Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Традиции Японии — 10 самых странных традиций




Дотримання традицій – найважливіша риса японського народу. Вони яскраво виражають їх ставлення до життя, їх устої і правила, їх світогляд. Традиції японського народу дбайливо шанують протягом століть і знаходять втілення у всіх сферах життя. Незважаючи на динамічний розвиток свого суспільства, японці знаходять опору в сталості і проходженні традиціям минулого. У всьому вони бачать сенс, який корінням сягає в глиб історії нації. Чого варто тільки традиційне японське чаювання, або ханами – свято, під час якого всі виходять на вулиці для того, щоб спостерігати цвітіння сакури.

Сакура – це символ Японії, якому присвячуються вірші та пісні, і з нею міцно пов’язані традиції японського народу. Щороку метеорологи повідомляють на всю країну про цю важливу подію – цвітінні сакури. У центральному парку Токіо Синдзюку в присутності імператорської подружжя і важливих політичних діячів, відбувається відкриття свята ханами. Так як сакура цвіте дуже недовго, всі намагаються вийти і помилуватися її квітами, адже найменший вітерець може понести ці повітряні й ніжні творіння природи. Послідовники буддизму вважають квіти сакури символом непостійності буття.

Традиції японців тісно пов’язані з попередніми поколіннями, їх чином і укладом життя. Незмінною у віках залишається церемонія чаювання, яка представляє собою цілий ритуал, неухильно виконується усіма його учасниками. Тут втілилися такі риси японців, як суворе дотримання правил, читання законів, шанобливе ставлення до старших і так далі. Чаювання для них – не просто проведення часу, пов’язане з вживанням улюбленого напою, це ще й отримання естетичного задоволення. Перед чаюванням гостей спочатку пригощають легкими закусками, господар розважає їх цікавими розповідями, намагаючись зробити проведення часу приємним і невимушеним. Потім всі переходять до самого процесу чаювання.

Японські звичаї і традиції досить сильно виражені в чайній церемонії. Тут все розписано наперед, і кожен учасник слід століттями встановленими правилами. Спочатку подається густий чай, який розливається наймолодшим учасником, потім подається рідкий чай, за ним – підноси з тістечками. Ритуал відбувається з усією повагою до учасників церемонії і традицій предків. Форм чаювання існує в Японії велика кількість, і деякі з них, такі як нічний, ранковий або післяобідній чай, проходять в строго встановленому порядку.

Традиції японського народу виражаються в усьому: в національному костюмі, інтер’єрі, літературній мові і театрі. Кількість ритуалів величезне і стосується практично всіх сфер життя народу Японії. Гостинність японців відомо всьому світу. Їх усміхненість стала їх візитною карткою. Але треба сказати, що японці абсолютно не сприймають ніякого панібратства і фамільярності. Традиційно вважається не прийнятим дивитися їм прямо в очі, це сприймається, як виклик або прояв агресії.

Сам процес прийняття їжі також пронизаний багатьма відгомонами традицій минулих століть. Серветка «особорі» – невід’ємний атрибут, без якого не обходиться жодна трапеза. Палички «хасі» також вимагають традиційного і уважного звернення. Ними не можна жестикулювати, їх ні в якому разі не можна втикати в їжу, схрещувати. “Схрестивши палички, ти можеш накликати смерть на господаря,” – так свідчать традиції японського народу. Передавати їжу за допомогою паличок суворо заборонено, адже за буддійським повір’ям це нагадує обряд поховання покійного.

Традиційними для Японії є орігамі – журавель і ліхтарик з паперу. Уміння складати паперові фігурки вважається правилом хорошого тону і ознакою хороших манер. Ще одне відмітна властивість японців, що характеризує їх прихильність традиціям старовини, – суворе дотримання правил і установкам. Ніколи японець не порушить встановлені обмеження, наприклад, за часом. Спеціалізовані магазини у них також розташовуються в певних районах, і це є споконвічно національною традицією. В Японії можна скрізь відчувати себе в безпеці – це відмінна риса чудового народу країни Висхідного сонця.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 283 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2376 - | 2051 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.