Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Підбивання підсумків практикуму 1 страница




Підбивання підсумків комп'ютерного практикуму відбувається під час захисту студентами звітів. Оцінка захисту студентом звіту практики складається:

- з оцінки звіту практикуму, яка відображає загальний вигляд звіту, вірність вирішення індивідуального завдання та повноту аналізу отриманих результатів;

- усних відповідей студента на питання відповідно змісту звіту та загальної роботи за курсом. Результати захисту заносяться до відомості та залікової книжки студента. Позитивна оцінка, одержана на захисті підтверджує завершення курсу.

У випадку незадовільної оцінки студент за наказом ректора проходить практикум в другий строк чи відраховується з академії.


Варіанти завдань

Варіант №1

Щойно заснована компанія «АЛЕКС» спеціалізується на тому, що виготовляє з двох компонентів (фруктів та тіста, що заморожено) яблучні пироги, обробляє їх (випікає, запаковує, доставляє) та продає місцевим бакалійним магазинам. Засновник компанії, Алекс Булкін, бажає побудувати модель у електронній таблиці Excel з метою дослідити можливості подальшого розширення своєї компанії.

Оскільки Булкіну необхідно негайно одержувати прибуток, вибір показника ефективності не викликає сумнівів, це – тижневий прибуток. Обмірковуючи ситуацію, Булкін робить висновок, що найбільш важливим його рішенням є визначення оптової ціни на пироги. Маркетинговий план Булкіна не передбачає зміну розмірів або якості його пирогів, а бакалійні магазини безпосередньо встановлюють свою надбавку до оптової ціни пирога. Таким чином, кількість та вартість пирогів, що продані, визначаються оптовою ціною, яку задав Булкін.

Завдання 1. Побудувати (використовуючи прості бухгалтерські залежності) модель задачі, що викладена, в Excel враховуючи наступні вхідні параметри

Ціна пирога 8,00 грн.

Попит 16 тис. шт.

Питомі витрати на виробництво 2,05 грн.

Питомі витрати на закупівлю начинки 3,48 грн.

Питомі витрати на закупівлю тіста 0,30 грн.

Постійні тижневі витрати 12 тис. грн.

та визначити тижневий прибуток.

Аналізуючи модель, Булкін помічає, що в його моделі ціна пирога та попит вважаються незалежними змінними. Він розуміє, що таке припущення нереалістичне: при інших однакових умовах зависока ціна приведе до зниження попиту, а в його моделі зв'язок між цими змінними не відображено.

Завдання 2. Визначити лінійну залежність попиту від ціни, якщо при ціні, що дорівнює 12 грн. за пирог, попит буде дорівнювати нулю, а при ціні нижче 12 грн. кожне зниження ціни на 1 грн. приведе до зростання попиту на 4 тис. шт. щотижня. Уточнити модель задачі, тобто попит повинен обчислюватися за формулою, що здобута.

Далі Булкін вирішив провести аналіз чуйності, у ході якого дослідити вплив змін вхідних параметрів на показник ефективності. У даному випадку його цікавить вплив невеликих змін ціни на прибуток, яка є критерієм ефективності.

Завдання 3. Додати до моделі додаткові значення ціни: 6 грн., 7 грн., 9 грн., 10 грн. та 11 грн. Побудувати точковий графік залежності ціни пирога від тижневого прибутку. Аналізуючи графік визначити приблизно базову ціну, яка відповідає максимальному прибутку та точку беззбитковості.

Завдання 4. Використовуючи «Подбор параметра» визначити точне значення точки беззбитковості. Додати до моделі значення ціни, що знайдена.

Завдання 5. Використовуючи «Поиск решения» визначити точне значення базової ціни. Додати до моделі значення ціни, що знайдена.

Компанія є новою, і потребує завоювання споживчого ринку та залучення клієнтів. Булкін погодився б знизити ціну нижче базової та втратити частину прибутку, щоб добитися збільшення тижневого об’єму продажів (аналіз компромісів).

Завдання 6. Додати до моделі розрахунки, що відображають відсоткові зміни ціни, попиту та прибутку, по відношенню до базового рівня. Якщо Булкін вирішить зменшити ціну на 10%, то скільки відсотків він втратить у прибутку та на скільки відсотків збільшиться попит при цьому. Вкажіть точні значення, використовуючи вбудовані функції прогнозування.

