Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ускладнення після вакцинацій




Найчастіше щеплення проти гепатиту В переноситься здоровими дітьми легко. Після вакцинації можуть з'являтися місцеві реакції, незначне підвищення температури, загальне нездужання. Як правило, через добу-дві такі реакції проходять самостійно і не вимагають лікування. У рідкісних випадках щеплення проти гепатиту В може призводити до появи таких серйозних побічних реакцій як кропив'янка, м'язовий і суглобовий біль, висип, вузлувата еритема.

Після проведення щеплення новонародженим проти туберкульозу, можуть мати місце такі ускладнення як виразка інфільтрату, освіта підшкірного інфільтрату, келоїдна рубця, поширення інфекції на лімфатичні вузли. У разі появи будь-яких реакцій на щеплення, потрібно в обов'язковому порядку звернутися до лікаря-фтизіатра.

 

Неонатальний скринінг новонароджених проводять в перші дні життя малюка, коли він знаходиться ще в пологовому будинку. Для цього у дитини беруть кров з п'яти і проводять лабораторне дослідження. Результати скринінгу новонароджених готові вже через 10 днів. Таке раннє обстеження пов'язано з тим, що чим раніше буде виявлено захворювання, тим більше шансів мається на одужання дитини. А більшість досліджуваних захворювань можуть не мати ніяких зовнішніх проявів протягом декількох місяців, і навіть років життя.

Неонатальне обстеження в першу чергу спрямоване на виявлення складних генетичних захворювань, таких як:

• Фенілкетонурія – спадкове захворювання обміну речовин. Його джерело – дефіцит ферменту, який розщеплює фенілаланін – амінокислоту білкової їжі. Фенілаланінкопітся в крові, отруюючи організм, в тому числі і мозок. В першу чергу може постраждати нервова система. Захворювання небезпечне тим, що підвищений вміст фенілаланіну в крові може привести до важких порушень функції мозку – до розумової відсталості, епілепсії і навіть до паралічу.

• Муковісцидоз. Це генетичне захворювання, яке супроводжується згущенням слизу, яку виробляють всі органи. В результаті цього порушується робота травної, дихальної систем. Дитина з муковісцидозом може значно відставати в рості, випробовувати болі.Часто буває навязчівийкашель у немовлят.

• Вроджений гіпотиреоз. Це хвороба щитовидної залози, яка частіше зустрічається у дівчаток. Захворювання полягає в частковій або повній відсутності вироблення гормонів, що веде до важких пороків розвитку організму в цілому – до фізичної і розумової відсталості.

• Адреногенітальний синдром. Це сукупність багатьох хвороб, так чи інакше, пов’язаних з роботою надниркових залоз, що не виробляють гормон кортизол. Діти з таким синдромом мають відхилення у розвитку статевої системи. Рання діагностика дозволяє виявити проблему на початковій стадії. Якщо хвороба буде запущена, і її лікування не почнеться вчасно, летальний результат буде неминучий.

• Галактоземия – нездатність організму переробляти галактозу, що міститься в молоці. Накопичуючись в крові, вона може згубно вплинути: на фізичний і розумовий розвиток, на внутрішні органи слуху, зору, на печінку і багато іншого.

 

5. Рекомендована література

 

1. Новорожденный ребенок в практике семейного врача/под ред. засл. деятеля науки и техники, д.мед.н., проф. А.В. Зуберенко.- Одесса: Друк Південь, 2015.-224 с.

2. Педиатрические навыки в практике семейного врача и педиатра.: учебн. пособ. / А.В. Зуберенко, Н.Л. Аряев, Е.А. Старец и др..- Одесса: Печатный дом, Друк Південь, 2014.-232 с.

3. Практикум семейного врача и педиатра: Учебн. пособ. / А.В. Зуберенко, Н.Л. Аряев, Е.А. Старец и др..- Одесса: Печатный дом, Друк Південь, 2015.-224 с.

4. Профилактическая педиатрия /А.В. Зубаренко, Ю.И.Бажора, Л.Г. Кравченко, и др.; под. общ. ред. проф. А.В.Зубаренко, проф. Л.Г.Кравченко. – Одесса: Пресс-курьер, 2011. - 348с.

5. Педиатрия: национальное руководство: в 2 т.- М.: ГЭОТАР- Медиа,2009.-т.1.-с.614-686.-(серия"Национальные руководства").

6. Педіатрія. Книга І: неонатологія, гематологія, ендокринологія:Навчальний посібник / За ред. М.Л. Аряєва, Н.В. Котової. – Одеса: Одес. нац. мед. ун-т, 2011. – с.

7. Педиатрия: Учебник для студентов высших мед. учеб. заведений ІII-ІV уровней аккредитации. - 4-е изд. / В.Г. Майданник. - Харьков: Фолио, 2013.- 425с.

8. Охорона здоров'я матері та дитини у практиці сімейного лікаря / Запорожан В.М., Аряєв М.Л., Пасенюк Т.А., ін.; За ред. В.М. Запорожана, М.Л. Аряєва. - К.: Здоров'я, 2012. - 288 с.

9. Актуальні питання педіатрії. Навчально-методичний посібник для лікарів загальної практики - сімейної медицини / За ред. В.В. Бережного. - К.: Вид-во «Червона Рута-Турс», 2010.- 430 с.

 

 

Методичну розробку склав ________________________________ Лотиш Н.Г.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 372 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2217 - | 2050 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.