеріалів звітності, що засвідчують факт порушення бюджетного законодавства. У разі складання акта ревізії протокол про порушення бюджетного законодавства не оформлюється.

У протоколі зазначаються: дата і місце його складання; посада, ПІБ посадової особи, яка склала протокол; відомості про учасника бюджетного процесу, яким учинене порушення бюджетного законодавства; час учинення і суть порушення бюджетного законодавства із зазначенням положень законодавчих або інших нормативно-правових актів, які було порушено; пояснення керівника (або посадової особи, яка виконує його обов’язки) органу, установи, організації, підприємства, де вчинене порушення бюджетного законодавства; додаток до протоколу (перелік копій документів та інших матеріалів, що засвідчують факт порушення бюджетного законодавства). Також зазначається матеріальна шкода або завдані збитки відповідному бюджету внаслідок порушення бюджетного законодавства.

Протокол складається у 2-х примірниках, підписується посадовою особою, яка його склала, і керівником відповідного органу ДКСУ та реєструється в органі ДКСУ у день його складання.

Перший примірник протоколу залишається в органі ДКСУ, другийпередається на строк до 2-х робочих днів з дня отримання для викладу пояснень та підписання керівником органу, установи, організації, підприємства, де вчинене порушення бюджетного законодавства.

У разі відмови від підписання протоколу, керівник органу, установи, організації, підприємства, де вчинене порушення бюджетного законодавства, зобов’язаний подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, що додаються до протоколу. У такому разі посадова особа, яка склала протокол, робить у ньому запис про таку відмову після повернення протоколу.

У разі неповернення органом, установою, організацією, підприємством, де вчинене порушення бюджетного законодавства, другого примірника протоколу у визначений строк у першому примірнику протоколу робиться відповідний запис.

Протокол складається державною мовою розбірливим почерком або з використанням технічних засобів. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол був підписаний (крім записів посадової особи, яка склала протокол, у передбачених випадках).

Оригінал другого примірника протоколу після його повернення або першого примірника у разі неповернення оригіналу другого примірника у визначений строк протягом 3-х робочих днів передається до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування заходів впливу за порушення бюджетного законодавства (або розглядається відповідним уповноваженим органом), а саме:

- якщо протокол складено посадовою особою управління (відділення) ДКСУ у районі, місті, районі в місті – передається відповідно до Головного управління ДКСУ в АР Крим, області, містах Києві та Севастополі;

- якщо протокол складено посадовою особою Головного управління ДКСУ в АР Крим, області, містах Києві та Севастополі, посадовою особою Державного казначейства України – розглядається відповідним органом, де складено протокол.

З оригіналу другого примірника протоколу або першого примірника у разі неповернення оригіналу другого примірника виготовляються три копії, які завіряються у встановленому законодавством порядку. Одна копія протоколу залишається у відповідному органі ДКСУ; друга копія надсилається із супровідним листом керівнику органу, установи, організації, підприємства, де вчинене порушення бюджетного законодавства; третя копія надсилається із супровідним листом до органу вищого рівня учасника бюджетного процесу, де вчинене порушення бюджетного законодавства.

У разі виявлення бюджетних правопорушень іншими уповноваженими на це органами (Міністерством фінансів України, органами Державної фінансової інспекції України, місцевими фінансовими органами тощо), а також в інших випадках, передбачених бюджетним законодавством, органи ДКСУ виконують прийняті ними рішення щодо:

1) зупинення операцій з бюджетними коштами;

2) призупинення бюджетних асигнувань;

3) зменшення бюджетних асигнувань;

4) повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету;

5) безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів.

Рішення щодо застосування безспірного вилучення коштів з місцевих бюджетів приймає Міністерство фінансів України і доводить його (разом із платіжною вимогою) до ДКСУ, а та, у свою чергу, - до органу ДКСУ, який обслуговує відповідний місцевий бюджет. Стягнення коштів з місцевих бюджетів здійснюється органами ДКСУ протягом 10 днів з дня отримання рішення про вилучення коштів в дохід загального фонду державного бюджету. Орган ДКСУ повідомляє про проведені операції Міністерство фінансів України та ДКСУ.

Також органи ДКСУ за дорученням РБК/ОБК здійснюють повернення коштів до відповідного бюджету, що використані останніми не за цільовим призначенням. Кошти перераховуються з того рахунку, який указаний у отриманому органом ДКСУ примірнику вимоги до розпорядника бюджетних коштів про повернення до відповідного бюджету використаної ним не за цільовим призначенням суми субвенції або вимоги до одержувача бюджетних коштів про повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету.

Органи ДКСУ контролюють виконання рішення про зменшення бюджетних асигнувань РБК відповідного рівня, прийняте Міністром фінансів, керівником місцевого фінансового органу або головним РБК на підставі протоколу чи акта ревізії з доданою довідкою про порушення бюджетного законодавства. Одночасно з поданням зазначених документів керівник контролюючого органу приймає рішення про зупинення операцій з бюджетними коштами РБК, який вчинив порушення бюджетного законодавства. Протягом 2-х робочих днів з дати прийняття, рішення про зменшення бюджетних асигнувань доводиться до відома ДКСУ, її органу, який здійснює обслуговування РБК. Виконання рішення про зменшення бюджетних асигнувань передбачає позбавлення повноважень на взяття бюджетного зобов’язання на відповідну суму на строк до завершення поточного бюджетного періоду шляхом внесення змін до розпису бюджету (кошторису) в частині фактичного зменшення обсягу бюджетних асигнувань на суму вчиненого порушення бюджетного законодавства.

Крім цього, органи ДКСУ виконують рішення (ухвала суду, постанова слідчого або державного виконавця) про арешт коштів РБК/ОБК та інших підприємств, установ, організацій, що обслуговуються в органах ДКСУ.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 281 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Самообман может довести до саморазрушения. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2487 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.