Спочатку Булкін був задоволений своєю моделлю, але потім у нього виникли певні сумніви. Виявилося, що дійсний тижневий прибуток трохи менше, ніж той, що передбачався моделлю. Вивчивши модель, Булкін знайшов, що формула витрат на виробництво (=2,05*Попит), яка пропонується моделлю, не спрацьовує:

Таблиця 1. Дані по витратах на виробництво

Кількість пирогів, тис. шт. Витрати на обробку, реальні, тис. грн. Витрати на обробку, модельні, тис. грн.
  10,10 12,30
  11,20 16,40
  16,50 20,50
  24,60 24,60
  32,40 28,70
  41,10 32,80
  45,30 36,90
  55,10 41,00
  59,90 45,10

Завдання 7. Побудувати по даним таблиці графік, застосувати засіб «Линия тренда» та уточнити рівняння витрат на виробництво.

Завдання 8. Використовуючи групування, скрити технічні параметри моделі – відсотки та статті витрат.

Бізнес пішов угору. Булкін зібрався його розширити – узятися за випікання та продаж пирогів з іншими начинками: лимонною, полуничною та вишневою. Постійні витрати тепер не зв’язані з конкретним видом продукції, а рахуються загальними та складають 33 тис. грн. Вхідні параметри:

Вид Лим. Пол. Вишн.

Ціна пирога, грн. 8,32 9,57 9,32

Питомі витрати на купівлю начинки, грн. 2,20 3,90 3,10

Питомі витрати на купівлю тіста, грн. 0,28 0,35 0,33

Завдання 9. Додати три нових різновиди продукції, тим самим розширивши модель. Від старої моделі слід залишити лише базові дані. Питомі витрати на обробку та попит розрахувати по аналогії з яблучним пирогом. Додатково вирахувати підсумкові значення деяких параметрів (наприклад, попит) та загальні параметри для усіх різновидів продукції (наприклад, постійні витрати).

Завдання 10. Побудувати нормовану гістограму, де відобразити відсотковий розподіл витрат для різних видів пирогів.

Аналізуючи результати розрахунків моделі, Булкін прийшов до висновку, що не в змозі виробляти кількість пирогів, що запланована, якщо не введе на своєму підприємстві другу зміну. Це потребує додаткових витрат на сплату понаднормових, що відобразиться на виробничих витратах. Після консультації з управляючим підприємства Булкін зрозумів, що зможе випікати в одну зміну лише 20 тис. пирогів щотижня. Для кожного пирога понад цієї кількості до виробничих витрат додаються виробничі витрати у розмірі 0,80 грн., які пов’язані з введенням другої зміни.

Завдання 11. Модифікувати модель, додаючи нові параметри: граничний об’єм виробництва для однієї зміни та додаткові витрати на кожний пиріг, вироблений у другу зміну. До структури витрат додати нову статтю для понаднормових виплат. Визначити загальні витрати (у грн.) на «понаднормові» за тиждень, місяць та рік.

Булкін вирішив змінити свою модель для зимового сезону з низьким рівнем продажів. На протязі зими тижневого попиту на пироги, який задано в моделі, можна добитися лише з дуже активною рекламною компанією. При менших витратах на рекламу об’єм замовлень буде складати лише малий відсоток від вказаної у моделі кількості. Залежність між витратами на рекламу та об’ємом замовлень складає:

Витрати на рекламу, тис. грн. Об’єм замовлення, %

5 40

7 65

10 78

12 88

Об’єм замовлення 100% означає, що кількість проданих пирогів буде дорівнювати кількості, яка передбачена моделлю. Тижневі витрати на рекламу складають від 5 до 12 тис. грн.

Завдання 12. Додайте до структури витрат статтю витрат на рекламу. Дослідіть чуйність тижневого прибутку до витрат на рекламу. Дайте рекомендації щодо ціни та витратам на рекламу.

Завдання 13. Для автоматизації діяльності компанії спроектуйте базу даних за допомогою СУБД MS Access. При проектуванні слід врахувати, що сировина надходить від декількох постачальників (додаток 2), а готова продукція реалізується торгівельними точками - клієнтами (додаток 3).

Варіант №2.

