Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди




 

Мельник Анастасії Сергіївни

 

Я проходила методично-педагогічну практику на базі дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 238 Харківської міської ради з 07.11.2016. по 03.12.2016.

За період проходження практики ознайомилась з посадовими обов’язками завідувача, вихователя-методиста, переліком обов’язкової ділової документації, зі специфікою роботи завідувача і методиста, роботою методичного кабінету. Ознайомилась з річним планом роботи ДНЗ.

Впродовж 2016/2017 н.р. робота методичної роботи ДНЗ була зосереджена над вирішенням наступних актуальних питань:

1. Продовжувати працювати за програмою виховання і навчання дітей «Дитина» та методичними рекомендаціями до програми шляхом підвищення дидактичної компетентності педагогів.

2. Реалізовувати завдання з виховання в дітей любові до України, формування рис громадянина української держави, розвиненої духовності, моральності, екологічної культури.

3. Активізувати спільну роботу ДНЗ та сім’ї щодо зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, попередження дитячого травматизму, забезпечення соціальної охорони в тому числі правового захисту.

4. Удосконалювати роботу щодо формування мовленнєвої компетентності дитини шляхом застосування комплексу методів та прийомів в різних видах діяльності.

Обов’язковою передумовою стала необхідність створення відповідної матеріальної та навчальної бази (добір та розробка ігор, конспектів занять, наочності, обладнання тощо). З цією метою для роботи з дітьми було створено відповідне розвивальне середовище груп:

- оформлено український куточок національної та народної символіки, де розміщено герб та прапор України, українські рушники, сорочки-вишиванки, український посуд та іграшки, фотографії визначних місць Харкова;

- оформлено добірку віршів про Україну, Київ, Харків, рідну природу, Батьківщину;

- зібрано бібліотечку українського фольклору: народні прикмети, прислів’я, легенди, загадки, заклички, колисанки, народні ігри тощо;

- підібрано фонотеку українських пісень;

- підібрано та розроблено дидактичні ігри на закріплення знань про рідний край та його природу;

- підібрано ілюстрації, плакати, карту України.

Основні напрямки роботи закладу на навчальний рік:

Створити умови для патріотичного виховання через накопичення дошкільниками першого позитивного загальнолюдського духовного досвіду шляхом активного залучення їх до різних видів діяльності: ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, предметно-практичної, образотворчої, музичної, рухової, театралізованої.

Сприяти забезпеченню високого рівня збереження, підтримки і збагачення фізичного, психічного, соціального і духовного здоров’я суб’єктів педагогічного процесу: дітей, педагогів і батьків шляхом формування у них ціннісного ставлення до свого здоров’я та мотивації щодо здорового способу життя через впровадження здоров’я збережувальних та здоров’яформувальних технологій та надання системи валеологічних і екологічних знань.

Забезпечувати якість дошкільної освіти через компетентність і практичну готовність педагогів працювати в умовах реалізації особистісно-орієнтованої моделі дошкільної освіти шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій з метою гуманізації освітньо-виховного процесу.

Реалізувати завдання освітньої лінії «Дитина в світі культури» (світ мистецтва) Базового компонента дошкільної освіти – Державного стандарту дошкільної освіти в освітньо-виховній роботі з дітьми через різноманітні форми і методи освітнього впливу.

Продовжувати роботу по формуванню елементарної компетенції з питань безпеки у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти; виховання основ безпечної поведінки дітей в різних життєвих ситуаціях, а також культури безпеки у дорослих, відповідального ставлення до життя і здоров’я малят.

Спрямувати впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи педагогів дошкільного навчального закладу з дітьми.

З метою пошуку нових технологій і методів роботи продовжує роботу

творча група вихователів, яка працює з новітньою сучасною літературою,

періодичними виданнями за програмою розвитку дитини дошкільного віку

«Дитина», «Впевнений старт», «Соняшник».

 

Брала участь в усіх формах методичної роботи, запланованих на період практики:

- інструктивно-методичні наради;

- педагогічні ради;

- педагогічні читання;

- теоретичні семінари;

- семінари-практикуми;

- колективні перегляди освітнього процесу;

- методичні об'єднання вихователів дошкільних груп;

- робота творчих груп;

- консультації;

- взаємовідвідування;

- робота над проблемними питаннями;

- атестація.

 

Для отримання інформації про методичну роботу закладу, провела бесіди з методистом, завідувачем дошкільного закладу, аналізувала плани роботи методичного кабінету, протоколи засідань педагогічної ради, матеріали методичних семінарів тощо.

Провела роботу у методичному кабінеті на тему: Формування інтелектуальних здібностей дітей дошкільного віку в ДНЗ.

Вся методична робота в дошкільному закладі підпорядкована систематичному плану роботи, який складається на основі глибокого аналізу за минулий навчальний рік, комплексного вивчення результатів, здобутків, педагогічних знахідок. До річного планування залучаються всі працівники закладу, враховуючи їхню кваліфікацію, творчі здібності, можливості, їхні запити, побажання, зауваження.

Планувала роботу методиста на період практики, здійснювала поточний контроль за проведенням режимних процесів, занять, ігрової діяльності. Відвідала та проаналізувала заняття. Вікові групи - п’ятий рік життя, вид занять – бесiда на тему - «Сіємо зерна добра та любові».

 

Брала участь у підготовці до проведення семінару(вказати тему виступу), педагогічної ради (вказати тему). Вивчала організацію роботи дошкільного навчального закладу з батьками. Проаналізувати форми роботи з батьками, діяльність батьківського комітету. Підготувала і провела консультації для батьків вихованців різних вікових груп з актуальних проблем дошкільного виховання(вказати тему).

Висловити пропозиції, побажання.

Дата Підпис


Зразок!!!!!! Не обов’язково копіювати.

Характеристика





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 314 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2150 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.