Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 1. Прогнозування: зміст, функції, методика складання прогнозів




НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

 

З навчальної дисципліни

«ПРОГНОЗУВАННЯ ТА ПЛАНУВАННЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

 

для студентів спеціальності 242 «Туризм»

 

 

Полтава – 2016


Укладач: Карпенко Ю. В., к. е. н., доцент кафедри туристичного та готельного бізнесу Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавського університету економіки і торгівлі».

Рецензенти: Гросул В. А., д. е. н., завідувач кафедри економіки та управління Харківського державного університету харчування та торгівлі, професор;

Пасєка С. Р., д. е. н., завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, професор.

.

 

Навчальна програма обговорена і схвалена на

засіданні кафедри туристичного та готельного

бізнесу 3 березня 2016 р. протокол № 6

 

Зав. кафедрою____________ проф. Скляр Г. П.

(підпис)

 

 

УЗГОДЖЕНО

Голова науково-методичної групи з напряму

підготовки і спеціальності «Туризм»

4 березня 2016 р. протокол № 3

 

_______________________ проф. Скляр Г. П.

(підпис)

 

 

СХВАЛЕНО

Голова науково-методичної Ради ПУЕТ

 

_______________________ проф. Рогоза М. Є.

(підпис)

«_____» ________________________ 201__ р.


ЗМІСТ

Вступ.................................................................................................. 4

Зміст дисципліни............................................................................... 6

Перелік основної та додаткової літератури..................................... 8


ВСТУП

Навчальна дисципліна «Прогнозування та планування туристичної діяльності» є однією із дисциплін з підготовки магістрів за спеціальністю 242 «Туризм».

Метою вивчення навчальної дисципліни є вивчення студентами основ планування соціально-економічного розвитку діяльності підприємств сфери туризму стосовно до сучасних умов господарювання.

Завданнями вивчення навчальної дисципліни є формування у майбутніх фахівців комплексу знань про сутність і функції планування в управлінні підприємством туризму; планові розрахунки і показники в діяльності туристичних підприємств; стратегічне планування на різних рівнях розвитку туризму; плануванняі виробництва і реалізації продукції турпідприємства; планування технічного і технологічного розвитку підприємства туризму; планування доходів і витрат підприємства туризму; бізнес-планування в сфері туризму; планування ресурсного забезпечення діяльності турпідприємства; планування трудових ресурсів на підприємстві; планування ціноутворення підприємства; фінансовому і бюджетному плануванні підприємства; планування соціального розвитку туристичних підприємств.

Предметом дисципліни є закономірності і тенденції розвитку економічних об’єктів (процесів, явищ) в минулому і стан їх в майбутньому, які необхідно досліджувати і знати; сукупність прийомів і засобів, які використовуються відповідно для розробки прогнозів і планів.

Результатом вивчення навчальної дисципліни є формування професійних знань та вмінь, розвиток творчої особистості майбутнього фахівця.

У результаті опанування навчальної дисципліни студенти повинні:

знати: методологію прогнозування і планування туристичної діяльності; • основні принципи та інструменти оперативного і стратегічного прогнозування і планування надання послуг туристичної діяльності; • систему планів, їх зміст і взаємозв'язок з розвитком туристичноїіндустрії;

вміти: прогнозувати розвиток туристичної індустрії; аналізувати існуючі моделі планування, прогнозування та оцінки діяльності підприємства в сфері туризму; визначати перспективні напрямки розвитку туристичної діяльності.

Оволодіти основними методами прогнозування і планування в індустрії туризму; навичками формування на основі принципів планування і прогнозування програм розвитку туристичної індустрії.

Методологія вивчення курсу включає сукупність таких методів як: історичний, логічний, макро- і мікроекономічні підходи до оцінки економічних процесів і явищ, альтернативність варіантів розв’язання господарських задач, узагальнення та визначення можливості застосування і поширення передового вітчизняного та зарубіжного досвіду прогнозування та планування господарської діяльності.

Навчальна дисципліна спирається не тільки на власні логіку і зміст, але й на вихідні методологічні положення базових дисциплін, таких як «Економічна теорія», «Регіональна економіка», «Маркетинг», «Фінанси», «Економіка підприємства».

Викладання дисципліни базується на чинному законодавстві України, сучасних літературних джерелах, довідкової і монографічної літератури, матеріалах періодичних видань, відомчих документів, даних мережі Інтернет; на практичних заняттях передбачається використання матеріалів підприємств різних форм власності і господарювання, вирішення ситуаційних завдань, проведення самостійного досліду окремих показників діяльності підприємства

Структура навчального процесу з дисципліни «Прогнозування та планування туристичної діяльності» передбачає:

денна форма – 90 годин навантаження, у тому числі: 14 годин лекцій, практичних занять – 26 годин, самостійної роботи студентів – 50 годин.

Підсумковим контролем знань з дисципліни є ПМК (залік).


Зміст ДИСЦИПЛІНИ

Тема 1. Прогнозування: зміст, функції, методика складання прогнозів

Прогнозування як процес розробки прогнозів. Основні напрямки й принципи прогнозування. Зміст й призначення економічного прогнозування. Послідовність розробки економічних прогнозів. Методи експертних оцінок. Методи екстраполяції. Моделювання як метод прогнозування. Оцінка якості економічних прогнозів.

Передбачувальна функція прогнозу в сфері туризму. Класифікація прогнозів: національні, регіональні, корпоративні; макроекономічні та галузеві. Особливості нормативного і генетичного підходу до прогнозування туристичної діяльності.

Характеристика аналітичних методів. Методи експертних оцінок. Статистичні методи. Формалізовані методи прогнозування. Методи прогнозування динаміки і сезонних процесів.

Тема 2. Планування діяльності туристичного підприємства

Класифікація видів планування. Поточне, перспективне, стратегічне планування. Методи планування. Кількісні і якісні показники, їх порівнянність в плануванні. Структура плану туристичного підприємства і характеристика його розділів. Бізнес-план туристичного підприємства та його типи. Структура і етапи розробки бізнес-плану туристичного підприємства. Методичні рекомендації щодо складання бізнес-плану туристичного підприємства.

Тема 3. Стратегічне планування на рівні туристичного підприємства

Організація внутрішньофірмового планування. Основні етапи розробки стратегії туристичного підприємства. Місія та цілі підприємства. Формування комплексу функціональних стратегій туристичного підприємства. Визначення генеральної стратегії туристичного підприємства і контроль за її реалізацією.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 306 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2223 - | 2152 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.