Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пневматичний привід стиску




Лабораторна робота №2

На тему: «Вивчення конструкції і принципу роботи точкової машини МТ-1215»

 

Підготував:

Ст. групи ЗВ-31

Саковець Андрій

Прийняв:

Забранський А. Є.

 

 

Львів – 2013р.

МЕТА РОБОТИ

· Вивчити будову, принцип роботи і технологічні показники машин для точкового зварювання.

· Визначити технологічні можливості машини.

· Навчитись встановлювати і регулювати параметри режиму зварю­вання.

·Засвоїти техніку налагоджування машини і виконання зварю­вання.

 

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАШИНИ

Сучасні машини для контактного зварювання являють собою складні електромеханічні агрегати, які в більшості, мають електронне управ­ління циклом зварювання. Основні операції, які виконує машина - це стискання і нагрів деталей в зоні зварювання електричним струмом. За способом зварювання машини поділяються на точкові, рельєфні, шовні та стикові.

 

Специфічні особливості налагоджування і експлуатації машин кон­тактного зварювання залежать в першу чергу від характеристики струму, який застосовується при зварюванні, тобто струму, що протікає у вторинному контурі машини. Згідно з видом струму всі машини можуть бути класифіковані на:

а) машини змінного струму промислової частоти (однофазні);

б) машини низькочастотні (трифазні);

в) машини конденсаторні (однофазні і трифазні);

г) машини постійного струму (трифазні з випрямленням струму у вторинному контурі).

 

Машини змінного струму найбільш розповсюдженні і використовуються для всіх способів контактного зварювання різноманітних металів. Електрична потужність точкових і шовних машин не перевищує 300-400кВ із-за поганих енергетичних показників (низький cosⱷ, однофазне наван­таження, великі піки струму при вмиканні).

В експлуатації для точкового, рельєфного і шовного зварювання найбільш поширені машини серії МТ, МТП, МРП, МР, МШ і МШП. В машинах комутація первинного струму проводиться за допомогою іонних (ігніт­рони) і напівпровідникових (тиристори) приладів. Для управління цик­лом зварювання і регулювання величини і тривалості протікання зварю­вального струму використовують регулятори часу і синхронні перерива­чі різних типів. В сучасних машинах тонке регулювання величини струму здійснюється за рахунок зміни кута (фазне регулювання) вмикання вен­тилів (ігнітрони або тиристори) в первинному колі зварювального тран­сформатора. Інколи фазове регулювання використовують для програмної зміни величини зварювального струму, забезпечуючи при цьому поступо­ве нарощування і зниження струму на початку і в кінці циклу.

Машини контактного зварювання, згідно з ГОСТ 297-80, мають такі умовні позначення. Перша буква - М (машина). Друга відповідає спосо­бу зварювання: Т - точкова, Р – рельєфна, Ш - шовна, С - стикова. Тротя буква (якщо вона є) позначає вид зварювального струму (крім змінного): В - машина постійного струму, Н - низькочастотна, К - кон­денсаторна. В машинах змінного струму третя буква може уточнювати конструктивні особливості: П - підвісна, Р - радіального типу. Інко­ли в позначенні машини постійного струму може бути четверта буква: наприклад, МТВР - машина точкова постійного струму радіального типу. Крім букв, в позначенні типу машин передбачені цифри, які характери­зують найбільший вторинний струм (ГОСТ 297-80) або найбільший зварю­вальний струм (ГОСТ 297-73) і модель або реєстраційний номер: на­приклад, по ГОСТ 297-80МТ-2023 - точкова машина змінного струму з найбільшим вторинним струмом 20кА; та сама машина за ГОСТ 297-73 позначалась МТ-1223 (номінальний зварювальний струм 12кА).

Будова і принцип роботи точкової машини МТ-1215

Машина МТ-1215 використовується для точкового зварювання деталей з маловуглецевої, нержавіючої сталі і алюмінію.