Приватний підприємець Петренко вирішив заснувати компанію «Ксерокс», яка буде встановлювати копіювальні машини, що самообслуговуються, у приміщення замовника – у бібліотеки, університети, інститути, торгівельні центри та ін. Щоб звести до мінімуму основні витрати, він збирається брати в оренду потужні копіювальні машини, до яких підключені автомати для прийому монет та платіжних карток. Окрім сплати за оренду та інших витрат на копіювальні машини, компанія «Ксерокс» може додатково сплачувати організаціям-клієнтам, які надають місце для установки цих машин. Таким чином, оплата складається з фіксованої щомісячної плати за оренду приміщення плюс деякі необов’язкові заохочувальні виплати.

В межах свого бізнес-плану Петренко зробив наступні припущення:

Кількість копіювальних машин, що орендуються, шт. 40

Кількість копій щомісяця на одну машину, шт. 30000

Ціна однієї копії, грн. 0,05

Витрати на одну копію (ремонт, видаткові

матеріали та ін.), грн. 0,03

Щомісячна орендна плата за приміщення

для однієї машини, грн. 150

Витрати на оренду однієї копіювальної машини, грн. 250

Витрати на інкасацію грошей з однієї машини, грн. 35

Інші фіксовані витрати на машину, грн. 50

Завдання 1. Для аналізу прибутковості нового підприємства розробити модель на базі електронної таблиці Excel. Визначити основний показник ефективності – чистий щомісячний прибуток, використовуючи елементарні бухгалтерські залежності.

Згодом Петренко забажав вивчити варіанти структури орендної плати за площу, яка виділена для копіювальних машин. Окрім фіксованої щомісячної орендної плати у 150 грн. за одну машину можна спробувати запропонувати клієнтам більш низьку орендну плату плюс певні комісійні з кожної зробленої копії.

Завдання 2. Розглянути альтернативні варіанти. Наприклад, організація-клієнт може отримувати орендну плату за площу, яка надається для однієї машини, у розмірі 50 грн. плюс комісійні з кожної зробленої копії у розмірі 0,5 копійки. Та другий можливий варіант – фіксована орендна плата 75 грн. плюс 1 копійка комісійних з кожної копії, що зроблена понад встановлений щомісячний ліміт в 20 000 копій. Доповнити модель двома альтернативними варіантами та порівняти показники ефективності.

Перш ніж обнародувати ці три альтернативні схеми плати за оренду приміщень, Петренко бажає порівняти об’єми копіювання, які відповідають точці беззбитковості (чистий прибуток дорівнює нулю) для даних варіантів.

Завдання 3. Використовуючи засіб «Подбор параметра» визначити точки беззбитковості для кожного варіанту та порівняти об’єми копіювання.

Петренка також цікавлять так звані точки байдужості, в котрих чистий прибуток не залежить від обрання альтернативних варіантів.

Завдання 4. При об’ємі копіювання 30 000 копій щомісяця, визначити яка повинна бути фіксована орендна плата за машину в кожному варіанті, щоб здобути однаковий чистий прибуток. За базовий рівень треба взяти перший варіант з орендною платою 150 грн. за машину.

Петренко прийшов до висновку, що витрати у розрахунку на одну копію підкоряються більш складній закономірності, ніж у побудованій моделі, де вони обчислюються як сума витрат на витратні матеріали (0,02 грн. у розрахунку на копію) та амортизацію (0,01 грн. у розрахунку на одну копію).

Він припускає, що середні витрати на амортизацію у розрахунку на одну копію зростають швидше, ніж звичайна пропорційна залежність від кількості копій, які виготовлені за місяць на одній копіювальній машині. Залежність між цими величинами наступна:

Дані за місяць

Кількість копій на 1 копіювальну Витрати на амортизацію на 1

машину, тис. шт. копіювальну машину, грн.

20 50

30 150

40 400

50 1000

Завдання 5. Змінити структуру витрат моделі, додавши витрати на витратні матеріали та амортизацію у розрахунку на одну копію 0,02 грн. та 0,01 грн. відповідно.

Завдання 6. Побудувати графік залежності кількості копій на 1 машину щомісяця від витрат на амортизацію. На графіку відобразити криву залежності для пропорційною залежності та криву для залежності з запропонованої таблиці.

Завдання 7. Використовуючи можливості Excel, підібрати до залежності, яка запропонована у таблиці, найбільш придатний тип тренду (лінійний чи нелінійний). Обґрунтуйте свій вибір.

Завдання 8. Модернізуйте структуру витрат моделі, використовуючи найдене рівняння залежності кількості копій від витрат на амортизацію.

