Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


На вивчення окремих питань




Питання для вивчення Кількість днів
1. Ознайомлення з підприємством, установою. Вивчення організації фінансової роботи на підприємстві. Структура та функції фінансових служб. Організація поточ­ної фінансової, аналітичної і контрольної роботи. Складання і погодження з керівниками практики календарного плану практики  
2. Управління грошовими потоками на підприємстві, які пов'язані з операційною, інвестиційною і фінансовою діяль­ністю  
3. Управління формуванням, розподілом і використанням прибутку. Формування результатів від операційної, інвестиційної та фінансової діяльності. Формування чистого прибутку підприємства. Використання чистого прибутку. Дивідендна політика підприємства  
4. Оподаткування підприємства. Нарахування і сплата подат­ків та відрахувань у цільові фонди  
5. Формування власного капіталу підприємства. Склад та структура власного капіталу. Статутний капітал та можливо­сті його збільшення. Формування додаткового капіталу та резервного капіталу. Оптимізація структури капіталу підприємства. Розрахунок фінансового лівериджу  
6. Управління оборотними активами: виробничими запасами. дебіторською заборгованістю, грошовими активами  
7. Діяльність підприємства щодо залучення позичкового ка­піталу. Визначення кредитоспроможності підприємства. Оцінка наявного кредитного забезпечення. Вивчення можли­востей використання лізингу та інших спеціальних форм кредитування  
8. Управління кредиторською заборгованістю. Вивчення складу і структури кредиторської заборгованості в динаміці, фактори, що впливають на кредиторську.заборгованість та шляхи її скорочення  
9. Фінансовий аналіз діяльності підприємства: · розрахунок показників оцінки фінансового стану; · аналіз основного капіталу; · аналіз оборотного капіталу; · аналіз формування прибутку; · аналіз використання прибутку; · аналіз ліквідності; · аналіз платоспроможності; · аналіз фінансової стійкості; · аналіз рентабельності. Комплексний аналіз фінансового стану підприємства  
10. Антикризове фінансове управління на підприємстві. Прогнозування банкрутства. Заходи щодо попередження фінансової кризи та нейтралізації ризиків, які застосовуються на підприємстві. Шляхи поліпшення фінансового стану (фінансове оздоровлення) підприємства  
11. Завершення оформлення звіту та його захист  
РАЗОМ  

 

Форми і методи контролю

Проходження практики студентом контролюється керівниками практики від підприємства (установи) та кафедри. Практикант повинен своєчасно виконувати завдання практики та дотримуватися режиму роботи та правил внутрішнього розпорядку на підприємстві — базі практики.

Студент-практикант веде щоденник, у якому коротко описує зміст виконаної роботи. Виконання програми по кожному розділу практики завіряється підписом керівника практики від підприємства і передається на рецензування керівнику практики від кафедри.

Після закінчення практики керівник від під­приємства дає рецензію на загальний звіт про проходження практики і виставляє оцінку за 4-х бальною шкалою яка характеризує рівень знань та навичок, отриманих студентом під час проходження практики, сумлінність виконання ним програми практики.

Вимоги до складання звіту про проходження практики

Практикант складає звіт про проходження практики, в якому висвітлює виконану роботу. В звіті студент надає повну відповідь на кожне питання програми.

З метою всебічного вивчення питань, передбачених програмою практики, студент має: зібрати відповідний масив цифрової інформації за тематичним напрямком питання, обрати необхідний для дослідження інструментарій оцінки, розрахувати систему найбільш інформативних показників, прокоментувати отримані результати аналізу, з’ясувати причини і наслідки змін ключових показників, надати рекомендації щодо вдосконалення управління фінансами на підприємстві, обгрунтувати дійєвість власних пропозицій і опрацьований матеріал стисло викласти в Звіті про результати проходження практики. Розкриття питань лише на теоретичному рівні, шляхом переказу матеріалів, викладених у навчальних посібниках, інструкціях та лекціях, у Звіті про проходження практики не допускається.

