Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тестування за методикою ITU-T Y.1564




Y.1564 - більш сучасна методика активації сервісів мереж Ethernet. Методологія тесту розбивається на дві частини: тест конфігурації сервісу, який допоможе знайти і виправити проблеми з конфігурації мережі, і тест експлуатації сервісу, який підтверджує, що продуктивність відповідає критеріям приймання та обслуговування є незмінним з часом (рис. 7. 6).

 

 

Рисунок 7.6 - Тестування за методикою ITU-T Y.1564

 

Як і в попередніх рекомендаціях, показники ефективності включають в себе:

- Пропускну здатність;

- Затримку;

- Втрати кадрів;

- Пакетний джитер.

Відмінність даної рекомендації полягає в тому, що всі показники вимірюються не послідовно, а паралельно, що значно знижує час проходження тесту. Оцінка пропускної здатності проводиться з поділом на інтервали з урахуванням перевантажень в мережі.

Історія розвитку цифрових телекомунікаційних мереж тісно пов'язана з вирішенням завдань синхронізації обладнання мережевих вузлів. Спочатку мережі з комутацією пакетів призначалися для передачі асинхронних даних. Але так як в сучасних умовах пакетні методи передачі стають основними транспортними телекомунікаційними технологіями, це вимагає від них забезпечення якості передачі не гірше ніж у мережах синхронної цифрової ієрархії. Зокрема, повинні забезпечуватися висока готовність з'єднань, малі затримки, висока якість синхронізації, низький рівень помилок, оперативність виявлення несправностей, зручність адміністрування, резервування, що забезпечує відсутність перерв зв'язку більше 50 мкс. У сучасних мережах зв'язку, поряд з проблемою тактової синхронізації, все більшої актуальності набувають завдання передачі сигналів часу з необхідною точністю. У зв'язку з цим, виник цілий комплекс завдань узгодження шкал часу за спеціальними мітками, що передаються в пакетному транспортному середовищі. Для вирішення цих завдань були розроблені двосторонні мережеві протоколи NTP (Network Time Protocol) і PTP (Precision Time Protocol). Останній, що забезпечує більш високу точність, набув великої популярності.

Протокол РТР був спочатку стандартизований для промислових підприємств та вимірювальної техніки. Друга версія протоколу PTP (Рекомендація IEEE 1588 v2), яка вийшла в 2008 році передбачає безліч варіантів застосування для вирішення тих чи інших завдань. Під кожне конкретний додаток вироблений свій перелік установок, так званий «профіль», у тому числі розроблені і телекомунікаційні профілі.

Галузі застосування протоколу PTP:

- Проводовий зв'язок;

- Стільниковий зв'язок;

- Енергетика;

- Промислова автоматика;

- Вимірювальна техніка;

- Роботизовані системи;

- Фінансові додатки.

Протокол РТР є протоколом взаємодії пристроїв що беруть участь у синхронізації.

Протокол передбачає двонаправлений обмін повідомленнями, укладеними в структуру пакета, що включають в себе мітки часу, та інші параметри. Мережеві елементи, задіяні в синхронізації можна поділити на три категорії:

- Майстер-пристрої, що містять РТР годинник і є джерелом синхронізації (ведущим);

- Шлейф-пристрої, які синхронізуються від ведучого (ведомым);

- Пасивні пристрої, пропускають через себе сигнали синхронізації, або не беруть участь у взаємодії.

Рівнева архітектура роботи PTP пристроїв представлена ​​на рисунку 7. 7.

 

Рисунок 7.7 - Уровневая архитектура работы PTP

 

Для перевірки роботи системи синхронізації в пакетній мережі потрібно впевнитися, що в перевіряему точку приходять всі сигнали синхронізації і протокол взаємодіє правильно. У процесі вимірювань емулюється ведений (ведомый) пристрій PTP і здійснюється верифікація всіх сигналів синхронізації (рисунок 7.8), при цьому вимірюються наступні параметри:

- Зміщення між ведучим і веденим;

- Середня і одностороння затримки;

- Варіація затримки для пакетів;

- Догляд фази між годинниками.

 

 

Рисунок 7.8 - Измерения по протоколу РТР

 

Крім верифікації самого протоколу РТР за допомогою цього алгоритму можна здійснювати вимірювання параметрів асиметричних ліній, таких як затримка і варіація затримки. Для асиметричних ліній стандартні вимірювання цих параметрів, описані за рекомендаціями RFC2544 і RFC3393, що не завжди дають коректний результат. Тому вимірювання даних параметрів на основі протоколу РТР перекривають відсутню ланку. При цьому слід врахувати, що генерація і зчитування часових міток йдуть на нижньому рівні моделі IP, що дає високу точність визначення часових параметрів.

В останні роки мережі з пакетною комутацією стають універсальним транспортним середовищем для передачі різних типів трафіку, в тому числі і для сервісів чутливих до параметрів мережевої синхронізації, наприклад, такі популярні телекомунікаційні технології як Wi-Max, W-CDMA, LTE вимагають підтримки часової синхронізації з точністю близько 1 мкс. Таким чином, для повноцінної оцінки якості роботи телекомунікаційних мереж з комутацією пакетів необхідно поряд з вимірюванням параметрів описуваних рекомендаціями RFC-2544 і RFC-3393 або Y.1564 перевіряти параметри синхронізації обладнання вузлів мережі.

 

 

Проф.кафедри ПІС, к.т.н., доц. К.П.Сторчак

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 589 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2240 - | 2072 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.