Компанія, яка надає Петренку копіювальні машини, збирається збільшити орендну плату. Нова вартість оренди невідома, але з вірогідних джерел відомо, що вона не буде більшою 275 грн. щомісяця за машину. Щоб зберегти величину чистого прибутку у колишньому об’ємі, Петренко не бажає змінювати ціни, а добитися цілі шляхом встановлення додаткових машин.

Завдання 9. Використовуючи засіб «Таблиця подстановки» побудувати таблицю

    Кількість машин
               
Оренда              
             
             
             
             
             

 

Завдання 10. Для автоматизації діяльності компанії спроектувати базу даних за допомогою СУБД MS ACCESS. Постачальники необхідних ресурсів (папір, копіювальна техніка, обслуговування) наведені у додатку 2. Клієнти, тобто організації де встановлюються копіювальні машини, містяться у додатку 3.

Варіант №3.

Компанія «Chair» виробляє декілька видів високоякісних дубових стільців. Асортимент продукції нараховує 6 типів виробів: Captain, Mate, American High, American Low, Spanish King та Spanish Queen. Стільці сконструйовані таким чином, що для їх виготовлення можна використовувати ряд деталей, що взаємозамінні: довгі та короткі штифти, міцні та полегшенні сидіння, а також важкі та легкі поперечки. Окрім того, кожен тип стільців має відмінну від інших направляючу, до якої кріпиться спинка. Взаємозамінні деталі допомагають компанії підстрахуватися на випадок раптових змін попиту.

Директор заводу Том Бар дав завдання відділу управління виробництвом скласти план виробництва на наступний тиждень. У компанії заключні дії по доведенні деталей (шліфування, фарбування та сушка) займають один тиждень. Тому наступного тижня можна виробляти стільці тільки з деталей, обробка який вже завершена.

Структуру витрат наведено у таблиці

Таблиця 2. Структура витрат

Модель Потреба у деталях, шт. Запас на початку тижня, шт.
Captain Mate Am High Am Low Sp King Sp Queen
Довгі штифти              
Короткі штифти              
Ніжки              
Міцні сидіння              
Облегшені сидіння              
Міцні поперечки              
Облегшені поперечки              
Спинки для Captain              
Спинки для Mate              
Спинки для American              
Спинки для Spanish              
Питомий прибуток, грн.              

Завдання 1. Розробити модель виробництва за допомогою електронної таблиці Excel. Запланувати виробництво кожної моделі у кількості 40 шт. Визначити сумарний тижневий прибуток, сумарну потребу у деталях та залишок деталей наприкінці тижня.

Стільці з цільного дерева зараз у моді, користуються попитом, і компанія може реалізувати будь яку їх кількість, що виготовлена за тиждень. Тому директор заводу поставив задачу відділу управління виробництвом - одержання максимально можливого прибутку.

Завдання 2. Використовуючи надбудову «Поиск решения», визначити оптимальний план виробництва стільців кожного виду. На скільки збільшилась величина тижневого прибутку у порівнянні з похідним планом.

Том Бар лишався задоволений планом виробництва на протязі декількох тижнів. Але відсутність у оптимальному плані таких моделей як Spanish King та Spanish Queen призвело до маси скарг від споживачів, які бажали придбати саме цей вид стільців. Щоб не втратити клієнтів, директор вирішив змінити план виробництва та добавити 5 стільців іспанського стилю.

Завдання 3. Аналізуючи звіт по чуйності, визначте який варіант краще: 5 стільців Spanish King чи 5 стільців Spanish Queen. Скільки при цьому тижневого прибутку втратить компанія.

У поточному сезоні компанія вирішила модернізувати один з двох застарілих цехів по виробництву комплектуючих: цех штифтів або цех спинок. Цех, що залишиться, планується модернізувати у наступному сезоні. Модернізація дозволить цеху випускати більшу кількість комплектуючих деталей для стільців.

Завдання 4. Аналізуючи звіт по чуйності для оптимального плану, визначте, котрий з цехів слід модернізувати у першу чергу – цех штифтів чи цех спинок. Критерієм вибору є максимальний тижневий прибуток.

Завдання 5. Побудувати діаграму, що відображає питому вагу кожного типу стільців у загальному тижневому прибутку для оптимального плану виробництва.

