Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Лікування бронхіальної астми




 

Головним принципом лікування бронхіальної астми є постійне проведення протизапального лікування, яке скорочує кількість хронічних симптомів і попереджає загострення хвороби.

Найефективнішими протизапальними препаратами довгострокового базисного лікування є глюкокортикостероїди, переважно інгаляційні.

Ступінчастий підхід до базисного лікування бронхіальної астми припускає різний обсяг і інтенсивність терапевтичного втручання, чітко визначений симптомами, показниками функції дихання.

Для лікування і профілактики бронхіальної астми призначають різні лікарські засоби, що застосовуються в таблетках, аерозолях, ін'єкціях та ін. Їх призначають фахівці строго індивідуально. Самолікування протиастматичними препаратами без лікарського спостереження може не тільки виявитися нерезультативним, а й спровокувати ускладнення.

Головне завдання при лікуванні бронхіальної астми - не тільки ліквідація нападу, а й виявлення по можливості причини хвороби, встановлення факторів, які викликали напад. Досить часто захворювання підтримується осередком інфекції, яке вимагає спеціального лікування. При виявленні алергену неінфекційної природи намагаються виключити контакт з ним (аж до зміни місця роботи і проживання), а якщо це неможливо, проводять спеціальну гіпосенсибілізацію, тобто зменшують чутливість організму до цього алергену за допомогою відповідних лікарських засобів, а також, по можливості, введення в організм невеликих кількостей алергену. Дуже важливо звільнити бронхи від мокротиння, тому дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі, в хвойному лісі, вживання теплих лужних напоїв (боржомі та ін.) Великій кількості хворих радять лікувальну гімнастику (за відсутності важких уражень серця, астматичних станів); вона збільшує вентиляцію легенів, усуваючи закупорку бронхів, підвищує ефективність видиху. Цьому, в першу чергу, служить тренування дихальних м'язів і особливо діафрагми (для пацієнтів з бронхіальною астмою кращий черевний тип дихання). Займатися лікувальною гімнастикою потрібно регулярно, керуючись порадами фахівця з лікувальної фізкультури. Спеціальні дихальні заняття з вимовлянням конкретних звуків виробляють у пацієнта вміння керувати своїм диханням.

Є два підходи з метою досягнення контролю над бронхіальною астмою при проведенні базисного лікування.

Перший підхід найкращий – це швидке досягнення контролю над симптомами, шляхом проведення інтенсивного лікування (проведення короткого курсу преднізолону або великих доз інгаляційних кортикостероїдів на додаток до лікування, що співвідноситься з рівнем ступеня тяжкості у хворого відповідно до ступеневого підходу) з подальшим скороченням інтенсивності лікування.

Другий підхід - починати лікування, що відповідає ступеню тяжкості бронхіальної астми і посилювати лікування, піднімаючись сходинками, якщо це необхідно.

Необхідно підніматися сходинками, збільшувати лікування, якщо контроль над захворюванням не досягнутий чи він нестійкий. Як правило поліпшення може бути досягнуто протягом місяця. Але при цьому потрібно перевірити чи правильно хворий проводить призначене лікування. Зменшувати інтенсивність лікування можна лише за умови, якщо контроль над бронхіальною астмою стійкий як мінімум 3 місяці.

Внаслідок кожного з цих підходів хворий повинен приймати мінімальну кількість ліків, необхідну для підтримки контролю бронхіальної астми.

У період тривалої відсутності нападів рекомендуються заняття спортом - туризм, веслування, лижі, теніс, але без перевантажень. Санаторно-курортне лікування бронхіальної астми проводиться широко, але явно передбачити успіх від перебування хворого на тому чи іншому курорті неможливо через особливості індивідуального сприйняття кліматичних факторів. Великою перевагою користуються курорти з м'яким теплим кліматом і невеликою вологістю повітря. Профілактика бронхіальної астми пов'язана з процедурами з оздоровлення організму та індивідуальними заходами попередження інфекційних респіраторних захворювань та інших несприятливих факторів, що сприяють алергічній перебудові організму.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 340 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2307 - | 2155 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.