Структура МП К580 організована на основі єдиної 8-розрядної внутрішньої шини (рис.1).
АЛП – блок арифметико-логічного пристрою, який виконує усі арифметичні і логічні операції над числами в паралельному 8-розрядному двійковому коді.
ТР – Тимчасовий регістр.
А – акумулятор
БРПЗ – блок регістрів загального призначення містить крім регістрів BC, DE, HL, PC також буферний регістр WZ.
Формат команд КР580ВМ80А одно адресний. Команди бувають однобайтовими, двобайтовими і трибайтовими (рис.2).
Організація контролера
Функціональна схема контролера, побудованого на базі МПК К580 і призначеного для керування технологічним обладнанням, показана на рис. 3. МП К580ВМ80, ОЗП і ПЗП контролера з'єднані між собою з допомогою внутрішніх 8-ми розрядної шини даних, 16-ти розрядної шини адресів і шини керування. Зовнішні пристрої під'єднуються до внутрішніх шин контролера з допомогою інтерфейс них модулів ІМ.До зовнішніх пристроїв контролера відносяться клавіатура, дисплей чи алфавітно-цифровий індикатор, технологічне обладнання, в т.ч. блоки живлення зварювального обладнання, зварювальні автомати, апаратура подавання флюсу, електрохімічні приводи стикання, обладнання для транспортування об’єктів зварювання, давачі сигналів із зони зварювання, кінцеві вимикачі, сигнальні лампочки і т.д.
Порядок виконання роботи
1. Ознайомитися з зовнішнім виглядом, розміщенням ВІС та модулів макета контролера, його функціональною та числовою клавіатурою, індикаторами на семисегментних світлодіодах.
2. Після ввімкнення живлення контролера тумблер перемикання режимів поставити в положення АВТ і клавішою СКИД обнулити регістри контролера, щр приведе до запуску розміщеної в ПЗП програми введення інформації з клавіатури. На індикаторах висвічуються нулі.
3. Послідовно натиснути клавіші з цифрами 0, 3, 0, 0, які висвітляться на правих індикаторах дисплея. Після натиснення клавіші встановлення адреса число 0300 висвітлиться на лівих індикаторах, а на двох правих індикаторах висвітлиться вмісткомірки пам'яті з адресом 0300.
4. Кнопкою ПУСК запустити на виконання програму, записану в пам'ять з адреса 0300 і призначену для тестування пристроїв контролера. Після закінчення програми натиснути клавішу СКИД.
5. Запустити програму з початковим адресом 0300, яка у випадку поступлення через три вхідних лінії порту С одиничних сигналів встановлює на лінії "О" порту В одиничний рівень. Поступлення сигналів необхідно зімітувати трьома тумблерами, які розміщені в нижній частині плати контролера. При знаходженні тумблерів у верхньому положенні засвітиться крайній правий світлодіод.
6. Записати в комірки ОЗП 8000... 8003 послідовність даних, які являють собою програму переходу з адреса 8003 на адрес 8000. Для цього необхідно натиснути клавішу обнулення, числові клавіші 8, 0, 0, 0 і клавішу встановлення адреса. При цьому вміст комірки 8000 висвітлиться на двох крайніх правих індикаторах.
Стиснути клавішу з цифрами "О", "О" та "ЗАПИС". Шістнадцяткове число 00 при цьому запишеться в комірку з адресом 8000, а адрес автоматично збільшиться на 1. Вміст комірки 8001 висвітляться на двох крайніх правих індикаторах, а записане в комірку 9000 число 00 переміститься на два індикатори лівіше.
Таким же чином записати в комірку 8001 число СЗ, в комірку 0002 число 00, а в комірку 8003 - 80.
7. Перевірити вміст комірок 8000... 8003. Для цього необхідно натиснути клавішу АД-, шр зменшить адрес на 1 і на двох крайніх правих індикаторах висвітлиться останнє введене число. Послідовно натискуючи клавішу АД- перевірити введені дані.
Перевірити записані в комірки 8000...8003 дані можна також задавши початковий адрес 8000 і послідовно натискуючи клавішу АД-.
8. Запустити введену програму в кроковому режимі (тумблер режиму знаходиться в положенні ШАГ). При цьому при кожному натисканні кнопки ПУСК буде виконуватися тільки одна команда, адрес і код операції якої висвітлюються на індикаторі.
9. Запустити програму в автоматичному режимі (тумблер режиму знаходиться в положенні АВТ). При цьому програма буде виконуватися безперервно при погашеному індикаторі. Зупинити програму можна клавішою СКИД.