Аналізуючи дані щодо тижневого прибутку за останні півтора місяця, директор замітив тенденцію зниження прибутку. Раніше таких явищ не спостерігалося (тижневий прибуток за останні 10 тижнів був постійний).

Номер тижня Прибуток, грн.
   
   
   
   
   
   
   

Завдання 6. Визначити закономірність (рівняння) зміни показника прибутку та зробити прогноз цього показника на 8 та 9 тижні, використовуючи вбудовані функції Excel.

Прогнози виявились невтішними. Аналіз економічної ситуації дозволив визначити причину падіння прибутку – зниження купівельного попиту на деякі види стільців. В результаті нерозпродані на протязі тижня стільці почали приносити менший питомий прибуток, оскільки потребували додаткових витрат на зберігання, складування та відновлення товарного виду. Крім того, залежалі стільці компанія вимушена реалізовувати за зниженими цінами. Відділу маркетингу було дано завдання дослідити купівельний попит.

Дані, що надав відділ маркетингу:

Таблиця 3. Дані дослідження купівельного попиту

Модель Captain Mate Am High Am Low Sp King Sp Queen
Кількість            

Начальнику відділу управління виробництвом необхідно прийняти рішення: залишити оптимальний план виробництва та погодитися на часткову втрату прибутку або перейти на план виробництва, який відповідає попиту.

Завдання 7. Визначити тижневі втрати прибутку щодо оптимального плану виробництва, враховуючи, що виготовлений понад попиту стілець у середньому приносить питомий прибуток у 40% від вихідного.

Завдання 8. Визначити можливість переходу на новий план виробництва, який відповідає попиту. Якими будуть втрати тижневого прибутку. Порівняйте результати та дайте рекомендації начальнику відділу управління виробництвом.

Завдання 9. Для автоматизації діяльності компанії спроектувати базу даних за допомогою СУБД MS ACCESS. Додати до бази компанії, що постачають сировину (деревина, метал) для виробництва (додаток 2), та організації, які займаються продажем готової продукції (додаток 3).

 

Варіант №4.

Компанія «Bit» займається складанням та продажем персональних комп’ютерів. Для кожного комп’ютера потрібна одна стандартна печатна плата. Компанія заключила контракт на купівлю печатних плат з фірмою «Apex» по 200$ за плату при закупівельному об’ємі до 2000 штук. Якщо ж річний закупівельний об’єм перевищує 2000 штук, компанія «Apex» зобов’язана надати 20% скидки на кожну плату, що куплена понад цієї кількості.

Компанія «Bit» може покупати ті ж самі плати в іншого виробника, «TCI», котрий пропонує більш низькі ціни – 120$ за одну плату, але потребує внести одноразовий внесок 100 000$ на проектування та розробку. Інженери компанії «Bit» визначили, що компанія може використовувати плати від цих виробників у будь якому сполученні, при цьому не виникає додаткових витрат чи проблем сумісності.

З плат та інших компонентів компанія «Bit» збирає персональні комп’ютери. Змінні витрати на складання кожного комп’ютера становлять 450$, річні постійні витрати компанії – 1 500 000$. Компанія «Bit» продає зібрані комп’ютери по 1000$. Нікому не відомо, скільки комп’ютерів компанія зможе продати у наступному році. Завідуючий фінансовим відділом компанії «Bit» повідомив, що через рік компанія припинить випуск даної моделі комп’ютера, тому усі одноразові виплати компанії «TCI» потрібно компенсувати за рахунок продажів наступного року. Він попросив допомоги оцінити певні економічні та юридичні аспекти фінансового плану на майбутній рік.

Завдання 1. Побудувати модель на основі електронних таблиць, що дозволить визначити прибутковість випуску персонального комп’ютера «Bit» у наступному році. Для початку припустіть, що у наступному році можна буде продати 5000 комп’ютерів, при цьому у компанії «Apex» купується тільки 1000 плат, інші купуються у компанії «TCI».

Завдання 2. Використовуючи таблицю підстановки, визначити, скільки плат слід купити у «Apex», а скільки – у «TCI», щоб максимізувати річний прибуток, коли загальний об’єм продажів складає 5000 штук.

Завдання 3. По таблиці, що одержана, побудувати поверхню, пояснити графічно варіанти плану купівлі плат. Вказати точку максимального річного прибутку.