Звіт про проходження практики практикант складає у відповідній послідовності за розділами, що передбачені тематичним планом прохо­дження практики. Усі додатки до звіту мають бути пронумеровані. Посилання у текстовій ча­стині звіту на додатки дається із вказівкою на номер додатку. Звіт, а також наведені в ньому таблиці, схеми, рисунки, список літератури мають бути оформлені у відповідності з встановленими вимогами. Звіт про практику перевіряє і підписує керівник практики від підприємства.

Практикант подає звіт про проходження практики на рецензування керівнику практики від кафедри за два тижні до закінчення практики.

До звіту додається затверджений керівниками практики календарний план, щоденник, рецензія керівника практики від підприємства, у якій зазначаються позитивні сторони та недоліки роботи студента, а також оцінюється рівень розкриття студентом питань практики.

Порядок розташування основних елементів звіту та супроводжуючих його документів має бути таким:

1) титульна сторінка;

2) щоденник;

3) відгук наукового керівника від підприємства про роботу студента;

4) календарний план, затверджений керівниками практики, підписаний студентом, завірений печаткою підприємства;

5) зміст звіту;

6) матеріали звіту;

7) додатки до звіту;

8) список використаної літератури.

Підведення підсумків проходження практики

Проміжний захист звітів про практику проводиться по завершенню кожного етапу практики керівником практики від кафедри, за результатами якого він виставляє проміжну оцінку у внутрішньокафедеральній відомості обліку поточної успішності.

Про результати і проблеми, що виникли під час проходження студентами практики, керівники практики від кафедри інформують відповідального за практику на кафедрі. Останній на підставі отриманої інформації готує пропозиції щодо підвищення якості та вдосконалення організації проведення практики.

Запропоновані відповідальним на кафедрі за практику рекомендації розглядаються і затверджуються на засіданнях кафедри і приймаються до реалізації.

Після закінчення терміну практики студент звітує про виконання програми практики (індивідуального завдання) шляхом подачі оформленого звіту. Письмовий звіт, підписаний і оцінений безпосередньо керівником від бази практики, подається на рецензування керівнику практики від кафедри. Звіт, який має порушення в оформленні згідно з вимогами кафедри, повертається для доопрацювання та виправлення недоліків.

Кафедра менеджменту банківської діяльності організує захист студентами звітів про практику в останні дні проходження практики, у комісіях, склад яких визначаються на засіданні кафедри менеджменту банківської діяльності. До складу комісії входять керівники практики від кафедри, викладачі кафедри, які викладали спеціальні дисципліни і, якщо можливо, керівники практики від бази практики. Захист звітів про проходження практики студентів проводиться в останні дні проходження практики на базах практики або в навчальному закладі.

Диференційована оцінка за практику вноситься у заліково-екзаменаційну відомість і в залікову книжку студента за підписами членів комісії. Підсумковий захист звітів про практику здійснюється на комісіях, які формуються за пропозицією відповідального на кафедрі за практику і затверджується завідувачем кафедри.

До складу комісії входять керівники практики від кафедри та викладачі, що викладають спеціальні дисципліни. Комісія приймає звіт у студентів в останній тиждень проходження практики.

Захист звітів проходить за наступним "сценарієм":

- Члени комісії перевіряють відповідність оформлення звіту проходження практики, наявність всіх супроводжувальних документів: календарного плану, рецензій керівників практики та щоденнику, правильність їх оформлення, наявність всіх реквізитів і підписів; знайомляться із змістом рецензій керівників практики;

- Комісія заслуховує доповідь практиканта, в ході якої він інформує її про виконану на практиці роботу, отримані результати, зроблені висновки та надані пропозиції;

- На основі отриманої інформації, а також враховуючи зауваження керівників практики, що відзначені у відгуках, члени комісії ставлять студенту необхідну кількість запитань;

- Враховуючи повноту та якість написання звіту, а також рівень відповідей студента під час захисту, комісія приймає рішення про підсумкову оцінку, яку виставляє у відомость обліку підсумкової успішності та в залікову книжку студента.

Відповідальний на кафедрі за практику аналізує результати переддипломної практики, якість написання і оформлення звітів, складає відповідний звіт, який обговорюються і затверджуються на засіданнях кафедри.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 314 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2463 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.