Технічні характеристики

1. Номінальна напруга мережі, В 380

2. Номінальна частина, Гц 50

3. Номінальна споживана потужність, кВт 60

4. Номінальний зварювальний струм, А 12500

5. Номінальний тривалий вторинний струм, А 5600

6. Номінальний первинний струм, А 14,1

7. Коефіцієнт потужності при короткому замиканні
на номінальному ступені 0,4

8. Межі регулювання вторинної напруги, В 2,3+4,4

9. Кількість ступенів регулювання вторинної напруги
зварювального трансформатора 8

10. Номінальний ступінь регулювання вторинної напруги, В 7

11. Опір вторинного кола машини постійному струму, Ом,
не більше 56*10-6

12. Межі товщин деталей, що зварюються:
а) із мало вуглецевої сталі на жорсткому від 0,5+0,5
режимі, мм до 1,6+1,6
б) із мало вуглецевої сталі на пом'якшеному
режимі, мм не більше 5,0+5,0
в) із нержавіючої сталі, мм, не більше 1,0+1,0
г) із алюмінію, мм, не більше 0,6+0,6

13. Номінальна товщина зварювальних деталей із
мало вуглецевої сталі, що зварюється на жорсткому
режимі, мм 1,5+1,5

14. Номінальне зусилля стиснення при стиску повітря
=490*103Па/5,0кГс/-см2/р*кН 6,17/630кГс/

15. Машини, кг, не більше 445

Будова машини

Машина (рис. 1) складається з: корпусу 1, зварювального трансфор­матора 2, перемикача ступенів 3, контактора тиристорного 4, регулято­ра циклу зварювання 5, струмопідводів верхнього 6 і нижнього 7, пнев­матичного приводу 8. На верхньому кронштейні машини закріплений електропневматичний клапан 9, маслорозпилювач 10, регулятор тиску повітря з манометром 11. На правій боковій поверхні машини закріплено пневматичний кран управління робочим вильотом електродів 12. На задній стінці корпусу встановлено автоматичний вимикач 13. Машина має пересувну педаль 14.

Струмопідвід

Струмопідвід верхній (рис. 2) складається з електрода 1, електро­дотримача 2, хобота 3, кришки 4, гнучкої шини контактного кутника -- 5, струмопідвід верхній ізольований від корпусу машини. Струмопідвід нижній складається з електрода 1, електродотримача 2, хобота 3, кришки 4, кронштейна 5 і шини 7. Кронштейн 5 можливість трьох фіксованих положень кронштейна 5 з розчином l1= 80*10-3 м, l2 =160*10-3 м,
l3 =220*10-3

Рис.1. Машина МТ-1215 Рис.2. Струмопідвід

Пневматичний привід стиску

Привод пневматичний (рис. З) складається з направляючої 1, ци­ліндра 5, кришки 2, двох поршнів зі штоками 3, 4, ущільнюючих кілець.

Поршні, які знаходяться в циліндрі, утворюють в ньому три камери. При подачі стисненогоповітря в нижню камеру нижній поршень виконуєробочий хід -переміщується вниз. При подачі стисненого повітря в нижню камеру нижній поршеньповертається в попереднє положення.

Положення верхнього поршня в циліндрі встановлюється регулюючою гайкою 1, яка нагвинчується на різьбовий кінець штока поршня 3 і спи­рається на верхню кришку циліндра. Стиснене повітря, яке знаходиться під поршнем у верхній камері циліндра, утримує поршень в цьому поло­женні. Коли випускають стиснене повітря з верхньої камери, повертаючи ручку крана управління 12 (рис.1), нижній поршень робить додатковий підйом.

Така будова приводу забезпечує безступінчасте регулювання величи­ни робочого ходу, а також можливість, зварювання різноманітних виро­бів з виступами, які потребують періодичного збільшення ходу верхньо­го електрода.

 


Рис.3. Пневматичний привід

Таблиця 1.

Зусилля стиснення електродів в залежності від тиску повітря





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 863 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2282 - | 2063 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.