У контракті з компанією «Apex» обговорено, що компанія «Bit» повинна купувати щонайменше 20% плат у «Apex». У контракті також міститься пункт про те, що у випадку невиконання компанією «Bit» зобов’язань вона повинна сплатити неустойку 100 000$.

Завдання 4. Визначити, якими будуть економічні наслідки, якщо непередбачені обставини примусять компанію «Bit» відмовитись від мінімальної закупки, яка передбачена контрактом (та купити більше плат у «TCI»), при умові, що у наступному році буде продано 5000 комп’ютерів?

Завдання 5. Припустимо, що можна переглянути умови контракту з «Apex». Які нові умови та/або максимальну суму компенсації ви рекомендуєте для обговорення? Підкріпіть ваші рекомендації відповідними звітами на базі електронних таблиць.

Аналіз ринку показав, що об’єм продажів буде залежати від ціни комп’ютера. При ціні 1000$ буде продано близько 5000 комп’ютерів, а при кожному збільшенні (зменшенні) ціни на 100$ об’єм продажів зменшиться (збільшиться) на 1000 одиниць.

Завдання 6. Максимізуйте прибуток компанії «Bit» у наступному році шляхом пошуку (а) оптимальної ціни та (б) оптимальної кількості плат, які купуються у «Apex», за умови, що вихідний контракт залишиться у силі.

Керівництвом компанії був схвалений план складання 5000 комп’ютерів з максимізацією річного прибутку за кількістю плат, що купуються. У результаті, через рік, за підсумками дев’яти місяців фінансовим відділом були зібрані наступні дані щодо кількості проданих комп’ютерів:

Таблиця 4. Дані продажів комп’ютерів

Місяць Кількість проданих комп’ютерів за ціною
1100$ 1050$ 1000$ 950$ 900$
Січень          
Лютий          
Березень          
Квітень          
Травень          
Червень          
Липень          
Серпень          
Вересень          

Цінова політика компанії будувалася на тому факті, що обчислювальна техніка швидко застаріває та втрачає частину ринкової вартості. Розуміючи, що продавати комп’ютери на протязі року за постійну ціну неможливо, компанія вирішила на початку року завищити ціну, а потім поступово знижати, підвищуючи місячний об’єм продажів.

Завдання 7. Обчислити кількість комп’ютерів, що продані, за кожен місяць. Використовуючи вбудовані функції, зробити прогноз продажів на жовтень, листопад та грудень.

Передвіщені значення на жовтень та листопад були внесені у план продажів за ціною 900$. Залишки комп’ютерів повинні бути реалізовані на протязі грудня.

Завдання 8. Визначити наявність залежності між ціною комп’ютера та кількістю продажів за цією ціною.

Завдання 9. Побудуйте графік залежності ціни від об’єму продажів. Додайте лінійний тренд.

Завдання 10. Визначити, чи буде продано за рік 5000 комп’ютерів (з урахуванням прогнозів). Якщо ні, то у грудні необхідно провести передноворічну акцію та залишки комп’ютерів продати за зниженими цінами. Використовуючи здобутий лінійний тренд, визначте ціну акційного комп’ютера.

Завдання 11. Обчисліть середню ціну комп’ютера. Наскільки фактичний прибуток відрізняється від планованого?

Завдання 12. Для автоматизації діяльності компанії спроектувати базу даних за допомогою СУБД MS ACCESS. Реквізити постачальників печатних плат APEX і TCI та постачальник інших комплектуючих наведені у додатку 2. Магазини, що реалізують комп’ютери – у додатку 3.

Варіант №5

У будь-якій реальній ситуації менеджер повинен відділити потрібні дані та факти від непотрібних. Це буває особливо тяжко зробити через помилкові концепції, котрих притримується керівництво. У даному варіанті відтворюється саме така ситуація.

У понеділок віце-президент компанії «Red Brand Canners» по питанням управління персоналом, запросив на нараду економіста, завідуючого відділом продажів та управляючого виробництвом, щоб обсудити з ними об’єми виробництва продуктів з томатів у наступному сезоні. Врожай помідорів, що закуплені у виробників, почне поступати на консервний завод з наступного понеділка. «Red Brand Canners» - компанія середніх розмірів, вона виробляє та продає овочеві і фруктові консерви.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 325 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Вы никогда не пересечете океан, если не наберетесь мужества потерять берег из виду. © Христофор Колумб
==> читать все изречения...

2282 - | 2104 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.